Przejdź do treści

Oczyszczacze Powietrza Coway – zdrowe środowisko

Coway – Poranna Świeżość
Firma Coway działa na ogólnoświatowym rynku już od 1989r. Wszystko zaczęło się w Korei Południowej, 1990r. działalność Coway wiązała się z wypuszczeniem produktów o charakterze ekologicznym. Były to filtry do wody oraz oczyszczacze. Nie bez powodu Korea nazywana jest ” Krajem Porannej Świeżości”.

Oczyszczacze Coway – jakość i precyzja

Coway wypuszczając na rynek jakikolwiek produkt od zawsze dbał o precyzję oraz zadowolenie swoich klientów. Już w 1994r. firma Coway otrzymała pierwsze Koreańskie wyróżnienie, certyfikat CWA – Certified Water Specialist, zaledwie rok później widnieli na rynku jako największa firma zajmująca się oczyszczaniem wody, potwierdza to wpisanie do księgi rekordów Guinessa. Jednak to tylko początki. W kolejnych latach firma weszła na rynek jako wypożyczalnia Eco sprzętu, oczyszczaczy do wody, dystrybutorów, oczyszczaczy powietrza. Na poszerzanie sukcesu oraz wpływów nie trzeba było długo czekać. W 2007r. Coway wybudował oddział swojej siedziby w kampusie Uniwersytetu Seoul. Oddział zajmuje się dziedziną rynku, którą jest badanie i rozwój. Oprócz zapewnienia nowych miejsc dla potencjalnych przedsiębiorców, stworzyli centrum w którym zrodziło się większości myśli technologicznych, ukierunkowanych w ekologię, odzyskiwanie energii, utylizację śmieci, kompleksowe zarządzanie węglem.

Celem firmy od zawsze było dbanie o środowisko, co więcej sloganem jest zwrot ” kochamy naszą planetę” który idealnie pasuje do działań prowadzonych przez Coway.

Wszyscy chcemy oddychać świeżym powietrzem, w dobie przemysłu ciężko jest na własną rękę zadbać o to, aby nie martwić się o zanieczyszczenia znajdujące się w powietrzu. Coway wychodzi z inicjatywą, udostępniając urządzenia na użytek zarówno prywatny jak i do firmy. Są to oczyszczacze powietrza. To prawda na rynku jest wielu producentów, jednak nie każdy z nich może pochwalić się tak dużą skutecznością oraz aprobatą wśród konsumentów. Dzięki nienagannemu wzornictwu, firma uzyskała wiele nagród (DOT AWARD, IF DESIGN AWARD, GOOD DESIGN, IDEA AWARDS czy PIN UP DESIGN AWARDS). Innowacyjność na platformie ekologicznej, przejawia się w wielu segmentach. W dziedzinie elektroszczędności Coway uzyskał wyróżnienie w konkursie ELEKRO STAR, z kolei w kategorii zdrowie przyznane zostały certyfikaty świadczące o wysoki współczynniku pomocy dla osób cierpiących na alergię oraz podatnych na alergeny, nagroda ta, nosi nazwę  ECARF oraz Asthma Allergy Nordic.

                               

Coway – Inteligentne Zdrovie

Oczyszczacze powietrza Coway są inteligentnymi urządzeniami, uczącymi się naszych nawyków. Oczyszczacze powietrza nie tylko robią to co do nich należy – oczyszczają powietrze. Stanowią także stylowy dodatek w każdym gospodarstwie. W 2015 roku powstała specjalna aplikacja do obsługi urządzeń Coway, nosi nazwę IoCare. Aplikacja w pełni pozwala na zdalną obsługę urządzenia, bez względu na to gdzie znajduje się w danym momencie. Pobiera dane analityczne świadczące o ilości zużytej energii, jakości powietrza, oraz warunkach atmosferycznych otaczającego je środowiska. Więcej na ten temat znajdą Państwo w artykule „IoCare – mobilny Coway”, na stronie Zdrovi.pl w zakładce „blog”.

 

 

 

 

 

Oczyszczacze Coway – Trzech Króli

Czas aby przedstawić państwu oczyszczacze Coway. Klasa i styl tym charakteryzuje się Classic. Nieprzesadzony design, w połączeniu z cichą pracą oraz niskimi kosztami. W zupełności wystarczy do oczyszczenia powietrza w 40m². Posiada zestaw wymiennych filtrów oraz certyfikaty świadczące o niezawodności i dobrym wpływie na zdrowie. Nic dziwnego, urządzenie posiada aż trzy stopnie filtracji. Przechodząc do kolejnego modelu którym jest Coway Storm , warto zwrócić uwagę na jego ekstrawagancki design oraz osiągi. Coway Storm jest w stanie filtrować powietrze na powierzchni do 70m² przy jeszcze niższej głośności pracy niż Classic. Czterostopniowa filtracja pozwala niemal zupełnie oczyścić powietrze a miesięczne koszta utrzymania to jedyne 14zł. Idealnie sprawdzi się zarówno w domu jak i w biurze. Czas na flagowy model oczyszczaczy Coway. Airmega 300S, połączenie elegancji z praktycznością. Dwu kolorowe wzornictwo w kolorze czarnym i białym, idealnie pasuje do biura. To co zdecydowanie wyróżnia Airmega 300S to przede wszystkim jego wymiary oraz 6 poziomów filtracji. Jednak nie dajmy się zwieść, pomimo wysokiej jakości, cichej pracy oraz zdolności do oczyszczenia powietrza w pomieszczeniu co najmniej 70m²  aż w 99,97%. Cena utrzymania oczyszczacza nie jest wygórowana. To jedyne 12zł miesięcznie. Jeszcze mniej niż w przypadku modelu Storm!. To właśnie Oni – Trzej Królowie, dbają o nasze otoczenie. Dajmy o siebie zadbać.

 

Oczyszczacz powietrza do żłobka – jaki kupić?

Jakość powietrza pozostawia wiele do życzenia. Warto chronić już tych najmłodszych, przed wnikającymi do ich organizmu zanieczyszczeniami, szkodliwymi substancjami i bakteriami. Jeśli więc jesteś dyrektorem żłobka, wychowawcą w nim lub rodzicem i chcesz poprawić jakość powietrza w placówce, weź pod uwagę zakup oczyszczacza powietrza do żłobka. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy wyborze i jaki model najlepiej sprawdzi się w tym miejscu!

Co to są oczyszczacze powietrza?

Oczyszczacz powietrza to specjalne urządzenie, które za sprawą filtrów usuwa z powietrza zanieczyszczenia, m.in. bakterie, roztocza, wirusy, kurz, pyłki, zarodniki grzybów, lotne związki organiczne, alergeny. Warto bowiem wiedzieć, że we wdychanym przez nas powietrzu znajdują się rakotwórcze substancje. Te wnikają do wnętrza domów, biur, żłobków, przedszkoli czy sklepów poprzez nieszczelne okna, nawiewniki i kratki wentylacyjne, a także w czasie wietrzenia pomieszczeń.

Aby pozbyć się szkodliwych substancji, warto zastosować dobrej jakości oczyszczacz powietrza, najlepiej wyposażonych w filtr HEPA oraz filtr z węglem aktywnym. Niemniej niektóre, bardziej zaawansowane urządzenia posiadają dodatkowe funkcje – m.in. filtr wstępny, wyłapujący większe zanieczyszczenia, nawilżacz powietrza czy jonizator, który neutralizuje alergeny.

Oczyszczacz filtruje powietrze w pomieszczeniu, w którym jest ulokowany. Niemniej należy pamiętać, że każdy sprzęt ma określoną wydajność w odniesieniu do przestrzeni. Warto więc przed zakupem oczyszczacza powietrza do żłobka, domu czy biura wziąć pod uwagę wielkość pomieszczenia i wybrać model dopasowany do potrzeb. Należy bowiem pamiętać, że jeśli sala ma powierzchnię 40 m2, to model zalecany do powierzchni 25 m2 nie będzie dostatecznie skuteczny. Warto wówczas wybrać taki, który dedykowany jest powierzchniom powyżej 40 m2.

Jaki oczyszczacz powietrza do żłobka wybrać?

Urządzenie sprawdzi się w przestrzeniach o wielkość pomieszczenia nieprzekraczającej 40 m2. Przepływ powietrza wynosi do 300 m3/h, a szacowany roczny koszt filtrów to jedynie 200 zł. Model Classic pracuje bardzo cicho, co sprzyja wypoczynkowi najmłodszych – na najniższym trybie pracuje z głośnością zaledwie 22 dB, a w trybie turbo do 47 dB.

Za badanie jakości powietrza odpowiada precyzyjny laserowy czujnik, a pierścień kolorami informuje o jego stanie. Inżynierowie z firmy Coway połączyli świetne parametry urządzenia, kompaktowy rozmiar oraz bardzo intuicyjny system sterowania. Możesz wybrać spośród 2 trybów pracy automatycznej (Auto, Eco) bądź manualnie dopasować ustawienia.

Biorąc pod uwagę, że jest to oczyszczacz powietrza do żłobka, nie mogło zabraknąć funkcji blokady rodzicielskiej, która uniemożliwi maluchom majsterkowanie przy sprzęcie. Co więcej, oczyszczacz Classic to kolejny produkt marki Coway nagrodzony licznymi wyróżnieniami zarówno ze względu na design, jak i energooszczędność, skuteczność przeciwdziałania alergiom oraz pełne bezpieczeństwo użytkowania urządzenia.

Model sprawdzi się w niewielkich salach o powierzchni do 21 m2. Poziom oczyszczania to 180 m3/h, sprzęt wyróżnia bardzo cicha praca, na poziomie uśrednionym 24 dB, co sprzyja komfortowi maluchów także w czasie snu. Oczyszczacz pracuje w oparciu o czujniki, które definiują intensywność jego pracy i dopasowują tryb do poziomu zanieczyszczenia powietrza.

W modelu tym zastosowano rewolucyjną technologię jonizacji powietrza Plasmacluster, w której jony dodatnie i ujemne przyczepiają się do wszelkich drobnoustrojów w powietrzu, wyciągają z ich komórek wodór i powodują ich rozpad. Proces ten jest całkowicie bezpieczny dla ludzi, również dla maluchów w żłobku.

Co więcej, jonizacja sprzyja redukcji alergenów, a Ty samym usprawnia oddychanie dzieciom, które mają skłonność do alergii. Atutem tego modelu Sharpa są także ewaporacyjny system nawilżani oraz czujnik jakości filtrów, informują o potrzebie ich wymiany.

Jest to polecany oczyszczacz powietrza do żłobka, który sprawdzi się w salach o maksymalnej powierzchni 25 m2. Wówczas można liczyć na wysoką wydajność urządzenia i przepływ powietrza do 216 m3/h. Szacowany roczny koszt użytkowania filtrów to około 200 zł, a wysoka jakość sprzętu gwarantuje jego długotrwałe użytkowanie.

Ten model Sharp to wielofunkcyjny oczyszczacz powietrza, wykorzystujący technologię jonizującą Plasmacluster oraz z zastosowanymi filtrami HEPA H13 i węglowym, które sprzyjają skutecznemu oczyszczaniu powietrza z mikroskopijnych zanieczyszczeń wchodzących w skład smogu. Ponadto jonizacja sprzyja usuwaniu pleśni i neutralizacji alergenów, przez co sprawdzi się w poprawie komfortu małych alergików.

Warto zwrócić uwagę, że oczyszczacz został wyposażony w tryb AUTO, który dopasowuje działanie sprzętu pod kątem stopnia zanieczyszczenia powietrza oraz w blokadę rodzicielską, która uniemożliwi maluchom zmianę ustawień.

Podsumowując, mamy nadzieję, że nasz artykuł utwierdził Cię w przekonaniu, że warto zdecydować się na zakup oczyszczacza powietrza nie tylko do domu, biura, ale też tam, gdzie przebywają najmłodsi. Polecamy wspomniane oczyszczacze powietrze do żłobka, ale też zachęcamy do zapoznania się z szerszą ofertą Zdrovi.pl, gdzie dostępne są jeszcze inne modele, spełniające restrykcyjne wymagania naszych Klientów.

IoCare – zdalne oczyszczanie

Na rynku oczyszczaczy powietrza znajduje się niewiele modeli które posiadają dedykowaną aplikację. Coway jest innowatorem w tej dziedzinie. Aplikacja Mobilna IoCare pozwala zdalnie sterować większością modeli producenta.

IoCare aplikacja mobilna

Aplikacja mobilna w odniesieniu do urządzeń jakimi są oczyszczacze powietrza, jest świetnym rozwiązaniem dla osób lubiących mieć nad wszystkim kontrolę. Dzięki systemowi połączenia poprzez sieć Wi-Fi oczyszczacza, oraz utrzymywanie stałego połączenia z siecią internetową urządzenia mobilnego. Jesteśmy w stanie obsługiwać nasz oczyszczacz nawet z drugiego końca globu. Ta innowacja idealnie wpisuje się w systemy pracy biurowej, lub koncepcję inteligentnych domów. Jednym kliknięciem możemy włączyć urządzenia znajdujące się w danym pomieszczeniu. Czy połączenie naszego urządzenia mobilnego z oczyszczaczem jest trudne? Nic bardziej mylnego. Kompleksowo zaprogramowany system łączenia oczyszczacza przez aplikację z urządzeniem mobilnym, przez cały czas prowadzi nas za rękę. Powiadomienia pojawiające się w aplikacji informują nas o kolejnych krokach, aż do skutku.

IoCare – czas na świerze powietrze

Aplikacja daje możliwość nie tylko aktywnego monitorowania pracy urządzeń, ale również zarządzania ich pracą. Znajdują się tam takie funkcje jak ” automatyczne zaplanowanie pracy urządzenia”, z języka Angielskiego – ” Timer”. Możliwość regulacji prędkości pobieranego powietrza, w przedziale od 1 do 3, co automatycznie wyklucza opcje trybu „Auto” – czyli inteligentnego oczyszczania przy pomocy odczytu danych z czujników.

Zawsze i wszędzie – Coway

Z poziomu aplikacji możemy również włączyć lub wyłączyć wyświetlacz znajdujący się na obudowie urządzenia, który wizualnie sygnalizuje poziom zanieczyszczenia powietrza. W zakładce aplikacji o nazwie Control, pod opcją „Schedule”, można w łatwy sposób zaprogramować tryb pracy oczyszczacza na najbliższe 7 dni! Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, zwłaszcza jeżeli wybieramy się na dłuższy urlop. Pełna kontrola W menu głównym aplikacji oprócz zakładki Control, znajdziemy jeszcze cztery inne kategorie. Zakładka Home, bezpośrednio wskaże jaki jest stan powietrza na obecną chwilę, poinformuje o trybie w jakim pracuje Airmega oraz z ilu filtrów korzysta urządzenie wraz z danymi na temat ich kondycji.

IoCare – zawsze na bieżąco

Kategoria „Report”, oznacza w skrócie raporty na temat stanu jakości powietrza w odniesieniu do konkretnego okresu czasu. Na tym samym diagramie znajdziemy informacje na temat stanu powietrza z ostatnich 24h, siedmiu dni oraz dni 30, od ostatniego włączenia. Na drugim diagramie znajdującym się w zakładce, znajdują się informacje na temat stanu powietrza sprzed ostatniej godziny. Ciekawą kategorią na witrynie aplikacji jest zakładka ” Notification” czyli nic innego jak powiadomienia.

Z uwagi na fakt, że urządzenie działa również w momencie w którym nie jest de-facto włączone, za każdy razem kiedy czujniki wykryją drastyczną zmianę właściwości powietrza w otoczeniu, wyślą sygnał o tej zmianie oraz rozpoczną pracę. To właśnie znajduje się w zakładce powiadomienia. Piątą i ostatnią kategorią w panelu głównym, jest ” Device Menagment” co w wolnym tłumaczeniu na język polski oznacza ” zarządzanie sprzętami”. Sekcję można porównać do ” zakładki ustawienia”, znajdziemy tam informacje na temat obecnie działających urządzeń a w szczególności ich kondycji technicznej. Jest to również miejsce w którym zmienimy hasło dostępu do aplikacji oraz nazwę w sieci wi-fi. Możliwości jakie otwiera przed nami inteligentne zarządzanie z poziomu aplikacji są ograniczone jedynie wyobraźnią.