Przejdź do treści

IoCare – zdalne oczyszczanie

Na rynku oczyszczaczy powietrza znajduje się niewiele modeli które posiadają dedykowaną aplikację. Coway jest innowatorem w tej dziedzinie. Aplikacja Mobilna IoCare pozwala zdalnie sterować większością modeli producenta.

IoCare aplikacja mobilna

Aplikacja mobilna w odniesieniu do urządzeń jakimi są oczyszczacze powietrza, jest świetnym rozwiązaniem dla osób lubiących mieć nad wszystkim kontrolę. Dzięki systemowi połączenia poprzez sieć Wi-Fi oczyszczacza, oraz utrzymywanie stałego połączenia z siecią internetową urządzenia mobilnego. Jesteśmy w stanie obsługiwać nasz oczyszczacz nawet z drugiego końca globu. Ta innowacja idealnie wpisuje się w systemy pracy biurowej, lub koncepcję inteligentnych domów. Jednym kliknięciem możemy włączyć urządzenia znajdujące się w danym pomieszczeniu. Czy połączenie naszego urządzenia mobilnego z oczyszczaczem jest trudne? Nic bardziej mylnego. Kompleksowo zaprogramowany system łączenia oczyszczacza przez aplikację z urządzeniem mobilnym, przez cały czas prowadzi nas za rękę. Powiadomienia pojawiające się w aplikacji informują nas o kolejnych krokach, aż do skutku.

IoCare – czas na świerze powietrze

Aplikacja daje możliwość nie tylko aktywnego monitorowania pracy urządzeń, ale również zarządzania ich pracą. Znajdują się tam takie funkcje jak ” automatyczne zaplanowanie pracy urządzenia”, z języka Angielskiego – ” Timer”. Możliwość regulacji prędkości pobieranego powietrza, w przedziale od 1 do 3, co automatycznie wyklucza opcje trybu „Auto” – czyli inteligentnego oczyszczania przy pomocy odczytu danych z czujników.

Zawsze i wszędzie – Coway

Z poziomu aplikacji możemy również włączyć lub wyłączyć wyświetlacz znajdujący się na obudowie urządzenia, który wizualnie sygnalizuje poziom zanieczyszczenia powietrza. W zakładce aplikacji o nazwie Control, pod opcją „Schedule”, można w łatwy sposób zaprogramować tryb pracy oczyszczacza na najbliższe 7 dni! Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, zwłaszcza jeżeli wybieramy się na dłuższy urlop. Pełna kontrola W menu głównym aplikacji oprócz zakładki Control, znajdziemy jeszcze cztery inne kategorie. Zakładka Home, bezpośrednio wskaże jaki jest stan powietrza na obecną chwilę, poinformuje o trybie w jakim pracuje Airmega oraz z ilu filtrów korzysta urządzenie wraz z danymi na temat ich kondycji.

IoCare – zawsze na bieżąco

Kategoria „Report”, oznacza w skrócie raporty na temat stanu jakości powietrza w odniesieniu do konkretnego okresu czasu. Na tym samym diagramie znajdziemy informacje na temat stanu powietrza z ostatnich 24h, siedmiu dni oraz dni 30, od ostatniego włączenia. Na drugim diagramie znajdującym się w zakładce, znajdują się informacje na temat stanu powietrza sprzed ostatniej godziny. Ciekawą kategorią na witrynie aplikacji jest zakładka ” Notification” czyli nic innego jak powiadomienia.

Z uwagi na fakt, że urządzenie działa również w momencie w którym nie jest de-facto włączone, za każdy razem kiedy czujniki wykryją drastyczną zmianę właściwości powietrza w otoczeniu, wyślą sygnał o tej zmianie oraz rozpoczną pracę. To właśnie znajduje się w zakładce powiadomienia. Piątą i ostatnią kategorią w panelu głównym, jest ” Device Menagment” co w wolnym tłumaczeniu na język polski oznacza ” zarządzanie sprzętami”. Sekcję można porównać do ” zakładki ustawienia”, znajdziemy tam informacje na temat obecnie działających urządzeń a w szczególności ich kondycji technicznej. Jest to również miejsce w którym zmienimy hasło dostępu do aplikacji oraz nazwę w sieci wi-fi. Możliwości jakie otwiera przed nami inteligentne zarządzanie z poziomu aplikacji są ograniczone jedynie wyobraźnią.

   

Oczyszczacz powietrza do przedszkola – jaki wybrać?

Jesteś właścicielem prywatnego przedszkola? Dyrektorem lub wychowawcą w przedszkolu publicznym? A może rodzicem dziecka, które codziennie spędza kilka godzin w placówce przedszkolnej? Bez względu na odpowiedź, z pewnością zależy Ci, aby dzieci w przedszkolu miały zapewnioną maksymalną troskę o ich zdrowie i samopoczucie. Przedstawiamy więc wskazówki, jak zadbać o czystość powietrza i co za tym idzie, jak wybrać oczyszczacz powietrza do przedszkola!

Oczyszczacze powietrza – co to jest i jak działa?

Urządzenie oczyszczające oczywiście ma przede wszystkim zapewnić czyste powietrze w danym pomieszczeniu. W praktyce, ma za zadanie wyłapać grasujące w powietrzu bakterie, roztocza, wirusy, kurz, zwierzęcą sierść, pyłki, zarodniki grzybów, lotne związki organiczne i mikroskopijne pyły. Trzeba bowiem pamiętać, że wdychanie szkodliwych substancji jest niebezpieczne dla naszego zdrowia. Z roku na rok odnotowuje się wzrost liczby zachorowań na choroby płuc, astmę czy różnego rodzaju alergie związane ze stanem powietrza. Sprzyja temu występowanie zjawiska smogu, które ma miejsce w wielu miejscach na świecie. Oczyszczacze powietrza są więc doskonałym antidotum na ten problem i nie powinno ich zabraknąć w naszych domach, biurach oraz w przedszkolach, żłobkach i szkołach.  Potrafią bowiem niwelować niemal 100% wymienionych zanieczyszczeń z otaczającego nas powietrza.  Dzieje się to za sprawą przepuszczenia powietrza przez zestaw filtrów (np. wstępny, HEPA i aktywny węgiel), a także przez dodatkowe funkcje – np. jonizującą, która pozbywa się alergenów czy nawilżającą, poprawiającą jakość wdychanego powietrza.

Ranking oczyszczaczy powietrza do przedszkola

Na rynku dostępnych jest wiele oczyszczaczy powietrza. Podczas decyzji, warto przede wszystkim zwrócić uwagę na funkcje, zużycie prądu, poziom hałasu, ale i powierzchnię pomieszczenia, w której urządzenie będzie wydajnie pracować. Tak więc poniżej prezentujemy najlepsze oczyszczacze powietrza do przedszkola, które dostosowane są do różnych wielkości sal. Jeśli stoisz przed decyzją zakupową, weź to pod uwagę!

  • Małe sale – oczyszczacz powietrza Coway Classic jest dedykowany do przedszkoli, gdzie sale są stosunkowo niewielkie, ale z powodzeniem poradzi sobie także z przestrzenią nawet do 40 m2. Model ten wyróżnia prosta konstrukcja, wyposażona w doskonałej jakości podzespoły, a także intuicyjny panel sterowania i najlepsze filtry. Parametrami, które zwracają uwagę są przepływ powietrza, który wynosi 300m³ na godzinę oraz cichy tryb pracy (w najniższym trybie zaledwie 22 dB, a w trybie turbo maksymalnie 47 dB). Warto zauważyć również, że ten oczyszczacz powietrza do przedszkola posiada odpowiednie zabezpieczenie w postaci tzw. blokady rodzicielskiej, co uniemożliwi najmłodszym majsterkowanie przy sprzęcie i rozregulowanie go.
  • Średnie sale – oczyszczacz powietrza Sharp KC-D50EUW zda egzamin na średniej wielkości salach, które nie przekraczają powierzchni 38 m2. Model wyposażono w filtr HEPA H 13, jonizator Plasmacluster oraz nawilżacz powietrza. Wszystko to wpływa na wysoki standard oczyszczania i sprawia, że powietrze w sali przedszkolnej będzie naprawdę świeże i pozbawione zanieczyszczeń. Urządzenie pracuje cicho i zużywa niewiele energii, co pozwala zaoszczędzić na rachunkach za prąd, a przy tym sprzyja ochronie środowiska. Z kolei rozbudowany system sterowania umożliwia dostosowanie oczyszczacza do preferencji użytkowników, ale posiada też 2 tryby automatyczne, działające w oparciu o diagnozę powietrza z pomocą czujników. Dostępna jest również blokada rodzicielska, zabezpieczająca urządzenie przed nieumyślnymi zmianami ustawień przez przedszkolaków.
  • Duże sale – oczyszczacz powietrza Coway Storm doskonale sprawdzi się nawet w pomieszczeniach o wielkości do 70 m2. Jest to innowacyjne urządzenie, łączące najnowszą technologię, doskonałej jakości materiały oraz wyjątkowy design. Model ten posiada bardzo dobre parametry przepływu powietrza i oczyszcza aż 492 m3 na godzinę. Pracuje niezwykle cicho, biorąc pod uwagę jego wydajność – w trybie sleep zaledwie 21,6 dB, natomiast na najwyższym biegu 44,3 dB. Sprzyja to utrzymaniu komfortu najmłodszych, nawet podczas drzemki i sprawia, że jest to idealny oczyszczacz powietrza do przedszkola. Warty uwagi jest innowacyjny system dystrybucji powietrza. Model Storm posiada dwa wyloty powietrza – od góry oraz z przodu urządzania, co daje nam aż 4 tryby cyrkulacji powietrza. Usuwa on nawet najdrobniejsze pyły, alergeny, bakterie i wirusy.

Podsumowując, mamy nadzieję, że już wiesz, że oczyszczacz powietrza to świetny zakup nie tylko do domu czy biura, ale również do przedszkola. Przedstawiliśmy kilka urządzeń, które sprawdzą się w placówce, ale zachęcamy też do poznania naszej szerszej oferty na Zdrovi.pl – zatroszcz się o zdrowie i samopoczucie dzieci!

Oczyszczacz powietrza do żłobka – jaki kupić?

Jakość powietrza pozostawia wiele do życzenia. Warto chronić już tych najmłodszych, przed wnikającymi do ich organizmu zanieczyszczeniami, szkodliwymi substancjami i bakteriami. Jeśli więc jesteś dyrektorem żłobka, wychowawcą w nim lub rodzicem i chcesz poprawić jakość powietrza w placówce, weź pod uwagę zakup oczyszczacza powietrza do żłobka. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy wyborze i jaki model najlepiej sprawdzi się w tym miejscu!

Co to są oczyszczacze powietrza?

Oczyszczacz powietrza to specjalne urządzenie, które za sprawą filtrów usuwa z powietrza zanieczyszczenia, m.in. bakterie, roztocza, wirusy, kurz, pyłki, zarodniki grzybów, lotne związki organiczne, alergeny. Warto bowiem wiedzieć, że we wdychanym przez nas powietrzu znajdują się rakotwórcze substancje. Te wnikają do wnętrza domów, biur, żłobków, przedszkoli czy sklepów poprzez nieszczelne okna, nawiewniki i kratki wentylacyjne, a także w czasie wietrzenia pomieszczeń.

Aby pozbyć się szkodliwych substancji, warto zastosować dobrej jakości oczyszczacz powietrza, najlepiej wyposażonych w filtr HEPA oraz filtr z węglem aktywnym. Niemniej niektóre, bardziej zaawansowane urządzenia posiadają dodatkowe funkcje – m.in. filtr wstępny, wyłapujący większe zanieczyszczenia, nawilżacz powietrza czy jonizator, który neutralizuje alergeny.

Oczyszczacz filtruje powietrze w pomieszczeniu, w którym jest ulokowany. Niemniej należy pamiętać, że każdy sprzęt ma określoną wydajność w odniesieniu do przestrzeni. Warto więc przed zakupem oczyszczacza powietrza do żłobka, domu czy biura wziąć pod uwagę wielkość pomieszczenia i wybrać model dopasowany do potrzeb. Należy bowiem pamiętać, że jeśli sala ma powierzchnię 40 m2, to model zalecany do powierzchni 25 m2 nie będzie dostatecznie skuteczny. Warto wówczas wybrać taki, który dedykowany jest powierzchniom powyżej 40 m2.

Jaki oczyszczacz powietrza do żłobka wybrać?

Urządzenie sprawdzi się w przestrzeniach o wielkość pomieszczenia nieprzekraczającej 40 m2. Przepływ powietrza wynosi do 300 m3/h, a szacowany roczny koszt filtrów to jedynie 200 zł. Model Classic pracuje bardzo cicho, co sprzyja wypoczynkowi najmłodszych – na najniższym trybie pracuje z głośnością zaledwie 22 dB, a w trybie turbo do 47 dB.

Za badanie jakości powietrza odpowiada precyzyjny laserowy czujnik, a pierścień kolorami informuje o jego stanie. Inżynierowie z firmy Coway połączyli świetne parametry urządzenia, kompaktowy rozmiar oraz bardzo intuicyjny system sterowania. Możesz wybrać spośród 2 trybów pracy automatycznej (Auto, Eco) bądź manualnie dopasować ustawienia.

Biorąc pod uwagę, że jest to oczyszczacz powietrza do żłobka, nie mogło zabraknąć funkcji blokady rodzicielskiej, która uniemożliwi maluchom majsterkowanie przy sprzęcie. Co więcej, oczyszczacz Classic to kolejny produkt marki Coway nagrodzony licznymi wyróżnieniami zarówno ze względu na design, jak i energooszczędność, skuteczność przeciwdziałania alergiom oraz pełne bezpieczeństwo użytkowania urządzenia.

Model sprawdzi się w niewielkich salach o powierzchni do 21 m2. Poziom oczyszczania to 180 m3/h, sprzęt wyróżnia bardzo cicha praca, na poziomie uśrednionym 24 dB, co sprzyja komfortowi maluchów także w czasie snu. Oczyszczacz pracuje w oparciu o czujniki, które definiują intensywność jego pracy i dopasowują tryb do poziomu zanieczyszczenia powietrza.

W modelu tym zastosowano rewolucyjną technologię jonizacji powietrza Plasmacluster, w której jony dodatnie i ujemne przyczepiają się do wszelkich drobnoustrojów w powietrzu, wyciągają z ich komórek wodór i powodują ich rozpad. Proces ten jest całkowicie bezpieczny dla ludzi, również dla maluchów w żłobku.

Co więcej, jonizacja sprzyja redukcji alergenów, a Ty samym usprawnia oddychanie dzieciom, które mają skłonność do alergii. Atutem tego modelu Sharpa są także ewaporacyjny system nawilżani oraz czujnik jakości filtrów, informują o potrzebie ich wymiany.

Jest to polecany oczyszczacz powietrza do żłobka, który sprawdzi się w salach o maksymalnej powierzchni 25 m2. Wówczas można liczyć na wysoką wydajność urządzenia i przepływ powietrza do 216 m3/h. Szacowany roczny koszt użytkowania filtrów to około 200 zł, a wysoka jakość sprzętu gwarantuje jego długotrwałe użytkowanie.

Ten model Sharp to wielofunkcyjny oczyszczacz powietrza, wykorzystujący technologię jonizującą Plasmacluster oraz z zastosowanymi filtrami HEPA H13 i węglowym, które sprzyjają skutecznemu oczyszczaniu powietrza z mikroskopijnych zanieczyszczeń wchodzących w skład smogu. Ponadto jonizacja sprzyja usuwaniu pleśni i neutralizacji alergenów, przez co sprawdzi się w poprawie komfortu małych alergików.

Warto zwrócić uwagę, że oczyszczacz został wyposażony w tryb AUTO, który dopasowuje działanie sprzętu pod kątem stopnia zanieczyszczenia powietrza oraz w blokadę rodzicielską, która uniemożliwi maluchom zmianę ustawień.

Podsumowując, mamy nadzieję, że nasz artykuł utwierdził Cię w przekonaniu, że warto zdecydować się na zakup oczyszczacza powietrza nie tylko do domu, biura, ale też tam, gdzie przebywają najmłodsi. Polecamy wspomniane oczyszczacze powietrze do żłobka, ale też zachęcamy do zapoznania się z szerszą ofertą Zdrovi.pl, gdzie dostępne są jeszcze inne modele, spełniające restrykcyjne wymagania naszych Klientów.