Czujniki jakości powietrza do domu

Powietrze w Polsce każdego roku ulega pogorszeniu, niosąc ze sobą poważne komplikacje zdrowotne. Smog głównie atakuje w okresie grzewczym, kiedy ogrzewamy swoje domy. Niestety smog nie pozostaje na zewnątrz, wręcz brutalnie wdziera się do naszych mieszkań. Nie jesteśmy w stanie dokładnie sprawdzić stanu zanieczyszczenia, gdyż czujniki jakości powietrza głownie montowane są właśnie na zewnątrz.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 2

 • Ecolife AirSensor
  Stacja pomiarowa Ecolife AirSensor pozwoli na dokładną analizę jakości powietrza zarówno wewnątrz pomieszczenia, jak i na zewnątrz. Z poziomu telefonu, tabletu czy komputera uzyskasz informację na temat poziomu stężenia pyłów PM10 i PM2.5, lotnych związków organicznych, a także zostanie wyświetlony poziom ciśnienia, wilgotności i temperatury. Dane te pozwolą zoptymalizować działanie oczyszczacza powietrza, a tym samym znacząco poprawić jakość powietrza.
  Dostępność:
  Duża
  Zobacz więcej

    Porównaj

 • LIFAsmart LAM 05 Stacja diagnostyczno-pomiarowa
  (3 opinie klienta)
  4.7/5
  na podstawie 3 opinii

  1299,00 

  Stacja diagnostyczna LIFAsmart LAM 05 pozwoli Ci kontrolować jakość powietrza wokół siebie, gdziekolwiek będziesz. Umożliwiają to dwie baterie litowo - jonowe o łącznej pojemności 5200 mAh.
  Dostępność:
  Brak w magazynie
  Zobacz więcej

    Porównaj

Wiedza =  klucz 

Na rynku pojawia się coraz więcej stacji diagnostycznych do użytku domowego. Zakupując takie urządzenie możemy mieć stałą kontrolę nad jakością powietrza w naszych domach. Dzięki informacjom  z czujnika możemy jeszcze lepiej dopasować ustawienia pracy oczyszczacza powietrza, tak aby powietrze pozostało zdrowe i czyste. Dzięki systemom zastosowanym w czujnikach do sprawdzana jakości powietrza zostaniemy automatycznie poinformowani o zmianach jakie zachodzą na tylko w stacjonarnym urządzeniu pomiaru ale również w aplikacji mobilnej. Wiedza to klucz do świadomości.

Widzę, reaguję 

„Widzę więcej, wiem więcej, tak to jest mniej więcej” jak śpiewał niegdyś pewny raper. Te słowa dobrze odnoszą się do czujników. Dzięki szybkiej informacji o zmianie jakości powietrza jesteśmy w stanie zareagować na zagrożenia ukrywające się w atmosferze. W miejscu takim jak kopalnie, nie wyobrażalne jest działanie bez działających czujników powietrza. Pewność wynikająca z informacji dostarczanych na bieżąco z sytemu rozpoznawania stężenia pierwiastków znajdujących się w powietrzu zapewnia pracownikom kopalni codzienny powrót do domu. Poprzez zawodzenie systemów pomiarowych, tylko w zeszłym roku zginęło 21 osób, jak wynika z informacji Wyższego Urzędu Górniczego. Dla porównania w wyniku ataku rekinów w zeszłym roku nie zginęła ani jedna osoba. Dlatego tak ważne jest aby urządzenia te były jak najwyższej jakości. Nie oszczędzaj na zdrowiu.

Nie wiemy wszystkiego

Od dawna wiemy że powietrze jest bardzo ważne do poprawnego funkcjonowania całego ekosystemu. Najlepszym tego przykładem są porosty. Te grzyby od dawna wiedzą co jest pięć i nie potrzebują czujników jakości powietrza aby wiedzieć co się kroi. Ale my ludzie tak. Dzięki badaniom nad jakością powietrza jesteśmy w stanie stwierdzić czego nam potrzeba do poprawnego funkcjonowania. Dziedzina jaką jest ogrodnictwo w dużym stopniu opiera się właśnie na jakości powietrza. Wiele gatunków roślin nie byłoby w stanie wyrosnąć bez odpowiednich pierwiastków znajdujących się w powietrzu. A więc grabki w dłoń, czas na pomiar.