Dezynfekcja

W dobie rosnących zagrożeń wirusowych, jak i gęsto zaludnionych aglomeracji bardzo ważnym elementem stało się dbanie o higienę osobistą, w tym o dokładne mycie rąk. Staranna i czysta pielęgnacja eliminuje z naszej skóry przylegające bakterie i wirusy. Niestety ciągły brak czasu i nieustanny ruch w załatwianiu przeróżnych spraw sprawia, że nie zawsze możemy umyć ręce, na szczęście tutaj z pomocą przychodzą płyny do dezynfekcji. Używając płynu do dezynfekcji w bardzo szybki i łatwy sposób pozbędziemy się z naszych dłoni wszelkich bakterii i wirusów. Taka skuteczna eliminacja możliwa jest dzięki wysokiemu stężeniu etanolu, który jest najlepszym sposobem na likwidacje groźnych drobnoustrojów z naszej skóry. Płyn należy trzymać z dala od dzieci.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

 • SILCARE DezActive 1L Płyn do dezynfekcji rąk
  Promocja
  Płyn dezynfekujący SILCARE DezActive 1L jest płynnym szybkoschnącym środkiem biobójczym, dzięki czemu jesteśmy w stanie wyeliminować wszystkie bakterie, wirusy na powierzchni naszej skóry. Płyn dezynfekujący działa natychmiastowo..
  Dostępność:
  Duża
  Zobacz więcej

    Porównaj

 • SILCARE DezActive 210ml Płyn do dezynfekcji rąk
  Promocja
  Płyn dezynfekujący SILCARE DezActive 210ml jest płynnym szybkoschnącym środkiem biobójczym, dzięki czemu jesteśmy w stanie wyeliminować wszystkie bakterie, wirusy na powierzchni naszej skóry. Płyn dezynfekujący działa natychmiastowo.
  Dostępność:
  Duża
  Zobacz więcej

    Porównaj

 • DEZZY UVsani3 Urządzenie do dezynfekcji
  Promocja
  (1 opinia klienta)
  5/5
  na podstawie 1 opinii

  179,00 

  Urządzenie do dezynfekcji DEZZY UVsani3 doskonale eliminuje nawet 99.99% bakterii i wirusów z powierzchni przedmiotów, a to wszystko dzięki podwójnym lampom UV-C. Światło ultrafioletowe to niezwykle skuteczny sposób na pozbycie się niebezpiecznych drobnoustrojów.
  Dostępność:
  Duża
  Zobacz więcej

    Porównaj

Środki do skutecznej dezynfekcji

Najczęściej stosowanymi środkami do dezynfekcji są płyny i żele, o co najmniej 70% stężeniu etanolu, który eliminuje wszelkie groźne drobnoustroje z naszej skóry w zaledwie 30 sekund. Dlatego przed zakupem płynu do dezynfekcji należy dokładnie przeczytać ulotkę, a zwłaszcza informację o wysokości stężenia etanolu. Niestety wiele produktów nie spełnia określonych specyfikacji. W naszej ofercie znajdą Państwo płyn do dezynfekcji SILCARE DezActive, który zapewnia skuteczną ochronę. Jednak odkażanie nie ogranicza się jedynie do naszej skóry, ale dzięki urządzeniu DEZZY UVsani3 z łatwością zdezynfekujemy nasz telefon, który szczególnie narażony jest na przyleganie groźnych mikrobów. W urządzeniu oczyścimy również mniejsze przedmioty codziennego użytku.

Dlaczego dezynfekcja jest taka ważna?

Większość z nas posiada mylne wyobrażenie, że groźne wirusy i bakterie występują jedynie w powietrzu, a co za tym idzie samo noszenie maseczki zapewni nam całkowitą ochronę. Niestety groźne mikroorganizmy osiadają na przedmiotach i to w większości na takich, z którymi mamy kontakt codziennie. Możemy wymienić tutaj poręcze na klatkach schodowych, siedzenia i uchwyty w transportach miejskich, koszyki sklepowe, ławki, publiczne toalety, a nawet nasze smartfony. Szczególnie te ostatnie są dla nas bardzo groźne, gdyż w przeciągu całego dnia korzystamy z nich wielokrotnie. Ciężko zmienić nasze przyzwyczajenia, za to o wiele łatwiej wdrożyć nowe czynności, zatem codzienna dezynfekcja rąk i przedmiotów to klucz do ochrony naszego zdrowia.

Gdzie jest najwięcej wirusów i bakterii?

Na pytanie gdzie jest najwięcej wirusów i bakterii, większość z nas jednym tchem wymieni toalety publiczne. Niestety największym siedliskiem wirusów i bakterii są nasze telefony komórkowe! Dzieje się tak, dlatego że są to urządzenia emitujące ciepło, a ich przechowywanie również odbywa się w ciepłych miejscach (kieszenie, torebki, plecaki). Istotnym jest również fakt osadzania na nich wydzielin z naszych ust, powstających podczas rozmowy. Na telefonie komórkowym samych bakterii znajduje się 5 razy więcej, aniżeli na desce klozetowej, nie mówiąc już o wirusach. Na szczęście producenci opracowali doskonałe urządzenie do dezynfekcji naszych telefonów. Dzięki urządzeniu DEZZY UVsani3 wyeliminujemy z powierzchni telefonów, aż 99,99% wirusów i bakterii.