Airdog - Filtry do oczyszczaczy powietrza

Filtry w oczyszczaczu powietrza to najważniejsze elementy w walce z zanieczyszczeniami powietrza, bo to właśnie one odpowiadają za filtrację zanieczyszczeń. Filtry oczyszczacza powietrza Airdog to rewolucja na rynku, gdyż tak naprawdę wymianie podlega jedynie filtr węgla aktywnego, który dodatkowo możemy odkurzyć za pomocą odkurzacza, lub miękkiej szczoteczki, kiedy tylko zobaczymy na nim ślady kurzu, celem zwiększenia jego żywotności. Kiedy jednak przydatność filtra uległa wyczerpaniu, zakup nowego powinien opierać się o wybór oryginalnego filtra, przeznaczonego do konkretnego modelu oczyszczacza powietrza, gdyż tylko taki filtr zapewni odpowiednią filtrację. W naszym sklepie znajdą Państwo oryginalne filtry do oczyszczacza powietrza Airdog.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

 • filtr weglowy do airdog x8
  (1 opinia klienta)
  5/5
  na podstawie 1 opinii

  69,00 

  Filtr z węglem aktywnym do Airdog X3 jest jedynym elementem, który podlega wymianie w tym urządzeniu. Filtr zawiera cząsteczki węgla aktywnego, do którego przyklejają się przykre zapachy oraz szkodliwe związki chemiczne takie jak: benzeny, dym papierosowy lotne związki organiczne oraz opary chemikaliów.
  Dostępność:
  Brak w magazynie
  Zobacz więcej

    Porównaj

 • filtr weglowy do airdog x8
  (1 opinia klienta)
  5/5
  na podstawie 1 opinii

  119,00 

  Filtr z węglem aktywnym do Airdog X5 jest jedynym elementem, który podlega wymianie w tym urządzeniu. Filtr zawiera cząsteczki węgla aktywnego, do którego przyklejają się przykre zapachy oraz szkodliwe związki chemiczne takie jak: benzeny, dym papierosowy lotne związki organiczne oraz opary chemikaliów.
  Dostępność:
  Brak w magazynie
  Zobacz więcej

    Porównaj

 • filtr weglowy do airdog x8
  (1 opinia klienta)
  5/5
  na podstawie 1 opinii

  199,00 

  Filtr węglowy Airdog X8 jest jedynym wymiennym elementem w oczyszczaczu powietrza Airdog X8. Filtr zawiera aktywny węgiel, do którego przyklejają się przykre zapachy oraz szkodliwe związki chemiczne takie jak: benzeny, opary chemikaliów, dym z papierosów i inne lotne związki organiczne. 
  Dostępność:
  Brak w magazynie
  Zobacz więcej

    Porównaj

Filtr węglowy

Filtr węglowy to najczęściej, obok filtra HEPA, stosowany filtr w oczyszczaczach powietrza i wybór ten jest całkowicie uzasadniony, gdyż jego wysokie właściwości filtracyjne znakomicie radzą sobie z eliminacją groźnych substancji z powietrza. Wysokie właściwości filtra węglowego możliwe są dzięki zastosowaniu w nim cząsteczek węgla aktywnego, które przechwytują z powietrza niebezpieczne dla naszego zdrowia lotne związki organiczne, które występują w naturze, bądź są dziełem człowiekiem. Mowa tutaj o elementach silnie rakotwórczych, takich jak benzen, formaldehyd, benzo(a)piren, czy ksylen. Filtr węgla aktywnego wykazuje również niezwykłe właściwości w niwelowaniu nieprzyjemnych zapachów, w tym dymu papierosowego, odoru chemikaliów i wiele innych.

Zastosowania węgla aktywnego

Węgiel aktywny wykorzystywany jest w wielu dziedzinach naszego życia, a to wszystko dzięki jego wysokim właściwościom wiązania ze sobą wszelkich niechcianych cząsteczek. Nie jeden z nas miał do czynienia z węglem aktywnym w postaci tabletek, którym leczyliśmy rozstrojenie żołądkowe, dlatego też węgiel swoje korzenie posiada właśnie w medycynie, głównie w walce z bakteriami. Jego znakomite właściwości wiążące sprawiają, że producenci zaczęli wykorzystywać węgiel aktywny w różnego rodzaju filtrach. Znajdziemy go w filtrach do wody, w filtrach odkurzaczy, a także coraz częściej w filtrach powietrza. Jego uniwersalność sprawia, że jego spektrum działania odnajduje się w wielu zastosowaniach domowych, jaki i przemysłowych.

Zasada działania węgla aktywnego

Węgiel aktywny jest produktem, który bardzo łatwo pozyskać w procesie spalania i to dzięki tym procesom na jego powierzchni powstaje szereg mikroporów, w które wchłaniane są niebezpieczne cząsteczki. Węgiel zachowuje się, jak magnes, który przyciąga do siebie wszelkie mikroorganizmy i zamyka je w swoich mikroszczelinach, dlatego też produkt ten jest tak chętnie wykorzystywany w przeróżnych dziedzinach życia. Bardzo ważnym elementem węgla aktywnego jest bardzo łatwa jego utylizacja, która polega na jego spaleniu. Najskuteczniejszą formę węgiel aktywny przyjmuje w kształcie walca, dzięki temu na jego powierzchni zwiększa się ilość mikroszczelin, co pozwala na skuteczniejsze przechwytywanie liczniejszej liczby niepożądanych cząsteczek.