Coway - Filtry do oczyszczaczy powietrza

Filtry do oczyszczaczy powietrza Coway to specjalne zestawy gwarantujące 2 lata najwyższej ochrony przed zanieczyszczeniami powietrza. W zależności od danego modelu oczyszczacza powietrza, w zestawie znajdziemy filtr HEPA, filtr węgla aktywnego i filtr drobnego pyłu. Nie musimy już, zatem szukać osobnych filtrów, tylko wszystkie zakupimy w wygodnym pakiecie od firmy Coway. To dzięki filtrom pozbędziemy się z naszego domu smogu i metali ciężkich, ale nie tylko, gdyż wysokiej jakości filtry eliminują również wirusy, bakterie i alergeny. Pierwszym sygnałem o konieczności wymiany filtrów jest wyczuwalny zapach, wydobywający się wraz z powietrzem z oczyszczacza. W ofercie naszego sklepu znajdą Państwo oryginalny zestaw filtrów do oczyszczaczy powietrza Coway.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 5

Filtr HEPA

Filtr HEPA to niezwykle zaawansowany filtr, którego zadaniem jest przechwytywanie najmniejszych cząstek zanieczyszczeń. Wykonany jest ze spiekanego szkła, a konkretnie z kompozytu poliestrowo-szklanego, który przypomina swą budową papier, a następnie formowany jest w harmonijkę, celem zwiększenia powierzchni pochłaniającej wszelkie drobiny. Filtr HEPA po raz pierwszy został wyprodukowany w XX wieku, przez amerykańską agencję rządową NASA, a jego zadaniem było przeciwdziałanie promieniowaniu radioaktywnemu. Z czasem filtry HEPA znalazły zastosowanie w przemyśle i w produktach gospodarstwa domowego (odkurzacze). Obecnie filtry te stosowane są w oczyszczaczach powietrza, jako główna broń do walki ze smogiem i wirusami.

Filtr węglowy

Filtr zawierający w sobie cząsteczki węgla aktywnego to powszechnie stosowane rozwiązanie do oczyszczania wody i powietrza. Możliwe jest to wysokim parametrom węgla aktywnego do przyciągania i zamykania w mikroporach niebezpiecznych związków chemicznych, oraz bakterii. Wykorzystywany w oczyszczaczach powietrza odpowiada za eliminacje lotnych związków organicznych, które cechują się wysoką rakotwórczością. Dzięki jego wspaniałym właściwościom możliwe jest również usuwanie nieprzyjemnych zapachów pochodzących z kurzych ferm, fabryk, koksowni, ale również z dymów papierosowych, jak i potu. Filtr węglowy z cząsteczkami węgla aktywnego to idealne dopełnienie pracy filtrów HEPA w walce o czyste i zdrowe powietrze.

Filtr drobnego pyłu

Zastosowanie w oczyszczaczu powietrza Coway Storm filtra drobnego pyłu, w głównej mierze ma zwiększyć ochronę filtrów: HEPA i węglowego, przed uszkodzeniem, wynikającym z przedostania się do nich większych cząsteczek. Filtr ten jest dopełnieniem pracy filtra wstępnego i podobnie jak on, zbudowany jest z gęstego materiału, tylko, że tutaj jest to włóknina, a nie siateczka. Filtry HEPA i filtr węglowy w głównej mierze przechwytują mikroskopijne cząsteczki zanieczyszczeń, a wszelkie większe mogą je uszkodzić. Naturalną ochroną dla nich w oczyszczaczach powietrza jest filtr wstępny, jednak w modelu Coway Storm postanowiono powiększyć tę zaporę poprzez filtr drobnego pyłu. W zestawie znajdziemy 6 sztuk filtra, gdyż jego wymiana powinna odbywać się, co 4 miesiące.