Ideal - Filtry do oczyszczaczy powietrza

Oczyszczacze powietrza Ideal posiadają innowacyjny system filtracji powietrza, za które odpowiadają najnowocześniejsze filtry, zamknięte w specjalnych konstrukcjach zwiększających efektywność ich działania. Nie musimy kupować osobnych filtrów, wystarczy, że zaopatrzymy się w kasetę filtracyjną, bądź filtr 360° dedykowane do konkretnego modelu oczyszczacza powietrza Ideal. Filtry składają się z filtra wstępnego, filtra klasy HEPA oraz filtra węglowego z węglem aktywnym. Systemy filtracyjnie doskonale eliminują z powietrza pyły zawieszone, wszelkiego rodzaju wirusy, bakterie i silnie uczulające alergeny. Wybierając w naszym sklepie zestaw filtrów firmy Ideal, zyskują Państwo gwarancję zakupu oryginalnych zestawów od producenta, a tym samym ich niezawodność.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 5

 • AP 30/40 PRO Filtr 360° do Oczyszczacza powietrza IDEAL
  Filtr 360° do oczyszczaczy powietrza IDEAL AP 30/40 PRO został wyprodukowany przez niemiecką firmę Fredenberg, będącą światowym liderem w dziedzinie filtracji powietrza. 5 warstw filtra HEPA H14 i ogromne ilości węgla aktywnego zapewnią Twemu domu najskuteczniejszą ochronę.
  Dostępność:
  Brak w magazynie
  Zobacz więcej

    Porównaj

 • Filtr 360 do oczyszczacza powietrza IDEAL
  Filtr 360° do oczyszczaczy powietrza IDEAL AP 60/80 PRO to prawdziwa rewolucja na rynku oczyszczania powietrza. Zintegrowane filtry: wstępny, HEPA H14 i węgiel aktywny, zapewnią krystalicznie czyste powietrze w domu i w biurze.
  Dostępność:
  Brak w magazynie
  Zobacz więcej

    Porównaj

 • AP 15 Kaseta filtracyjna do oczyszczacza powietrza IDEAL
  Kaseta filtracyjna dla oczyszczacza powietrza IDEAL AP 15 to idealne połączenie najważniejszych filtrów do skutecznej walki ze smogiem. W skład kasety wchodzą: filtr wstępny pokryty powłoką antybakteryjną CleanCel, filtr HEPA H13 i filtr węgla aktywnego.
  Dostępność:
  Duża
  Zobacz więcej

    Porównaj

 • AP 15 Kaseta filtracyjna do oczyszczacza powietrza IDEAL
  Kaseta filtracyjna dla oczyszczacza powietrza IDEAL AP 30 to zestawienie najlepszych filtrów na rynku. Znajdziemy w niej filtr wstępny z powłoką antybakteryjną CleanCel, filtr HEPA H13 i węgiel aktywny. Zestaw ten idealnie sprawdza się w walce z najgroźniejszymi zanieczyszczeniami w powietrzu.
  Dostępność:
  Brak w magazynie
  Zobacz więcej

    Porównaj

 • AP 15 Kaseta filtracyjna do oczyszczacza powietrza IDEAL
  Kaseta filtracyjna dla oczyszczacza powietrza IDEAL AP 45 w pełni zapewni skuteczną ochronę przed smogiem. Uchroni również prze przykrymi zapachami, alergenami, bakteriami i wirusami. Filtr wstępny zyskał powłokę antybakteryjną CleanCel, aby zapobiec ewentualnemu rozwojowi pleśni.
  Dostępność:
  Brak w magazynie
  Zobacz więcej

    Porównaj

Kaseta filtracyjna do oczyszczaczy powietrza Ideal

Kaseta filtracyjna to innowacyjne połączenie odrębnych filtrów i zamknięcie ich w jednej obudowie. W skład kaset wchodzą: filtr wstępny zbudowany z drobnej siateczki, którego zadaniem jest zatrzymywanie większych zanieczyszczeń (kurz, sierść, włosy) przed przedostaniem się do pozostałych filtrów. Nowością jest pokrycie go powłoką antybakteryjną CleanCel®, który zapobiega gromadzeniu się bakterii na powierzchni filtra. Następnym filtrem w zestawie jest filtr klasy HEPA H13, który pozbywa się z powietrza głównych składowych smogu, czyli pyłów zawieszonych PM10 i PM2,5. Ostatnim filtrem jest filtr węgla aktywnego, które eliminuje lotne związki organiczne. Kasety filtracyjne przeznaczone są do modeli AP oczyszczaczy powietrza marki Ideal.

Filtr 360° do oczyszczaczy powietrza Ideal

Innowacyjność to główna domena niemieckiej firmy Ideal, a doskonałym przykładem jest nowoczesny filtr 360°. W okrągłej obudowie oprócz filtra wstępnego umieszczono, aż 5 warstw filtra HEPA H14, którego skuteczność filtracji wynosi 99,995%. Ostatnim elementem zestawu jest filtr węgla aktywnego, którego duża ilość umożliwia oczyszczenie niesamowitej wielkości przestrzeni wynoszącej, aż 740000 m². Tak duże nagromadzenie filtrów pozwala na niezwykle skuteczną pracę w nawet najbardziej zapylonych pomieszczeniach, bez konieczności częstej wymiany filtrów. Co więcej filtr 360° posiada wbudowany chip, który na bieżąco monitoruje stopień zużycia materiałów. Filtr 360° dedykowany jest dla modeli AP PRO oczyszczaczy powietrza firmy Ideal.

Innowacyjność filtrów powietrza

Wraz z rozwijającą się technologią producenci prześcigają się w ulepszaniu filtrów powietrza, celem zwiększenia ich efektywności w przechwytywaniu wszelkich zanieczyszczeń, nie inaczej sprawa wygląda w przypadku firmy Ideal. Pierwszą innowacją okazało się zamknięcie wszystkich filtrów w jednej bryle i tak skonstruować oczyszczacz powietrza, aby strumień obejmował jak największą część filtrów. Szczególnie skuteczne jest to w modelach AP Pro, które mając kształt owalny zasysają powietrze z każdej strony, które następnie przelatuje przez filtr 360°, tym samy zwiększając procent eliminacji zanieczyszczeń. Filtr ten posiada wbudowany chip, który w czasie rzeczywistym kontroluje stopnień przydatności, po jego wyczerpaniu, chip uniemożliwia ponowne wykorzystanie filtra.