LifaAir - Filtry do oczyszczaczy powietrza

Filtry powietrzne to najważniejsze elementy w walce o czyste i zdrowe powietrze. To dzięki nim możliwe jest przychwytywanie pyłów zawieszonych, benzenu, formaldehydu, wirusów, bakterii, alergenów, a to tylko cząstka wszystkich zanieczyszczeń, które możemy wyeliminować z naszych domów. Firma LifaAir nie tylko postawiła na wysoką jakość filtrów, ale również na ich duże ilości, niespotykane dotychczas w oczyszczaczach powietrza. Takie rozwiązania gwarantują doskonałe wyniki podczas filtracji powietrza, nawet z najbardziej zanieczyszczonych pomieszczeń.  W skład filtrów wchodzą filtr wstępny, filtr HEPA H12 oraz filtr węgla aktywnego z domieszką zeolitu, gdzie każde z nich przybrało formę cylindryczną, celem większego przepływu powietrza.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 4

 • LA21HEPA Filtr do Oczyszczacza powietrza LIFAair 352/352C
  Filtry HEPA to najważniejsze elementy w walce o czyste powietrze. Seria H12 niemal w 100% przechwytuje mikrocząsteczki smogu, w tym najgroźniejsze dla naszego zdrowia pyły zawieszone PM10 i PM2,5
  Dostępność:
  Brak w magazynie
  Zobacz więcej

    Porównaj

 • LA22HEPA Filtr do oczyszczacza powietrza LIFAair 502/502C
  Filtr HEPA H12 LA22 do oczyszczaczy powietrza marki LIFAair to ilościowo największe dostępne filtry na rynku do urządzeń domowych. W połączeniu z wysoką skutecznością działania stają się niezawodną bronią w walce ze smogiem.
  Dostępność:
  Brak w magazynie
  Zobacz więcej

    Porównaj

 • LA31AC Filtr węglowy do Oczyszczacza powietrza LIFAair 352/352C
  Filtr węgla aktywnego z domieszką zeolitu, którego głównym zadaniem jest eliminacja chemicznych związków lotnych, związków wysoko rakotwórczych. Zastosowana w oczyszczaczach powietrza LIFAair ogromna ilość filtrów gwarantuje wysoką skuteczność filtracji.
  Dostępność:
  Brak w magazynie
  Zobacz więcej

    Porównaj

 • LA32AC Filtr węglowy do Oczyszczacza powietrza LIFAair 502/502C
  3 kg. filtra węgla aktywnego z domieszką zeolitu to czołówka na rynku oczyszczania powietrza. Dzięki zastosowaniu tak znakomitego systemu filtrów w oczyszczaczach powietrza LIFAair problem smogu znika na zawsze
  Dostępność:
  Brak w magazynie
  Zobacz więcej

    Porównaj

Filtr wstępny

Filtry wstępne to pierwsza bariera na drodze zanieczyszczeń. Najczęściej zbudowane z drobnej siateczki za główne zadanie mają przechwytywanie większych zanieczyszczeń przed przedostaniem się do wnętrza oczyszczacza powietrza, co ewentualnie mogłoby uszkodzić pozostałe filtry, które przystosowane są eliminacji dużo mniejszych cząsteczek. Zbierające się zanieczyszczenia na filtrze wstępny wystarczy raz na jakiś czas odkurzyć używając miękkiej końcówki odkurzacza tak, aby nie uszkodzić jego struktury. W modelu LifaAir LA333 filtr wstępny jest stałym elementem modułów z węglem aktywnym w postaci siateczki ze sztucznego materiału, natomiast w oczyszczaczu powietrza LifaAir LA503 jest to perforowana metalowa obudowa całego moduły węglowego.

Filtr HEPA H12

Filtr HEPA H12 bardzo często wykorzystywany jest w przeróżnych dziedzinach życia, najczęściej używany jest w szpitalach i laboratoriach, ale również wykorzystywany jest w przemyśle farmaceutycznym, natomiast w gospodarstwach domowych spotykany jest w odkurzaczach, klimatyzatorach i oczyszczaczach powietrza. Jego szerokie zastosowanie wiąże się wysoką skutecznością działania na poziomie 99,5%. W oczyszczaczach powietrza LifaAir posiada on kształt cylindra, przez co powietrze przepływa z każdej jego strony. W modelu LifaAir LA503 po rozwinięciu osiąga oszałamiające rozmiary wynoszące, aż 4,6 m²! Tak duża powierzchnia filtra pozwala na bardzo skuteczną eliminację wirusów, bakterii, alergenów i pyłów zawieszonych PM10 i PM2,5.

Filtr węgla aktywnego z domieszką zeolitu

O tym, że węgiel aktywny wykorzystywany jest od tysiącleci dobrze wiemy, jednak obecnie producenci starają się jak najlepiej wykorzystać jego niesamowite właściwości wiążące, poprzez dodawanie specjalnych mieszanek. Firma LifaAir postawiła na zeolit w postaci sita molekularnego, który wykazuje duże właściwości w pochłanianiu cząstek promieniotwórczych, jak i niezwykle groźnych tlenków NOx, SOx. Co więcej sama ilość węgla aktywnego z zeolitem robi wrażenie, gdyż w modelu oczyszczacza powietrza LifaAir LA333 wynosi ona 1 kg, natomiast w modelu LA503, aż 3,5 kg! Tak duża ilość pozwala osiągnąć niewiarygodne parametry oczyszczania powietrza z niebezpiecznych lotnych związków organicznych, związków chemicznych oraz w niwelowaniu brzydkich zapachów.