Sharp - Filtry do oczyszczaczy powietrza

Oczyszczacze powietrza Sharp posiadają znakomity system filtracyjny, oparty na najwyższej klasie filtrów, które efektywnie usuwają wszelkie zanieczyszczenia występujące w domu. Co najważniejsze filtry te w porównaniu do konkurencji posiadają najdłuższą żywotność, która maksymalnie wynosi, aż 10 lat. Oczywiście musimy wziąć poprawkę na warunki w jakich będą pracować i jak intensywna będzie to praca. Minimalna wartość to 3 lata przydatności filtrów. Wraz z każdą nową serią oczyszczaczy powietrza firma Sharp unowocześnia wkłady filtracyjne, aby znacząco podnieść efektywność ich działania. Idealnym przykładem jest dodatek zeolitu do filtrów węglowych w serii G, który poprawia ich wydajność w eliminacji najgroźniejszych zanieczyszczeń w powietrzu.

Wyświetlanie 1–12 z 26 wyników

Filtr klasy HEPA

Filtry klasy HEPA powstały podczas projektu Manhattan i docelowo miały chronić przed promieniowaniem radioaktywnym. Z czasem weszły na stałe do użytku wojskowego, a w krótce zostały stałym elementem filtracyjnym w przemyśle, jak i w gospodarstwach domowych. Ich wysoka wydajność przechwytywania najmniejszych zanieczyszczeń idealnie sprawdza się w najbardziej zanieczyszczonych przestrzeniach. W produktach przeznaczonych dla domów najczęściej spotykamy filtr HEPA o numeracji H13, który eliminuje drobne cząsteczki do wielkości 0,3 mikrometra, a jego skuteczność filtracji wynosi, aż 99,95%. Filtr ten idealnie pochłania pyły zawieszone PM10 i PM2,5, ale również jest doskonała barierą dla wszelkich wirusów, bakterii i silnie uczulających alergenów.

Filtr z węglem aktywnym

Udokumentowane pierwsze zastosowanie węgla aktywnego datuje się na rok 1550 p.n.e., gdzie Egipcjanie stosowali go do leczenia chorób układu pokarmowego, oczyszczania trudno gojących się ran oraz do oczyszczania wody. Bardzo ważnym zwolennikiem jego użycia był Hipokrates, który zalecał posypywanie ran węglem aktywnym, w celu pozbycia się nieprzyjemnego zapachu. W dzisiejszych czasach węgiel aktywny obecny jest w wielu dziedzinach życia, w tym w przemyśle filtracji powietrza. Filtr węglowy stał się podstawowym elementem, obok filtra HEPA do walki ze smogiem, niebezpiecznymi związkami chemicznymi i nieprzyjemnymi zapachami. Filtr węgla aktywnego w oczyszczaczach powietrza Sharp to niezbędny składnik w filtracji powietrza.

Filtr nawilżacza ewaporacyjnego

Filtr nawilżacza ewaporacyjnego w oczyszczaczach powietrza Sharp, jako jedyny nie wymaga wymiany, oczywiście o ile odpowiednio zadbamy o jego pielęgnację. Z racji tego, że filtr ma ciągły kontakt z wodą, na jego powierzchni może zbierać się kamień, dlatego ważnym jest, aby systematycznie czyścić zbiornik na wodę, jak i sam filtr. Kiedy zauważymy pierwsze oznaki kamienia, wystarczy zanurzyć filtr w odkamieniaczu, a następnie pozostawić do wyschnięcia. Częstotliwość czyszczenia zależny jest od stopnia twardości wody, którą używamy do nawilżenia powietrza. Filtr nawilżacza jest jednocześnie matą ewaporacyjną, której zadaniem jest nawilżenia powietrza, oraz przechwytywanie wszelkich osadów, aby nie przedostawały się do powietrza.