Filtry wody do kuchni, filtry wody pod zlew

W dzisiejszych czasach każdy z nas dba o to aby zapewnić dla siebie i swojej rodziny jak najlepsze warunki do życia. Niezależnie od tego co posiadamy czy też w jakiej sytuacji się znajdujemy, najważniejsze jest zdrowie. Woda to związek bez którego człowiek nie  jest w stanie funkcjonować. Aby zapewnić jak najwyższą jakość spożywanej wody, minimalizując ryzyko chorób związanych ze spożywaniem wody zanieczyszczonej. Przedstawiamy Państwu – Filtry do wody.

Wyświetlanie 1–12 z 71 wyników

 • Promocja
  (3 opinie klienta)
  5/5
  na podstawie 3 opinii

  6990,00 

  Bluewater Cleone™ Balance to kompaktowy filtr osmotyczny, który zmieści się w kuchennej szafce. Jest w stanie wyprodukować nawet 190 litrów krystalicznie czystej wody. Jego praca sterowana jest wbudowanym mikroprocesorem, pozwalającym na kontrolowanie jakości wody i dbającym o samooczyszczanie się urządzenia. Bluewater Cleone™ Balance posiada wbudowany wkład mineralizujący.
  Dostępność:
  Duża
  Zobacz więcej

    Porównaj

 • Promocja
  (3 opinie klienta)
  5/5
  na podstawie 3 opinii

  7590,00 

  Bluewater Cleone Purity Plus to filtr do wody wykorzystujący filtrację osmotyczną do uzdatniania wody. Kilkustopniowa filtracja z lampą UV pozwala na dokładne oczyszczenie wody do poziomu wody krystalicznie czystej. Dodatkowo specjalny wkład mineralizujący wzbogaca wodę o cenne składniki mineralne niezbędne dla dobrego Twojego organizmu.
  Dostępność:
  Duża
  Zobacz więcej

    Porównaj

 • Promocja
  (3 opinie klienta)
  5/5
  na podstawie 3 opinii

  7590,00 

  Bluewater Cleone™ Redex to filtr do wody wykorzystujący filtrację osmotyczną do uzdatniania wody. Kilkustopniowa filtracja pozwala na dokładne oczyszczenie wody do poziomu wody krystalicznie czystej. Dodatkowo specjalny wkład mineralizujący wzbogaca wodę o cenne składniki mineralne niezbędne dla dobrego funkcjonowania Twojego organizmu.
  Dostępność:
  Duża
  Zobacz więcej

    Porównaj

 • Promocja
  (3 opinie klienta)
  5/5
  na podstawie 3 opinii

  8290,00 

  Bluewater Cleone™ z dedykowaną dwuobwodową baterią to filtr do wody wykorzystujący filtrację osmotyczną do uzdatniania wody. Kilkustopniowa filtracja pozwala na dokładne oczyszczenie wody do poziomu wody krystalicznie czystej. Dodatkowo specjalny wkład mineralizujący wzbogaca wodę o cenne składniki mineralne takie jak wapń i magnez.
  Dostępność:
  Duża
  Zobacz więcej

    Porównaj

 • Bluewater Spirit
  Promocja

  14599,00 

  Bluwater Spirit to urządzenie filtrujące do 2,5 litra wody na minutę bezpośrednio z sieci wodociągowej. Może być jednocześnie podłączone do kilku urządzeń, takich jak kostkarka, ekspres ciśnieniowy, zmywarka i kran. Posiada wkład mineralizujący pozwalający uzyskać wodę niskomineralizowaną o krystalicznej czystości. To wydajny i funkcjonalny filtr, który sprawdzi się przy średnio intensywnym użytkowaniu.
  Dostępność:
  Duża
  Zobacz więcej

    Porównaj

 • Promocja

  25799,00 

  Bluwater Pro to wyjątkowo potężny filtr o niewielkich rozmiarach, idealny do profesjonalnych zastosowań w branży HoReCa. Zapewnia do 4,5 litra krystalicznie czystej wody na minutę. Posiada wbudowane czujniki jakości wody i możliwość alarmowania, gdy zanieczyszczenia w sieci wodociągowej przekraczają ustaloną normę. Filtr jest kompatybilny z różnorodnymi urządzeniami kuchennymi i gospodarczymi. Znajduje zastosowanie jako element systemu uzdatniania wody w domach jednorodzinnych.
  Dostępność:
  Duża
  Zobacz więcej

    Porównaj

 • (3 opinie klienta)
  5/5
  na podstawie 3 opinii

  2799,00 

  Filtr do wody Philips AquaShield AUT4030R400 to system filtracji pod zlewem, który wykorzystuje odwróconą osmozę, zapewniając wysoki przepływ i świeże filtrowanie każdej kropli wody. Zastosowana nowoczesna konstrukcja z wbudowanym zbiornikiem na wodę zajmuje zdecydowanie mniej miesca w odróżnieniu do konkurencyjnych filtrów do wody.
  Dostępność:
  Duża
  Zobacz więcej

    Porównaj

 • (2 opinie klienta)
  5/5
  na podstawie 2 opinii

  3899,00 

  Filtr podzlewowy Philips AUT7006 to zaawansowane urządzenie, które zapewnia pięcioetapową filtrację wody opartą na procesie odwróconej osmozy. Dzięki temu procesowi skutecznie usuwane są zanieczyszczenia, takie jak związki chemiczne, metale ciężkie, bakterie i wirusy, zapewniając wysoką jakość wody pitnej.
  Dostępność:
  Duża
  Zobacz więcej

    Porównaj

 • Promocja
  (2 opinie klienta)
  5/5
  na podstawie 2 opinii

  1799,00 

  Filtr do wody Philips AUT3268 to zaawansowane urządzenie, które wykorzystuje technologię odwróconej osmozy. Dzięki temu zapewnia głębokie filtrowanie na poziomie 0,0001 mikrona, eliminując wszelkie zanieczyszczenia. Filtracja odbywa się szybko, z przepływem 2 litrów na minutę, dzięki czemu można cieszyć się czystą wodą w kilka sekund.
  Dostępność:
  Duża
  Zobacz więcej

    Porównaj

 • kuna filtr redox
  Promocja
  (3 opinie klienta)
  5/5
  na podstawie 3 opinii

  2999,00 

  Kuna Filter Comfort REDOX jest urządzeniem do uzdatniania wody. Dzięki niemu otrzymasz wodę o alkalicznym pH. A dodatkowy wkład Redox odczuwalnie obniży ORP (zdolność wody do wchodzenia w reakcję chemiczną zwaną utlenianiem).
  Dostępność:
  Duża
  Zobacz więcej

    Porównaj

 • Kuna system filtr do wody
  (3 opinie klienta)
  5/5
  na podstawie 3 opinii

  2399,00 

  Łatwy w samodzielnej instalacji filtr do wody z 7 stopniową filtracją oraz wkładem mineralizującym. Kuna filter Comfort jest idealnym rozwiązaniem jeżeli mamy problem z wodą wodociągową. Usuwa w 99% wszelkie zanieczyszczenia, bakterie i wirusy. Produkuje do 180 litrów krystalicznie czystej wody na dobę.
  Dostępność:
  Duża
  Zobacz więcej

    Porównaj

 • Nowość Kuna Filter RO-7 filtr Redox Power
  (3 opinie klienta)
  5/5
  na podstawie 3 opinii

  1399,00 

  Filtr wodny Kuna Filter RO-7 zapewnia źródło wody pitnej najwyższej jakości. Oczyszcza wodę metodą molekularną eliminując z niej wszelkie zanieczyszczenia mechaniczne, osady, związki chemiczne, pestycydy, antybiotyki i substancje rakotwórcze potencjalnie występujące w wodzie. Wpływa również pozytywnie na nasz organizm obniżając jego kwasowość.
  Dostępność:
  Duża
  Zobacz więcej

    Porównaj

Jak to jest z tą wodą? 

Filtry do wody nie są nowością. Od starożytnych czasów ludzie poszukiwali wody która będzie zdatna do picia. O wodę która będzie nadawała się do picia nie było trudno, nie istniał przemysł który powodowałby stałe zanieczyszczenia rzek czy zbiorników wodnych. Nie występowały też kwaśne deszcze. Greccy architekci zaprojektowali akwedukty które doprowadzałyby bieżącą czystą wodę z rzek wprost do miasta. To rozwiązanie było przełomowe na poziomie rozwoju technicznego cywilizacji. Prawdziwe postępy w metodach pozyskiwania i oczyszczania wody nastąpiły dopiero w XVII w. n.e. Zaczęto stosować metody takie jak m.in.: destylacja, filtracja, parowanie i sączenie. W wieku XVIII we Francji wynaleziono i opatentowano filtry do oczyszczania wód gruntowych, zbudowane z gąbek i piasków różnego typu. Dziś jednak, ze względu na wieloletni rozwój przemysłu oraz zagrożenia ekologiczne powstałe na skutek ciągłej eksploatacji planety, nie mamy pewności że woda którą pijemy pomimo uprzedniej filtracji przez maszyny przemysłowe, jest czysta. Dlatego też rozwiązaniem które zapewni stuprocentową pewność że to co spożywamy jest w pełni pozbawione szkodliwych substancji oraz mikroorganizmów mogących znacząco wpłynąć na nasz układ odpornościowy. Są osobiste filtry do wody.

Jak działają nowoczesne filtry do wody? 

Technologia wykorzystywana w filtrach do wody które oferują nam dzisiejsi producenci, jest znacznie bardziej skomplikowana niż mogłoby się wydawać. Aby zobrazować proces filtracji jaki zachodzi w poszczególnych urządzeniach, warto przybliżyć działanie procesu który w nich zachodzi – osmoza. Osmoza jest wyrównywaniem stężeń dwóch roztworów. Dzieje się tak dzięki możliwości przenikania wody. Będzie ona przepływała tak długo, dopóki stężenie w obu roztworach nie będzie jednakowe. Jest jeden z procesów który zachodzi podczas filtracji. Jednak to na czym skupia się proces filtracji w proponowanych przez nas filtrach jest odwrócona osmoza.  Proces odwróconej osmozy nie pozbywa się jedynie nieczystości. Zabiera on wodzie cenne minerały, takie jak związki wapnia i magnezu. Taki filtr wyłapuje około 96 procent zanieczyszczeń. Warto jednak zaznaczyć, że woda, którą zamierzamy przefiltrować, wykorzystując odwróconą osmozę powinna mieć odpowiednią temperaturę. Nie może ona przekroczyć 30 stopni Celsjusza. W celu podtrzymywania stałej temperatury wody poddanej procesowi odwróconej osmozy wykorzystuje się termostaty umieszczone w urządzeniach. Dodatkowo do filtrów montuje się mineralizatory które nadają czystej wodzie, odpowiednich wartości mineralnych.

Jakie koszta wiążą się z filtrowaniem wody? 

Zdrowie każdego człowieka jest bezcenne. Jednak warto wiedzieć jakie koszta generują filtry do wody i czy można na tym zaoszczędzić. Otóż tak, można. Ceny filtrów do wody na zasadzie odwróconej osmozy oscylują w przedziale 7 tys. złotych do 20 tys. złotych. Tym za co płacimy jest technologia oraz możliwości poszczególnych produktów. Jak można przypuszczać wraz z ceną rosną możliwości. W produktach oferowanych począwszy od najniższego przedziału cenowego, ilość przefiltrowanej wody w jednym cyklu, będzie mniejsza niż w produktach z wyższej pułki cenowej. To tylko jedna z wielu różnic jakie znajdziemy w tych urządzeniach. Patrząc na koszta jakie generuje zakup filtra do wody oraz na aspekt obligatoryjnego serwisu jaki wiąże się z długofalowym użytkowanie ów sprzętu, nadal jesteśmy w stanie stwierdzić że, filtr się opłaca. Ilość pieniędzy jaką wydamy w trakcie roku, na zakup wody butelkowanej znacznie przewyższa jednorazowy zakup filtra, pomimo obowiązkowego serwisu który powinien być wykonany średnio co pół roku. Zaoszczędź zdrowie oraz pieniądze z filtrami do wody odwrócona osmoza.