Filtry do wody (odwrócona osmoza)

W dzisiejszych czasach każdy z nas dba o to aby zapewnić dla siebie i swojej rodziny jak najlepsze warunki do życia. Niezależnie od tego co posiadamy czy też w jakiej sytuacji się znajdujemy, najważniejsze jest zdrowie. Woda to związek bez którego człowiek nie  jest w stanie funkcjonować. Aby zapewnić jak najwyższą jakość spożywanej wody, minimalizując ryzyko chorób związanych ze spożywaniem wody zanieczyszczonej. Przedstawiamy Państwu – Filtry do wody.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

 • Bluewater Cleone
  6730,00 
  Bluewater Cleone™ to kompaktowy filtr osmotyczny, który zmieści się w kuchennej szafce. Jest w stanie wyprodukować nawet 190 litrów krystalicznie czystej wody. Jego praca sterowana jest wbudowanym mikroprocesorem, pozwalającym na kontrolowanie jakości wody i dbającym o samooczyszczanie się urządzenia. Bluewater Cleone™ posiada wbudowany wkład mineralizujący.
  Dostępność:
  Duża
  Zobacz więcej

    Porównaj

 • Promocja
  14990,00 
  Bluwater Pro to wyjątkowo potężny filtr o niewielkich rozmiarach, idealny do profesjonalnych zastosowań w branży HoReCa. Zapewnia do 4,5 litra krystalicznie czystej wody na minutę. Posiada wbudowane czujniki jakości wody i możliwość alarmowania, gdy zanieczyszczenia w sieci wodociągowej przekraczają ustaloną normę. Filtr jest kompatybilny z różnorodnymi urządzeniami kuchennymi i gospodarczymi. Znajduje zastosowanie jako element systemu uzdatniania wody w domach jednorodzinnych.
  Dostępność:
  Duża
  Zobacz więcej

    Porównaj

 • Bluewater Spirit
  9990,00 
  Bluwater Spirit to urządzenie filtrujące do 2,5 litra wody na minutę bezpośrednio z sieci wodociągowej. Może być jednocześnie podłączone do kilku urządzeń, takich jak kostkarka, ekspres ciśnieniowy, zmywarka i kran. Posiada wkład mineralizujący pozwalający uzyskać wodę niskomineralizowaną o krystalicznej czystości. To wydajny i funkcjonalny filtr, który sprawdzi się przy średnio intensywnym użytkowaniu.
  Dostępność:
  Duża
  Zobacz więcej

    Porównaj

Jak to jest z tą wodą? 

Filtry do wody nie są nowością. Od starożytnych czasów ludzie poszukiwali wody która będzie zdatna do picia. O wodę która będzie nadawała się do picia nie było trudno, nie istniał przemysł który powodowałby stałe zanieczyszczenia rzek czy zbiorników wodnych. Nie występowały też kwaśne deszcze. Greccy architekci zaprojektowali akwedukty które doprowadzałyby bieżącą czystą wodę z rzek wprost do miasta. To rozwiązanie było przełomowe na poziomie rozwoju technicznego cywilizacji. Prawdziwe postępy w metodach pozyskiwania i oczyszczania wody nastąpiły dopiero w XVII w. n.e. Zaczęto stosować metody takie jak m.in.: destylacja, filtracja, parowanie i sączenie. W wieku XVIII we Francji wynaleziono i opatentowano filtry do oczyszczania wód gruntowych, zbudowane z gąbek i piasków różnego typu. Dziś jednak, ze względu na wieloletni rozwój przemysłu oraz zagrożenia ekologiczne powstałe na skutek ciągłej eksploatacji planety, nie mamy pewności że woda którą pijemy pomimo uprzedniej filtracji przez maszyny przemysłowe, jest czysta. Dlatego też rozwiązaniem które zapewni stuprocentową pewność że to co spożywamy jest w pełni pozbawione szkodliwych substancji oraz mikroorganizmów mogących znacząco wpłynąć na nasz układ odpornościowy. Są osobiste filtry do wody.

Jak działają nowoczesne filtry do wody? 

Technologia wykorzystywana w filtrach do wody które oferują nam dzisiejsi producenci, jest znacznie bardziej skomplikowana niż mogłoby się wydawać. Aby zobrazować proces filtracji jaki zachodzi w poszczególnych urządzeniach, warto przybliżyć działanie procesu który w nich zachodzi – osmoza. Osmoza jest wyrównywaniem stężeń dwóch roztworów. Dzieje się tak dzięki możliwości przenikania wody. Będzie ona przepływała tak długo, dopóki stężenie w obu roztworach nie będzie jednakowe. Jest jeden z procesów który zachodzi podczas filtracji. Jednak to na czym skupia się proces filtracji w proponowanych przez nas filtrach jest odwrócona osmoza.  Proces odwróconej osmozy nie pozbywa się jedynie nieczystości. Zabiera on wodzie cenne minerały, takie jak związki wapnia i magnezu. Taki filtr wyłapuje około 96 procent zanieczyszczeń. Warto jednak zaznaczyć, że woda, którą zamierzamy przefiltrować, wykorzystując odwróconą osmozę powinna mieć odpowiednią temperaturę. Nie może ona przekroczyć 30 stopni Celsjusza. W celu podtrzymywania stałej temperatury wody poddanej procesowi odwróconej osmozy wykorzystuje się termostaty umieszczone w urządzeniach. Dodatkowo do filtrów montuje się mineralizatory które nadają czystej wodzie, odpowiednich wartości mineralnych.

Jakie koszta wiążą się z filtrowaniem wody? 

Zdrowie każdego człowieka jest bezcenne. Jednak warto wiedzieć jakie koszta generują filtry do wody i czy można na tym zaoszczędzić. Otóż tak, można. Ceny filtrów do wody na zasadzie odwróconej osmozy oscylują w przedziale 7 tys. złotych do 20 tys. złotych. Tym za co płacimy jest technologia oraz możliwości poszczególnych produktów. Jak można przypuszczać wraz z ceną rosną możliwości. W produktach oferowanych począwszy od najniższego przedziału cenowego, ilość przefiltrowanej wody w jednym cyklu, będzie mniejsza niż w produktach z wyższej pułki cenowej. To tylko jedna z wielu różnic jakie znajdziemy w tych urządzeniach. Patrząc na koszta jakie generuje zakup filtra do wody oraz na aspekt obligatoryjnego serwisu jaki wiąże się z długofalowym użytkowanie ów sprzętu, nadal jesteśmy w stanie stwierdzić że, filtr się opłaca. Ilość pieniędzy jaką wydamy w trakcie roku, na zakup wody butelkowanej znacznie przewyższa jednorazowy zakup filtra, pomimo obowiązkowego serwisu który powinien być wykonany średnio co pół roku. Zaoszczędź zdrowie oraz pieniądze z filtrami do wody odwrócona osmoza.