Maski antysmogowe i przeciwpyłowe

Maski antysmogowe – Alarmy smogowe ogłaszane są coraz częściej. Specjaliści ostrzegają przed wychodzeniem z domu i odradzają wszelką aktywność na powietrzu. Nie zawsze jednak możesz zostać w domu, gdy warunki pogodowe sprzyjają kumulacji zanieczyszczeń. Jeśli charakter Twojej pracy lub aktywny tryb życia wymagają od Ciebie przebywania poza domem, powinieneś zadbać o zabezpieczenie swoich dróg oddechowych przed szkodliwymi substancjami.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 10

 • Maska antysmogowa Respro czarna
  Maska CE Cinqro™ to najlepszy wybór dla wszystkich tych, którzy uwielbiają aktywność fizyczną na powietrzu. Dzięki najnowocześniejszym technologiom idealnie sprawdza się podczas biegania, jazdy na hulajnodze, deskorolce czy rowerze. Filtr kombinacyjny DACC™ i Hepa-Type™ idealnie chronią użytkownika przed smogiem i spalinami samochodowymi.
  Dostępność:
  Duża
  Zobacz więcej

    Porównaj

 • Maska antysmogowa broyx sport alfa navy
  Maska Antysmogowa Alfa Navy Blue firmy BROYX to idealna ochrona przez cały rok. Nie tylko uchroni przed smogiem, ale również przed niebezpiecznymi lotnymi związkami organicznymi, pyłkami, oraz wszelkimi chorobotwórczymi drobnoustrojami. Maska jest certyfikowanym produktem ochrony osobistej i posiada znak bezpieczeństwa CE. Maski firmy BROYX to pierwsze w Polsce certyfikowane maski sportowe.
  Dostępność:
  Duża
  Zobacz więcej

    Porównaj

 • BROYX FILTR SPORT
  Dwa uniwersalne wymienne filtry do certyfikowanej, sportowej maski antysmogowej i antyalergicznej Broyx ALFA NAVY BLUE oraz DELTA BLACK. Dzięki zastosowanym filtrom oraz ich budowie, maski Broyx skutecznie chronią przed zawieszonymi w powietrzu kroplami cieczy oraz pyłami - pyłem zawieszonym, PM2.5 oraz PM10, pyłkami pochodzenia naturalnego, grzybami, roztoczami.
  Dostępność:
  Duża
  Zobacz więcej

    Porównaj

 • ComfortPlus szara Zdrovi.pl
  Maseczki ochronne wielorazowe wykonane z wysokiej jakości 100 % bawełny, możne je prać w temperaturze 40 -60 stopnia oraz prasować. Bardzo dobrze dopasowane do twarzy.
  Dostępność:
  Brak w magazynie
  Zobacz więcej

    Porównaj

 • BROYX Delta Black Maska antysmogowa
  (1 opinia klienta)
  5/5
  na podstawie 1 opinii

  199,99 

  Maska antysmogowa BROYX Delta Black  to pierwsza w Polsce niskooporowa, certyfikowana maska sportowe, posiadająca szereg certyfikatów zgodnych z prawem UE. Maski wykonane są z wysokiej jakości neoprenu, który cechuje się lekkością i dużą wytrzymałością oraz trzy warstwowego filtra. 
  Dostępność:
  Brak w magazynie
  Zobacz więcej

    Porównaj

 • Maseczka antysmogowa granatowa
  Maska Dragon Casual II to produkt polskiej firmy, która postanowiła aktywnie działać przeciw zanieczyszczeniom powietrza w naszym kraju. Produkty firmy Dragon zyskują coraz większą popularność. Maska Casual II to nowoczesny design i innowacyjny filtr N99, który eliminuje największe zanieczyszczenia z powietrza. Filtr należy wymienić po 10 godzinach użytkowania.
  Dostępność:
  Duża
  Zobacz więcej

    Porównaj

 • maska antysmogowa respro techno
  Maska CE Techno to najczęściej wybierana maska przez użytkowników. To co wyróżnia nową maskę firmy Respro to przede wszystkim wysoka jakość wykonania, wysoka efektywność filtracji powietrza, idealne dopasowanie do twarzy i dopracowany system oddychania, który niczym nie różni się od normalnego procesu oddychania.
  Dostępność:
  Brak w magazynie
  Zobacz więcej

    Porównaj

 • Respro ULTRALIGHT Olive Maska antysmogowa
  Cenisz wygodę i czyste powietrze, Maska Respro Ultralight™ Olive z filtrem Hepa-Type™ i zaworami Powa™ Elite to lekkości, elastyczność i doskonała ochroną przed smogiem, alergenami i zanieczyszczeniami powietrza.
  Dostępność:
  Brak w magazynie
  Zobacz więcej

    Porównaj

 • maska antysmogowa respro ultralight
  Nie rezygnuj z aktywności zabezpiecz się przed smogiem, alergenami i zanieczyszczeniami powietrza. Maska Respro Ultralight™ Black z filtrem Hepa-Type™ i zaworami Powa™ Elite to lekkości, elastyczność i dokonała ochrona.
  Dostępność:
  Brak w magazynie
  Zobacz więcej

    Porównaj

 • Maska antysmogowa Respro
  Uprawiasz sport i jesteś aktywny – oddychaj czystym powietrzem zawsze. Maska Respro Sportsta Black z filtrem Hepa-Type™ i zaworami Powa™ to powietrze wolne od zanieczyszczeń, idealny przepływ powietrza i wygoda.
  Dostępność:
  Brak w magazynie
  Zobacz więcej

    Porównaj

Maski antysmogowe – po co?

Jak chronić się przed smogiem? – Wychodząc z domu bierz ze sobą maskę antysmogową. Wyposażona w nowoczesne filtry, które pochłaniają prawie 100% zanieczyszczeń, ochroni Cię przed wdychaniem szkodliwych pyłów i gazów. Maski przeciwpyłowe skutecznie radzą sobie bez względu na rodzaj aktywności fizycznej. Ich budowa nie wpływa na komfort noszenia, dzięki czemu możesz uprawiać sport tak, jak lubisz. Estetyczny design i szeroki wybór kolorów sprawia, że maska nie tylko pochłania smog, ale i dobrze się prezentuje. Nie rezygnuj z porannego joggingu, rowerowego wypadu za miasto i wieczornych spacerów. Ubierz maskę przeciwsmogową i bądź aktywny!

Skąd się wzięły maski antysmogowe?

Jak rozpowszechnił się trend noszenia masek antysmogowych i czy to faktycznie tylko trend czy tez potrzeba? Maska antysmogowa była obecna w historii społeczeństwa już wiele lat przed tym kiedy zaczął rozwijać się przemysł. Pierwsze maski antysmogowa były używana sporadycznie i zupełnej niewiedzy ich użytkowników, dlaczego? A dlatego że wszystko czego użyjemy do zatamowania ilości substancji szkodzących przed dostaniem się do dróg oddechowych można nazwać maską antysmogową. Jednak maska jaką znamy dziś została rozpowszechniona w uprzemysłowionych dzielnicach z dużym wskaźnikiem zanieczyszczeń znajdujących się w powietrzu. Jak można się spodziewać największy przemysł występuje tam gdzie znajduję się najwięcej ludzi, w tym przypadku będą to Chiny oraz Japonia. Mieszkańcy tych krajów zdali sobie sprawę jak bardzo szkodliwe dla ich zdrowia są zanieczyszczenia dostające się do powietrza wraz z produktem ubocznym spalania, smog. Dziś maski antysmogowe to nie tylko must have dobrze rozwiniętych mega miast takich jak Pekin czy Tokio. Maski są różni stylowym dodatkiem modowym nieraz rozpowszechnianym przez muzyków oraz artystów.

Jak wygląda przyszłość masek antysmogowych?

Możemy tyko domyślać się jak będzie wyglądała przyszłość pod względem wzrostu czy spadku poziomu smogu. Z informacji udostępnianych przez „Polski Alarm Smogowy” wynika że w dwutysięcznym jedenastym roku miasto Kraków znajdywało się na trzecim miejscu pod względem ilości dni które przysługują jako dopuszczone do przekroczenia progu zanieczyszczenia smogowego. Tych dni w roku może być maksymalnie 35, w Krakowie zaś było ich 151. Dopóki stan świadomości ludzi na temat zagrożeń oraz poziomu zanieczyszczenia nie będzie dostatecznie wysoki, powinnyśmy używać masek jako ochrony przed czyhającym zagrożeniem.