Maski antysmogowe Dragon

Pierwotnie maski antysmogowe Dragon stworzone były z myślą o użytkownikach jednośladów, którzy nie chcą rezygnować z aktywnego spędzania czasu na powietrzu. Krakowska firma Dragon szybko rozszerzyła swoją ofertę o maski codziennego użytku, nauczona niemiłymi doświadczeniami życia w polskiej stolicy smogu. Antysmogowe maski marki Dragon to produkty najwyższej jakości, zapewniające nam kompleksową ochronę przed najgroźniejszymi zanieczyszczeniami będącymi w powietrzu. Samo użytkowanie masek nie dostarcza trudności, zwłaszcza podczas oddychania i to zarówno przy spokojnym spacerze, jak i intensywnego treningu biegowego. Maski antysmogowe zbudowane są z najlepszych materiałów, a ich kształt idealnie dopasowuje się do każdej twarzy.

Wyświetlanie jednego wyniku

 • Maseczka antysmogowa granatowa
  Maska Dragon Casual II to produkt polskiej firmy, która postanowiła aktywnie działać przeciw zanieczyszczeniom powietrza w naszym kraju. Produkty firmy Dragon zyskują coraz większą popularność. Maska Casual II to nowoczesny design i innowacyjny filtr N99, który eliminuje największe zanieczyszczenia z powietrza. Filtr należy wymienić po 10 godzinach użytkowania.
  Dostępność:
  Duża
  Zobacz więcej

    Porównaj

Filtry w maskach antysmogowych Dragon

Firma chcąc zapewnić najwyższą ochronę przed zanieczyszczeniami wynikającymi ze smogu, czy zapylenia, zastosowała w swoich maskach antysmogowych niezwykle wydajny filtr N99. Filtr ten wykazuje zwiększoną skuteczność filtracji od filtrów HEPA, nawet o 30%. Wraz z domieszką węgla aktywnego chroni nasze drogi oddechowe przed: m.in. pleśnią, pyłkami roślinnymi, kurzem, dymem papierosowym i pyłami zawieszonymi. Jest to również nieliczny filtr na polskim rynku, który przeszedł kompleksowe badania, przeprowadzone przez Państwowy Instytut Badawczy CIOP. Użytkowanie filtra N99 nie powinno być dłuższe, aniżeli 10 godzin, z racji ryzyka jego zawilgocenia, co z kolei naraża nas na wdychanie niebezpiecznych bakterii i drobnoustrojów.

Budowa masek antysmogowych

Producenci masek antysmogowych prześcigają się w stosowaniu w swoich produktach nowych zastosowań, lecz większości jedna rzecz pozostaje niezmienna, jest nią kształt maski, który budową przypomina muszlę. Zacznijmy jednak od materiałów, gdyż te różnią się od siebie. Najczęściej wykorzystywany jest neopren, który jest bardzo wytrzymały i jednocześnie znakomicie odprowadza parę i ciepło, często stosuje się stretch, który cechuje się wysoką rozciągliwością, która szczególnie przydatna jest podczas uprawiania sportu. Ważnym elementem jest pasek mocujący maskę do głowy i tutaj najczęściej dostępna jest opcja z regulowanym rzepem. Najważniejszym elementem masek antysmogowych są ich zawory, które regulują przepływ powietrza, im mniejszy opór, tym lepiej.