Maski antysmogowe Respro

Firma Respro to lider na światowym rynku masek antysmogowych. Marka powstała w 1996 r. w Wielkiej Brytanii i od tego czasu nieustannie ulepsza swoje produkty tak, aby zapewnić klientom jak najlepszą ochronę przed zanieczyszczeniami w powietrzu. Maski antysmogowe Respro wykonane są z najwyższych jakości materiałów, które nie podrażniają skóry, lecz co najważniejsze wszystkie maski posiadają niezbędne certyfikaty zaświadczające o ich wysokiej skuteczności działania. W ofercie firmy znajdziemy maski do użytku codziennego, maski do prac w zapylonych pomieszczeniach i maski dla sportowców. Wszystkie antysmogowe maski nie utrudniają oddychania, nawet podczas wzmożonego wysiłku fizycznego, a zastosowane w nich filtry chronią przed wszelkimi zagrożeniami.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 4

 • Maska antysmogowa Respro czarna
  Maska CE Cinqro™ to najlepszy wybór dla wszystkich tych, którzy uwielbiają aktywność fizyczną na powietrzu. Dzięki najnowocześniejszym technologiom idealnie sprawdza się podczas biegania, jazdy na hulajnodze, deskorolce czy rowerze. Filtr kombinacyjny DACC™ i Hepa-Type™ idealnie chronią użytkownika przed smogiem i spalinami samochodowymi.
  Dostępność:
  Duża
  Zobacz więcej

    Porównaj

 • maska antysmogowa respro techno
  Maska CE Techno to najczęściej wybierana maska przez użytkowników. To co wyróżnia nową maskę firmy Respro to przede wszystkim wysoka jakość wykonania, wysoka efektywność filtracji powietrza, idealne dopasowanie do twarzy i dopracowany system oddychania, który niczym nie różni się od normalnego procesu oddychania.
  Dostępność:
  Brak w magazynie
  Zobacz więcej

    Porównaj

 • maska antysmogowa respro ultralight
  Nie rezygnuj z aktywności zabezpiecz się przed smogiem, alergenami i zanieczyszczeniami powietrza. Maska Respro Ultralight™ Black z filtrem Hepa-Type™ i zaworami Powa™ Elite to lekkości, elastyczność i dokonała ochrona.
  Dostępność:
  Brak w magazynie
  Zobacz więcej

    Porównaj

 • Maska antysmogowa Respro
  Uprawiasz sport i jesteś aktywny – oddychaj czystym powietrzem zawsze. Maska Respro Sportsta Black z filtrem Hepa-Type™ i zaworami Powa™ to powietrze wolne od zanieczyszczeń, idealny przepływ powietrza i wygoda.
  Dostępność:
  Brak w magazynie
  Zobacz więcej

    Porównaj

Filtry w maskach antysmogowych Respro

Najważniejszymi elementami każdej maski antysmogowej są zastosowane w nich filtry, które chronią nas przed wdychaniem niebezpiecznych zanieczyszczeń występujących w powietrzu. W maskach antysmogowych Respro za filtrację powietrza odpowiada filtr HEPA-TYPE, który odpowiada za powstrzymywanie pyłów zawieszonych PM10 i PM2,5 przed przedostawaniem się do naszego układu oddechowego. Firma stosuje również filtr Hepa-Type oraz DACC, który jest połączeniem filtra HEPA z domieszką węgla aktywnego, który chroni nas przed wdychaniem groźnych związków chemicznych, lotnych związków organicznych. Filtr ten blokuje również nieprzyjemne zapachy. Producent zaleca wymianę po 70 godzinach użytkowania, bądź wtedy, kiedy filtr zmieni barwę.

Czy maski antysmogowe chronią przed wirusami?

Wiele osób zastanawia się, czy dzięki zastosowanym filtrom w maskach antysmogowych, chronią one przed wszelkiego rodzajami wirusów? Otóż i tak i nie. Filtry w maskach typu HEPA zatrzymują mikrocząsteczki do wielkości nawet 0,3 mikrona, jednak nie gwarantują całkowitej ochrony przed wszystkimi wirusami. Niemniej znacząco zwiększają naszą ochronę przed zakażeniem, zwłaszcza, kiedy przebywamy wśród innych ludzi. Maseczki zostały zaprojektowane, by w głównej mierze chroniły nas przed szkodliwymi pyłami, których wdychanie poważnie upośledza nasz układ oddechowy i tym samy doprowadzają do osłabienia naszego układu odpornościowego. Używanie masek antysmogowych pozwala nam na ograniczenie możliwości zarażenia.