Daikin - Oczyszczacze powietrza

Firma Daikin to światowy lider urządzeń wentylujących powietrze. Marka powstała ponad 90 lat temu w Japonii i po dziś dzień rozpoznawana jest na całym świecie. Oczywiście każdy, kto usłyszy nazwę Daikin skojarzy ją od razu z klimatyzacją, zwłaszcza, że często wiele firm wyposażonych jest w urządzenia japońskiego giganta. W trosce o nasze bezpieczeństwo i wykorzystując swoje doświadczenie na polu filtracji powietrza, firma stworzyła nowoczesne oczyszczacze powietrza, które posiadają wszelkie niezbędne elementy do walki z zanieczyszczeniami powietrza. Za jego filtrację odpowiadają elektrostatyczny filtr HEPA H13 i filtr węgla aktywnego, które doskonale współgrają ze sobą i współpracują w przechwytywaniu zanieczyszczeń. Co więcej oczyszczacze dodatkowo wyposażono w jonizator plazmowy, skuteczny nawilżacz powietrza i technologię Streamer, które razem gwarantują czyste i zdrowe powietrze w naszych domach.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 4

 • Daikin MCK70YV
  (2 opinie klienta)
  5/5
  na podstawie 2 opinii

  2960,00 

  Daikin MCK70YV dzięki efektywnemu przepływowi powietrza wynoszącym aż 375m3/h. zapewni zawsze czyste powietrze w pomieszczeniach do 96m2. A wydajny Flash streamer + Katalizator usuwający zapachy skutecznie neutralizuje drobnoustroje, grzyby i alergeny. Daikin MCK70YV to idealny wybór dla alergików.
  do 96 m2
  18-54 dB
  3 lata D2D
  35W
  Dostępność:
  Na zamówienie
  Zobacz więcej

    Porównaj

 • Daikin MCK55W Oczyszczacz powietrza
  Oczyszczacz powietrza Daikin MCK55W to najlepszy wybór zapewniający czyste i zdrowe powietrze. To nie tylko eliminacja zanieczyszczeń powietrza, ale również kontrola odpowiedniej wilgotności, dzięki wbudowanemu nawilżaczowi. Za proces filtracji odpowiadają filtry HEPA H13 i węglowy, oraz jonizator plazmowy, a całość wspiera autorska technologia Streamer, która eliminuje bakterie i wszystkie zanieczyszczenia przechwycone przez urządzenie. Model MCK55W posiada bardzo wysoki współczynnik oczyszczania, który pozwala na kompleksową ochronę pomieszczeń do 41 m².
  do 41 m2
  19-53 dB
  3 lata D2D
  7W-58W
  Dostępność:
  Duża
  Zobacz więcej

    Porównaj

 • Daikin MC55W Oczyszczacz powietrza
  Oczyszczacz powietrza Daikin MC55W z niebywałą skutecznością eliminuje z pomieszczeń wszelkie składowe smogu, w tym pyły zawieszone PM10 i PM2,5, a także wirusy, alergeny, bakterie i zarodniki pleśni. Za detekcję zanieczyszczeń odpowiada czujnik Triple Detection wykrywający nadmiar zapylenia, pyłu PM2,5 i nieprzyjemnych zapachów. Oczyszczacz korzysta z najlepszych filtrów (HEPA H13 i węgiel aktywny), oraz z jonizatora plazmowego i technologii Streamer, które to w połączeniu tworzą skuteczną ochronę przed wszelkimi zanieczyszczeniami, w pomieszczeniach do 41 m².
  do 41 m2
  19-53 dB
  3 lata D2D
  8W-37W
  Dostępność:
  Duża
  Zobacz więcej

    Porównaj

 • Oczyszczacz powietrza Daikin MC30Y
  (3 opinie klienta)
  5/5
  na podstawie 3 opinii

  1410,00 

  Japońska marka Daikin to jeden ze światowych liderów produkujących oczyszczacze powietrza. Wieloletnie doświadczenie pozwala na tworzenie nowych rozwiązań, które są odpowiedzią na potrzeby klientrów na całym świecie. A opatentowane rozwiązania takie jak na przykład Flash Streamer sprawiają, że urządzenia tej marki stają się jednymi z najbardziej niezawodnych i wydajnych na rynku.
  do 22m2
  19-39 dB
  3 lata D2D
  25W
  Dostępność:
  Duża
  Zobacz więcej

    Porównaj

Oczyszczacze powietrza Daikin w walce z koronawirusem

Ostatnie czasy nie są łatwe dla ludzkości, zwłaszcza w kategorii zdrowia i jego ochrony, dlatego ważnym jest, aby odpowiednio się zabezpieczyć. Oczywiście nasze prawidłowe zachowania i przestrzeganie zasad higieny osobistej w tym pomagają. Firma Daikin poszła krok dalej i oferuje nam ochronę naszego domu nie tylko przed smogiem, bakteriami i alergenami, ale również przed wirusami, w tym przed koronawirusem SARS-CoV-2. Institut Pasteur de Lille przeprowadził w swoich laboratoriach szereg testów, mających na celu sprawdzić skuteczność oczyszczaczy powietrza Daikin w walce z wirusami. Szczegółowe badania potwierdziły, że skuteczność eliminacji wirusów HCoV-229E, czyli grupy, z której wywodzi się koronawirus SARS-CoV-2, wynosi 99,98%1. Natomiast skuteczność eliminacji wirusa H1N1 wynosi 99,93%2. Należy przestrzegać wszelkich norm i zaleceń, gdyż tylko wtedy zwiększamy swoje szanse na uniknięcie zakażenia nie tylko koronawirusem, ale wirusami ogólnie. Korzystanie z oczyszczaczy powietrza Daikin w naszych domach zapewnia nam dodatkową i w pełni bezpieczną ochronę przed chorobami układu oddechowego, w tym wirusami.

Nowoczesny system filtracyjny w oczyszczaczach powietrza Daikin

Systemy filtracyjne montowane w oczyszczaczach powietrza z reguły są bardzo podobne i to nawet w przypadku modeli różnych producentów. Nic w tym dziwnego zwłaszcza, że systemy są niezwykle skuteczne w przechwytywaniu zanieczyszczeń powietrza. Firma Daikin zdecydowała się pójść dalej i znacząco udoskonaliła cały proces filtracji tak, aby znacząco zwiększyć poziom ochrony naszych domów i jednocześnie wydłużyć żywotność samych filtrów. Autorska technologia Flash Streamer będąca generatorem plazmowym, nie tylko usuwa zanieczyszczenia z powietrza, ale również z powierzchni filtrów. Eliminacja zagrożeń odbywa się poprzez utlenianie cząsteczek zanieczyszczeń. Skuteczność tego nowoczesnego systemu filtracyjnego z pewnością odczują alergicy, którzy zmagają się objawami alergii wziewnej. Oczyszczacze powietrza Daikin posiadają certyfikaty ECARF i BAF, które potwierdzają wysoką skuteczność urządzeń w łagodzeniu objawów alergii.

Filtr wstępny

Filtr ten stanowi pierwszą barierę dla zanieczyszczeń, zwłaszcza tych większych, jakimi są: kurz, okruchy, włosy i sierść. Zatrzymując te elementy filtr wstępny chroni przed uszkodzeniem pozostałe filtry znajdujące się wewnątrz urządzenia, gdyż większe cząsteczki mogą naruszyć strukturę filtrów. Filtr wstępny ma postać drobnej siateczki i stanowi część obudowy oczyszczacza, a dokładniej jego wlotu powietrza. W modelach MC55W i MCK55W znajdują się, aż 3 wloty powietrza, dzięki czemu osiągnięto wysoki współczynnik oczyszczania. Filtr wstępny nie podlega wymianie, a jedynie wymaga okresowego czyszczenia, należy jednak robić to delikatnie, aby go nie uszkodzić, najlepszym sposobem na konserwację będzie użycie miękkiej końcówki w odkurzaczu.

Elektrostatyczny filtr HEPA H13

Najczęściej wykorzystywanym filtrem w walce ze wszelkimi zanieczyszczeniami powietrza jest właśnie filtr HEPA H13, który posiada wysoki procent skuteczności wynoszący, aż 99,97% (dla cząsteczek o rozmiarze 0,3 mikrometra). Filtr HEPA zbudowany jest z włókna szklanego, a jego konstrukcją jest siatka o drobnych oczkach. Z racji tego, że oczka są dosyć blisko siebie, po dłuższym czasie używania filtra, oczka się zapychają i następuje zmniejszenie ciśnienia przepływającego powietrza. Firma Daikin chcąc wyeliminować ten problem postawiła na wyładowanie elektrostatyczne filtra HEPA H13, które pozwoliło na zachowanie wysokich parametrów skuteczności i zwiększenie odstępów pomiędzy oczkami, co z kolei znacząco zmniejszyło ryzyko spadków ciśnienia i tym samym blokowanie oczek.

Filtr węgla aktywnego

Niezbędnym elementem każdego dobrego oczyszczacza powietrza jest filtr z węglem aktywnym. Filtr ten posiada wysokie cechy wiążące i znakomicie sprawdza się w przechwytywaniu z powietrza szkodliwych związków chemicznych oraz nieprzyjemnych zapachów. Filtr znakomicie sprawdza się w pomieszczeniach, w których pali się papierosy, gdyż nie tylko eliminuje ich brzydki i nieprzyjemny zapach, ale również zatrzymuje w sobie niebezpieczne składowe dymu papierosowego. Dzięki technologii Flash Streamer wszystkie przechwycone przez filtr węglowy cząsteczki są unicestwiane poprzez proces ich utleniania, dlatego też filtru tego nie musimy wymieniać. Od czasu do czasu należy filtr wyciągnąć, lekko przeczyści i przewietrzyć tak, aby pozbyć się z niego obumarłych cząsteczek przechwyconych zanieczyszczeń.

Filtr nawilżacza powietrza

Oczyszczacz powietrza Daikin MCK50W posiada wbudowany ewaporacyjny nawilżacz powietrza, który stanowi ostatni element całego systemu filtracyjnego. Wilgotność powietrza ma również bezpośredni wpływ na ilość zanieczyszczeń będących w powietrzu. Zbyt niski próg wilgotności czyni powietrze lekkim, w którym z łatwością unoszą się wszelkie drobnoustroje, natomiast duża wilgotność sprzyja rozwojowi bakterii, w tym niebezpiecznej dla człowieka pleśni. Filtr nawilżacza składa się z dwóch dysków, które doskonale nawilżają powietrze. W tacce znajduje się wkład wyłożony jonami srebra, które chroni przed gromadzeniem się bakterii, natomiast te, które zostaną, są eliminowane przez technologię Flash Streamer, dzięki czemu filtr ten nie wymaga wymiany.

Technologia Flash Streamer

Oczyszczacze powietrza japońskiej firmy Daikin zostały wyposażone w innowacyjną technologię Flash Streamer, która wspomaga proces eliminacji zanieczyszczeń. Jednym z największych problemów, który starają się rozwiązać producenci oczyszczaczy powietrza, jest żywotność filtrów przechwytujących zanieczyszczenia. Technologia Streamer znacząco wydłuża przydatność takich filtrów, w głównej mierze dzięki eliminacji bakterii, nie tylko bezpośrednio z przepływającego powietrza, ale również z powierzchni filtrów. Technologia ta polega na wyładowaniach plazmowych przez stabilne generowanie szybkich elektronów, które mają silne właściwości rozkładu utleniającego, który eliminuje napotkane w powietrzu wirusy, bakterie, pyłki roślinne, kurz, grzyby, związki chemiczne i nieprzyjemne zapachy. Technologia ta będąca ulepszonym procesem jonizacji jest doskonałym uzupełnieniem całego systemu filtracyjnego w oczyszczaczach firmy Daikin.

Wielofunkcyjne oczyszczacze powietrza Daikin

Obecnie same zestawy filtrów nie gwarantują całkowitej eliminacji zanieczyszczeń z zamkniętych pomieszczeń, dlatego też firma Daikin wyposażyła swoje modele w dodatkowe mechanizmy, które podnoszą efektywność ich pracy. I tak model MC55W zyskał technologię Streamer i jonizator plazmowy, natomiast model MCK55W, oprócz wyżej wymienionych otrzymał również znakomity nawilżacz powietrza. Systemy pozwalają na utrzymanie zdrowego i czystego powietrza w naszych domach poprzez ciągłą kontrolę poziomu zanieczyszczeń i regulacji odpowiedniego poziomu wilgotności. Pozwalają na bardziej skuteczną eliminacją smogu, wirusów, bakterii, alergenów, roztoczy, pyłków roślinnych, a także kurzu domowego i nieprzyjemnych zapachów. Wszystkie elementy zostały tak ze sobą dopasowane, aby podnieść poziom filtracji powietrza i jednocześnie znacząco wydłużyć żywotność filtrów, a nawet uchronić przed koniecznością ich wymiany.

Doskonały tryb automatyczny i czujnik Triple Detection

Kupując oczyszczacz powietrza chcemy doskonałej ochrony i naszego minimalnego zaangażowania, dlatego też wybieramy te modele, które posiadają czujniki i tryb automatyczny. Oczyszczacze powietrza Daikin zostały wyposażone w wysokiej klasy, precyzyjny czujnik Triple Detection, który natychmiastowo wykrywają jeden z trzech głównych rodzajów zanieczyszczeń, a mianowicie: kurz, pył zawieszony PM2,5 i zapach. Jeżeli nastąpi przekroczenie minimalnego progu zanieczyszczenia, zwiększa się moc wentylatora i jonizatora. Jednak to nie wszystko, albowiem czujnik Triple Detection wykrywa również natężenie pyłków roślinnych, odchodów roztoczy, dymu papierosowego czy chemikaliów. Jedną z najważniejszych funkcji czujnika jest możliwość ręcznej regulacji zakresu czułości. Oczyszczacz powietrza Daikin MCK55W oprócz wyżej wymienionych posiada również czujniki wilgotności i temperatury powietrza, które regulują pracą nawilżacza, w celu osiągnięcia prawidłowego poziomu wilgotności w pomieszczeniu. Tryb automatyczny w swej pracy polega na informacjach zebranych przez czujniki i dopasowuje siłę wentylatora do warunków panujących w pomieszczeniu. Wybór trybu automatycznego pozwala na stałą ochronę przed zanieczyszczeniami.