Opus - Oczyszczacze powietrza

Polska firma Opus istnieje na rynku od 30 lat i przez ten czas zebrała ogromne grono konsumentów, co potwierdzają liczne nagrody przyznawane każdego roku. Firma na początku specjalizowała się w produkcji sprzętów biurowych, lecz z czasem poszerzyła swoją działalność, w tym na rynek oczyszczaczy powietrza. Jej produkty cechują się wysoką jakością wykonania, co przekłada się na niezawodność, a także nowoczesny design, który idealnie prezentuje się w każdym pomieszczeniu. Jednak, kiedy mówimy o oczyszczaczach powietrza to, co pierwsze nasuwa się na język, to doskonałe wyniki eliminacji wszelkich zanieczyszczeń występujących w powietrzu, w tym smogu, wirusów, bakterii i różnego rodzaju alergenów. Firma eksportuje swoje produkty do 69 krajów na świecie.

Wyświetlanie jednego wyniku

 • Opus Areoprime Q Oczyszczacz powietrza
  Opus Aeroprime Q to niewielki i wydajny oczyszczacz powietrza. Parametry, którymi dysponuje sprawiają, że idealnie sprawdzi się w pomieszczeniu do 35m2. Posiada duży przepływ powietrza wynoszący aż do 270m3/h. Urządznie wyposażone jest również w 3 stopniową filtrację, lampę wykorzystującą światło ultrafioletowe UV-C i jonizację pozwalającą na zabijanie drobnoustrojów chorobotwórczych.
  do 35 m2
  30-55 dB
  2 lata D2D
  55W
  Dostępność:
  Brak w magazynie
  Zobacz więcej

    Porównaj

Tani oczyszczacz powietrza Opus Aeroprime

Niestety z roku na rok stajemy się światowymi ekspertami z dziedziny zanieczyszczenia powietrza, a to wszystko przez wszechobecny smog, który głównie nasila się w okresie jesienno-zimowym. Na szczęście coraz częściej korzystamy z coraz to lepszych rozwiązań technologicznych, jakie oferują nam producenci w swoich oczyszczaczach powietrza. Często jednak za takie rozwiązania trzeba głębiej sięgnąć do portfela. Inaczej wygląda sytuacja, jeśli chodzi o oczyszczacz powietrza Opus Aeroprime, gdyż zyskujemy wysoka efektywność działania za naprawdę niewielką kwotę. Na jego pokładzie znajdziemy filtr klasy HEPA, filtr węgla aktywnego, a także jonizator powietrza i lampę UV, która przeciwdziała gromadzeniu się bakterii i tym samym wydłuża żywotność pozostałych filtrów. Podsumowując Opus Aeroprime to najlepszy oczyszczacz powietrza do 500 zł.

Oczyszczacz powietrza na smog

Jak dobrze wiemy oczyszczacze powietrza to najlepsze rozwiązanie do walki ze smogiem. Te wspaniałe urządzenia nie tylko oczyszczają powietrze z pyłów zawieszonych, ale również na bieżąco monitorują stan jakości powietrza w pomieszczeniu i dostosowują swoją prace do panujących warunków. Takie rozwiązanie pozwala nam zapomnieć o urządzeniu. Co więcej oczyszczacze same przypomną nam o konieczności konserwacji filtrów, bądź o ich wymianie. Wróćmy jednak to tematu smogu, który każdego roku nasila się w większości miast w Polsce. Dzięki doskonałym systemom filtracyjnym możliwe jest przechwytywanie z powietrza najmniejszych cząsteczek zanieczyszczeń, co chroni nasz układ oddechowy przed groźnymi niebezpieczeństwami. Za najważniejszy filtr uważa się filtr klasy HEPA, którego skuteczność eliminacji zagrożeń oscyluje na poziomie 99,95 %.

Przedłużenie żywotności filtrów

Filtry stanowiące najważniejszą część oczyszczacza powietrza mają określoną datę przydatności, która w dużej mierze zależna jest od długości działania urządzenia, jak i warunków panujących w pomieszczeniu. Większość oczyszczaczy powietrza posiada wskaźniki informujące o konieczności wymiany filtrów, lecz naprawdę pierwszą wytyczną, która podpowiada nam, że nasz filtr się zużył jest charakterystyczny zapach wydobywający się z urządzenia. Niektóre filtry można umyć, inne natomiast nie posiadają takiej możliwości, jedynie filtr wstępny we wszystkich oczyszczaczach powietrza wymaga okresowego czyszczenia. W modelu Opus Aeroprime zastosowano lampę UV, której zadaniem jest eliminacja bakterii osiadających na filtrach i we wnętrzu urządzeniu. Dzięki takiemu zabiegowi światło ultrafioletowe znacząco wydłuża żywotność filtrów.