Sharp - Oczyszczacze powietrza

Wyświetlanie 25–27 z 27 wyników

 • (5 opinii klienta)
  4.8/5
  na podstawie 5 opinii

  2299,00 

  Idealne czyste powietrze - Sharp KC-D60EUW z jonizatorem Plasmacluster i 3 stopniami filtracji. Japońska technologia łączy maksymalną wydajność do 396m3/h z cichą (25 dB) i ekonomiczną pracą od 5,5W. Żywotność nowoczesnych filtrów do 10 lat. Doskonale oczyści pomieszczenie do 48m2.
  do 48 m2
  25-55 dB
  2 lata D2D
  5,5W-80W
  Dostępność:
  Brak w magazynie
  Zobacz więcej

    Porównaj

 • Promocja
  (6 opinii klienta)
  4.8/5
  na podstawie 6 opinii

  2499,00 

  Sharp KC-G50EUW z jonizatorem Plasmacluster, z filtrami HEPA H13 i węglowym, które neutralizują smog, alergeny, wirusy, bakterie i zarodniki grzybów przywracając powietrzu równowagę, to najlepszy produkt na rynku, w swojej klasie. Przeznaczony do pomieszczeń o powierzchni do 38m2.
  do 38 m2
  19-52dB
  2 lata D2D
  6.5W-33W
  Dostępność:
  Duża
  Zobacz więcej

    Porównaj

 • Promocja
  (5 opinii klienta)
  4.8/5
  na podstawie 5 opinii

  2699,00 

  Sharp KC-G60EUW z Plasmacluster, z filtrami HEPA H13 i węglowym, neutralizują smog, alergeny, wirusy i bakterie, przywracając powietrzu równowagę. Drugi wywiew stabilizuje strumień powietrza oczyszczając do 408m3/h. Przeznaczony do pomieszczeń o powierzchni do 50m2.
  do 50 m2
  24-53dB
  2 lata D2D
  6.5W-55W
  Dostępność:
  Brak w magazynie
  Zobacz więcej

    Porównaj

Rodzaje oczyszczaczy powietrza Sharp

Japońska firma posiada w swojej ofercie szereg modeli oczyszczaczy powietrza dopasowanych do konkretnych potrzeb użytkowników. Znajdziemy tutaj samochodowy oczyszczacz powietrza z wbudowanym jonizatorem opartym na technologii Plasmacluster Sharp UJ-GC20E, który jest doskonałym narzędziem do walki z CO2. Wszystkie urządzenia wyposażone są dodatkowo w jonizator powietrza, a większość z nich posiada nawilżacz ewaporacyjny. W zależności od modeli oczyszczacze zapewnią kompleksową ochronę pomieszczeniom od 21 do nawet 62 m². Firma Sharp cały czas wspiera starsze modele, zatem nie trzeba się martwić, że zabraknie do nich filtrów. Oczyszczacze posiadają nowoczesny design, który doskonale wpasuje się do każdego rodzaju pomieszczeń. Mniejsze modele przeznaczone są do mniejszych pomieszczeń i im większy model, tym większy metraż obsługiwany przez urządzenie. Producent tak zaprojektował swoje oczyszczacze powietrza, aby zmaksymalizować ilość przepływającego powietrza i tym samym zwiększyć efektywność jego oczyszczenia z jednoczesnym skróceniem czasu potrzebnego do filtracji całego pomieszczenia.

System filtracyjny w oczyszczaczach powietrza Sharp

Co ciekawe większość oczyszczaczy powietrza Sharp opiera się na podobnym systemie filtracyjnym, w którego skład wchodzą filtry, jonizator Plasmacluster i ewaporacyjny nawilżacz. System ten jej jedynie delikatnie modyfikowany wraz z każdą nową serią oczyszczaczy.

Filtry

Zacznijmy od filtrów, które stanowią centralny układ każdego oczyszczacza powietrza.

 1. Filtr wstępny – w większości przypadków jest to drobna siateczka będąca częścią tylnej pokrywy oczyszczacza powietrza i jego głównym zadaniem jest przechwytywanie większych zanieczyszczeń takich, jak kurz, włosy, sierść i okruchy. Pozawala to na ograniczenie przedostania ich do wnętrza urządzenia i ewentualnego uszkodzenia pozostałych filtrów.

 2. Filtr typu HEPA – jest to najpopularniejszy rodzaj filtrów, gdyż cechuje się wysokimi parametrami w przechwytywaniu najmniejszych drobin z powietrza. Firma Sharp w swoich modelach oczyszczaczy stosuje skuteczny filtr HEPA H13, który eliminuje zanieczyszczenia na poziomie 99,95%. Słabsze wersje o numeracji E10 znajdziemy jedynie w 2 budżetowych modelach FU-Y30EUW i KC-930EUW, jednak i tu firma wychodzi poza schemat dołącza do filtra domieszkę węgla aktywnego, aby zwiększyć jego właściwości przechwytujące.

 3. Filtr węgla aktywnego – filtr ten obok filtra HEPA, jest najczęściej wykorzystywany przez producentów w oczyszczaczach powietrza, głównie dzięki niesamowitym właściwościom wiążącym zanieczyszczenia (głównie związki chemiczne i lotne związki organiczne) i nieprzyjemne zapachy (pot, chemikalia, zapach dymu z papierosów). Filtr ten znajdziemy w każdym oczyszczaczu powietrza Sharp oprócz modelu FP-F30EUH.

Producent informuje nawet o 10-letniej żywotności filtrów, jednak musimy wziąć pod uwagę, że są to dane związane z używaniem oczyszczacza powietrza w Japonii. Powietrze w Polsce jest o wiele bardziej zanieczyszczone, dlatego też zużycie filtrów następuje szybciej, w tym dla filtra HEPA to 3 lata, a dla filtra węglowego 5 lat, co i tak stanowi bardzo dobry wynik.

Technologia Plasmacluster

Technologia Plasmacluster została opracowana i opatentowana przez firmę Sharp i montowana jest seryjnie we wszystkich modelach oczyszczaczy powietrza japońskiego giganta. Technologia ta przeszła setki badań klinicznych, które udowadniają jej wysoką skuteczność w eliminacji wszelkich drobnoustrojów w powietrzu, jaki i tych przywierających do powierzchni. Jonizacja powietrza, bo właśnie tym jest owa technologia niszczy komórki mikroorganizmów poprzez wytrącania wodoru z ich konstrukcji białkowej, dzięki temu pozbędziemy się z domu wirusów, bakterii, alergenów, w tym odchodów roztoczy i pyłków roślinnych. Uwalniane jony po eliminacji zanieczyszczeń zamieniają się w mikroskopijne cząsteczki wody. Warto nadmienić, iż w krajach azjatyckich jonizatory montowane są w windach, samochodach i lodówkach, a specjalne zakłady oferują zabiegi upiększające korzystając z jonizacji powietrza. Technologia Plasmacluster odwzorowuje w pełni proces jonizacji występujący w naturze, dlatego też tak dobrze wspiera ona cały proces oczyszczania powietrza w naszych domach.

Nawilżacz powietrza

W celu zapewnienia kompleksowego oczyszczania powietrza w oczyszczaczach powietrza Sharp montowane są nawilżacze ewaporacyjne, które dbają o odpowiedni poziom wilgotności w pomieszczeniu. Sama ich obsługa jest banalnie prosta i tak naprawdę jedyną naszą czynnością jest uzupełnianie wody w pojemniku. Sam proces czyszczenia również został uproszczony, dzięki czemu nie pochłania naszego czasu, a dzięki systematyczności pielęgnacji, filtr nawilżacza może posłużyć nam przez długie lata. Jeżeli nie chcemy korzystać z nawilżania powietrza podczas jego oczyszczania wystarczy pojemnik na wodę zostawić pusty. Ewaporacyjne nawilżacze znajdziemy we wszystkich modelach serii A, D i G oraz w modelach KI-G75EUW, KC-F32EUW i KC-930EUW.

Oczyszczacze powietrza Sharp. Seria A

Oczyszczacze powietrza z seria A to jedne z najstarszych modeli japońskiej firmie, a jednocześnie jedne z najbardziej popularnych urządzeń. Fakt ten, że nadal są pożądane przez klientów świadczy o wysokim standardzie wykonania, niezawodności i wysokiej skuteczności filtracji powietrza. W tej serii znajdziemy 3 modele: KC-A40EUW, KC-A50EUW i KC-A60EUW, z czego 2 pierwsze występuję również w kolorze czarnym. Oczyszczacz powietrza Sharp KC-A40EUW to model przeznaczony do pomieszczeń o wielkości nie większej, niż 26 m², oferujący współczynnik oczyszczania na poziomie 216 m³/h i nawilżanie wynoszące 450 ml/h. Zestaw filtrów składa się z: filtra wstępnego, HEPA H13 i filtra węglowego. Na pokładzie znajdziemy jonizator powietrza. W najmniejszej wersji znajdziemy 3 czujniki (kurzu, temperatury i wilgotności), które definiują pracą samego oczyszczacza i nawilżacza. Modele KC-50EUW i KC-60EUW posiadają dokładnie to samo, co mniejszy model plus dodatkowy czujnik zapachu. Oczywiście zwiększają się również parametry oczyszczania i nawilżania, wielkość pojemnika na wodę, czy metraż oczyszczanej powierzchni. Oczyszczacze powietrza serii A to ostatnie modele, w których filtr węglowy można było umyć pod bieżąca wodą. Zrezygnowano z tej opcji, gdyż użytkownicy zapominali o wysuszenia filtra, czym niszczyli sąsiadujący filtr HEPA.

Oczyszczacze powietrza Sharp. Seria D

Seria D przyniosła nowe rozwiązania, które tak naprawdę są unowocześnieniem poprzednich. Przede wszystkim zmienił się sam kształt oczyszczaczy, które zyskały bardziej obłe rysy. Unowocześniono wyświetlacz, który jest bardziej czytelny, zmieniono kształt pojemnika na wodę, który łatwiej napełniać i zrezygnowano ze zmywalnych filtrów węglowych. W każdym z modeli pojawił się również timer, którego zabrakło w serii A, oraz tryb Advanced Auto, który skuteczniej dobiera tryby pracy do warunków panujących w pomieszczeniu. W tej serii wyróżniamy 3 modele: KC-D40EUW, KC-D50EUW i KC-D60EUW, gdzie wersja 40 zyskała 2 odmiany czarnego koloru: matowy i połysk. Oczyszczacz powietrza Sharp KC-D50EUW przeznaczono dla powierzchni o wielkości 38 m². Urządzenie może pochwalić się parametrami oczyszczania na poziomie 306 m³/h i nawilżania 600 ml/h. Za filtrację odpowiadają: filtr wstępny, HEPA H13, węglowy (niezmywalny), ewaporacyjny nawilżacz i jonizator powietrza oparty na technologii Plasmacluster. Urządzenie posiada 4 czujniki: kurzu, wilgotności, temperatury i zapachu (brak w modelu D40). Wszystkie modele zostały wyposażone w specjalny tryb pyłki, które przez 10 minut intensywnie uwalnia strumienie jonów w powietrze.

Oczyszczacze powietrza Sharp. Seria G

Seria G oczyszczaczy powietrza przyniosła szereg pozytywnych zmian w stosunku do poprzednich modeli. Przede wszystkim unowocześniono filtr węgla aktywnego poprzez dodanie do niego żelu krzemionkowego z dodatkiem sorbentu, które to zwiększają efektywność przechwytywania zanieczyszczeń i brzydkich zapachów nawet 3-krotnie. Seria G posiada również drugi wylot powietrza, który można regulować w zakresie 40°. Pojawia się tutaj również tryb Plasmacluster Spot, która pozwala na kierunkowe uwolnienie wiązki jonów i oczyszczenie w ten sposób mebli czy ubrań. Po raz pierwszy w serii oczyszczaczy powietrza firmy Sharp pojawia się czujnik pyłu PM2.5, łącznie znajdziemy tutaj, aż 7 czujników (PM2.5, kurzu, wilgotności, temperatury, światła, ruchu i zapachu (brak w modelu KC-G40), które jeszcze dokładniej sterują pracą oczyszczacza w nowym trybie inteligentnej pracy automatycznej. Oczyszczacz powietrza Sharp KC-G60EUW dedykowany jest dla pomieszczeń do wielkości 50 m². Model ten posiada wysoki współczynnik oczyszczania wynoszący 408 m³/h i nawilżenie powietrza w wysokości nawet 630 ml/h, dzięki dużemu 3 litrowemu zbiornikowi na wodę.

Oczyszczacze powietrza Sharp. Seria J

Seria J oczyszczaczy powietrza japońskiej firmy Sharp to najnowsze modele dostępne na rynku. Zmianom uległa konstrukcja urządzeń, gdyż nie posiadają one już wbudowanego nawilżacza ewaporacyjnego. Zmieniono również wygląd oczyszczaczy, które teraz wyglądają jeszcze bardziej nowocześnie. W 2 największych modelach (FP-J60 i FP-J80) zastosowano większy generator jonów emitujący, aż 25000 jonów na cm³. Prawdziwa rewolucja nastąpiła w głośności urządzeń, które i tak znane były z cichej pracy, jednak teraz udało się dodatkowo obniżyć poziom głośności pracy. Wszystkie modele posiadają ten sam zestaw filtrów (wstępny, HEPA H13 i węglowy), oraz nowy cyfrowy wyświetlacz poziomu pyłu PM2.5 (modele J60 i J80). Oczyszczacz powietrza Sharp FP-J30 dostępny jest w 3 kolorach: turkusowym, różowym i czarnym, niestety pozbawiony jest czujników, a przy tym trybu automatycznego. Oczyszczacz powietrza Sharp FP-J40EUW posiada czujnik kurzu, zapachu i światła, tak samo jak model FP-J60, natomiast oczyszczacz powietrza Sharp FP-J80 posiadają dodatkowe czujniki temperatury i wilgotności. Oba większe modele posiadają również wskaźniki numeryczne pyłu PM2,5 i poboru mocy. Urządzenie FP-J80EUW przeznaczone jest dla pomieszczeń do wielkości, aż 62 m², a jego współczynnik oczyszczania wynosi 480 m³/h.

 

Pytania klientów

Na czym polega technologia jonizacji powietrza w oczyszczaczach Sharp?

Pytanie od Agnieszka

W wyniku wyładowań koronowych zachodzących w urządzeniu dochodzi do wytworzenia i uwolnienia jonów Plasmacluster do pomieszczenia - takich samych, jakie są wytwarzane w przyrodzie.
W wyniku tego procesu dochodzi do łączenia się jonów z cząsteczkami wody. Następnie tworzące się grupy hydroksylowe, otaczają zanieczyszczenia stając się silnie utleniające niszcząc białka poprzez ich ich dezaktywację. Grupy hydroksylowe łączą się z wodorem, tworząc wodę, która powraca do atmosfery, zapewniając optymalne nawilżenie powietrza w pomieszczeniu.

Odpowiedź od Grzegorz

Jak prawidłowo dobrać oczyszczacz do pomieszczenia tak aby ten spełniał swoją funkcję?

Pytanie od Diana

Prawidłowy wybór oczyszczacza powietrza determinuje jego skuteczne działanie. Przede wszystkim musimy określić do jakiego pomieszczenia ma trafić i jakie funkcje ma spełniać. Jeżeli potrzebujemy cichego urządzenia do sypialni musi on cechować się niską emisją dźwięku. W przypadku oczyszczaczy powietrza Sharp każdy z nich idealnie sprawdzi się w tej roli. Kolejnym aspektem jest powierzchnia pomieszczenia. W tym przypadku również mamy spory wybór urządzeń. Spośród wielu modeli znajdziemy takie, które sprawdzą się na powierzchni do 22m2 jak i również do 62m2. Jeżeli w naszym mieszkaniu ciągle mamy do czynienia z suchym powietrzem to oczyszczacze firmy Sharp wychodzą na przeciw temu problemowi. Większość modeli posiada nawilżacze powietrza dzięki czemu nie będziemy już musieli rozkładać na grzejnikach mokrych ręczników (metoda stosowana głównie w okresie grzewczym) czy też stosować innych nie wydajnych metod. Ostatnia kwestia, o której warto wspomnieć oto fakt, że wszystkie dostępne w naszym sklepie modele wyposażone są w filtry z węglem aktywnym eliminujące nieprzyjemne zapachy oraz jonizatory z technologią Plasmacluster, które są idealnym rozwiązaniem dla alergików. Dzięki niej eliminowane są cząsteczki kurzu, roztocza, pyłki i grzyby.

Odpowiedź od Grzegorz