Odkurzacze

Każdy z nas wie, czym jest odkurzacz, zapewne też każdy z nas takiego odkurzacza używał, jednak wielu z nas nie zdaje sobie pojęcia, jak obecnie unowocześniane są te produkty, aby zapewnić naszym domom kontrolę na brudem. Kurz będzie zawsze, nie sposób jest się go pozbyć, dlatego ważnym jest, aby chociaż raz w tygodniu odkurzyć pomieszczenie, jest to szczególnie ważne dla alergików, poza tym brud to pożywka dla groźnych drobnoustrojów. Na rynku dostępnych jest cała gama odkurzaczy, znajdziemy standardowe modele workowe, nowocześniejsze bezworkowe, odkurzacze wodne z funkcją prania, przewodowe, bezprzewodowe i takie korzystające z filtrów HEPA. Wszystko to ma na celu poprawienie jakości naszego życia, poprzez eliminacje wszelkich zanieczyszczeń.

Wyświetlanie jednego wyniku

Najlepszy bezprzewodowy odkurzacz

Obecnie bardzo modne stały się bezprzewodowe odkurzacze zasilane baterią. Takie rozwiązanie pozwala zaoszczędzić miejsce, ale również gwarantuje nam swobodę ruchów podczas sprzątania. Najlepszym przykładem jest odkurzacz bezprzewodowy SHARP SA-VS3001L-EU ze stacją dokującą. Odkurzacz ten przy pełnym naładowaniu pozwala na pracę przez 60 minut, co jest wynikiem bardzo dobrym. W swoim zestawie posiada szereg końcówek do różnych zabrudzeń, szczególnie przydatna jest końcówka szczelinowa pozwalająca na dostęp do trudnych miejsc. Co najważniejsze urządzenie posiada opcję wypinania ręcznego odkurzacza, co szczególnie przydatne jest w utrzymaniu pielęgnacji samochodu. Wszelkie zanieczyszczenia zbierają się w 0,5 l pojemniku.

Odkurzanie wsparciem pracy oczyszczaczy powietrza

Jak wspomnieliśmy wcześniej, nie sposób pozbyć się kurzu z domu, te małe, naładowane elektrycznie drobinki potrafią naprzykrzyć życie, dlatego tak ważnym jest systematyczne sprzątanie, aby uniknąć ich wdychania. Odkurzanie posiada jeszcze jedną ważną zaletę, otóż wspomaga proces oczyszczania powietrza. Używając oczyszczacza, ten podczas pracy zasysając powietrze zabiera ze sobą drobinki kurzu, które zatrzymywane są przez filtr wstępny, duże jego nagromadzenie blokuje przepływ powietrza i konieczne jest wyczyszczenie filtra. Aby uniknąć częstej pielęgnacji wystarczy systematycznie sprzątać wszystkie pomieszczenia, co znacząco poprawi ilość przepływającego powietrza przez oczyszczacz powietrza i tym samy przyniesie lepsze efekty jego filtracji.