Prasy do tłoczenia oleju na zimno

Prasa do oleju pozwala nam na produkcję pysznego i zdrowego oleju w warunkach domowych. Proces wytłaczania oleju odbywa się w niskich temperaturach, dlatego zachowujemy w nim wszelkie wartości odżywcze, w tym niezwykle ważne tłuszcze nasycone Omega. Olej możemy zrobić z niemal wszystkich nasion roślin oleistych oraz orzechów, co zapewni bogatą różnorodność w naszej kuchni. Warto również zaznaczyć, że domowy olej posiada bardzo intensywny smak, którego próżno szukać w produktach sklepowych. Prasa do oleju posiada nowoczesny design, który wpasuje się do każdej kuchni, a wszystkie materiały użyte do budowy są w pełni bezpieczne i wolne od BPA. Sam proces wytłaczania oleju odbywa się w sposób zautomatyzowany, niewymagający naszej interwencji.

Wyświetlanie 1–12 z 23 wyników

 • Prasa do oleju Wartmann IV generacji
  Promocja
  (3 opinie klienta)
  5/5
  na podstawie 3 opinii

  od 2200,00  1998,98 

  Praca prasy do oleju Wartmann IV generacji oparta jest na procesie tłoczenia oleju na zimno, dzięki czemu powstały tak olej pełen jest wartości odżywczych, enzymów, minerałów i witamin oraz smaku. Model z 2023 roku posiada dwa nowe programy: do ostropestu oraz konopii. Dodatkowo dzięki tej prasie przygotujesz maseczki, kremy oraz inne produkty do pielęgnacji.
  Dostępność:
  Duża
  Zobacz więcej

    Porównaj

 • Prasa do oleju Wartmann IV generacji
  Promocja
  (3 opinie klienta)
  5/5
  na podstawie 3 opinii

  od 2200,00  1998,98 

  Praca prasy do oleju Wartmann IV generacji oparta jest na procesie tłoczenia oleju na zimno, dzięki czemu powstały tak olej pełen jest wartości odżywczych, enzymów, minerałów i witamin, a naturlany smak przewyższa intensywnością produkty produkowane seryjnie. Dodatkowo model z 2023 roku posiada dwa nowe programy: do ostropestu oraz konopii.
  Dostępność:
  Duża
  Zobacz więcej

    Porównaj

 • Prasa do oleju Wartmann IV generacji
  Promocja
  (2 opinie klienta)
  5/5
  na podstawie 2 opinii

  od 2200,00  1998,98 

  Nowy model prasy do oleju Wartmann IV generacji z 2023 roku posiada dwa nowe programy: ostropest oraz konopie. A proces pozyskiwania oleju na zimno, gwarantuje nam produkt bogaty w wartości odżywcze, enzymy, minerały i witaminy oraz naturlany smak.
  Dostępność:
  Duża
  Zobacz więcej

    Porównaj

 • Prasa do oleju Wartmann IV generacji
  Promocja
  (2 opinie klienta)
  5/5
  na podstawie 2 opinii

  od 2300,00  1998,98 

  Praca prasy do oleju Wartmann IV generacji tłoczy olej na zimno, dzięki czemu zachowujemy wartości odżywcze, minerały i witaminy, Model z 2023 roku posiada dwa nowe programy: dedykowane do ostropestu oraz konopii.
  Dostępność:
  Duża
  Zobacz więcej

    Porównaj

 • prasa do oleju III generacji wartmann
  Promocja
  (8 opinii klienta)
  5/5
  na podstawie 4 opinii

  od 1790,00  1689,98 

  Prasa do oleju Wartmann WM-2002OP to produkt III generacji wykorzystuje proces tłoczenia na zimno, dzięki czemu powstały tak olej pełen jest wartości odżywczych, enzym, minerałów i witamin, a jego smak przewyższa intensywnością produkty produkowane seryjnie.
  Dostępność:
  Duża
  Zobacz więcej

    Porównaj

 • prasa do oleju wartmann
  Promocja
  (2 opinie klienta)
  5/5
  na podstawie 2 opinii

  od 1790,00  1689,98 

  Prasa do oleju Wartmann WM-2002OP to produkt III generacji wykorzystuje proces tłoczenia na zimno, dzięki czemu powstały tak olej pełen jest wartości odżywczych, enzym i witamin. Urządzenie przystosowane jest do wyciskania oleju z ponad 60 rodzajów nasion i ich mieszanek.
  Dostępność:
  Duża
  Zobacz więcej

    Porównaj

 • Promocja
  (3 opinie klienta)
  5/5
  na podstawie 3 opinii

  od 1790,00  1689,98 

  Wartmann WM-2002OP to produkt III generacji do wytłaczania oleju na zimno. Oprócz pełnego w witaminy, minerały i smak oleju pozwala na przygotowanie domowych kremów do pielęgnacji skóry. A to wszystko bez konieczności dodawania kolejnych elementów prasy. Jedno urządzenie, wiele możliwości.
  Dostępność:
  Duża
  Zobacz więcej

    Porównaj

 • Promocja
  (3 opinie klienta)
  5/5
  na podstawie 3 opinii

  od 1790,00  1689,98 

  Prasa do oleju Wartmann III generacji to niezawodne urządzenie do tłoczenia domowego oleju. Skończ z olejem w butelkach z plastiku. Wytłaczaj własny olej wtedy kiegy go potrzebujesz i ciesz się pełnią smaku oraz składników odżywczych. A w wolnych chwilach przygotuj samodzielnie kojące maski oraz kremy do pielęgnacji skóry.
  Dostępność:
  Duża
  Zobacz więcej

    Porównaj

 • Dostępność:
  Brak w magazynie
  Zobacz więcej

    Porównaj

 • Dostępność:
  Duża
  Zobacz więcej

    Porównaj

 • Dostępność:
  Duża
  Zobacz więcej

    Porównaj

 • Dostępność:
  Duża
  Zobacz więcej

    Porównaj

Czy warto produkować domowy olej spożywczy?

Tłuszcz to obok białek i węglowodanów podstawowy składnik pokarmowy. Nie może go zabraknąć w codziennej diecie. Jego źródłem są m.in. oleje roślinne. Niestety produkty dostępne w sklepach nie zawsze spełniają oczekiwania najbardziej wymagających konsumentów. Prasa do oleju wytłaczanego na zimno pozwala na nieograniczony dostęp do jednego z najczęściej używanych składników w kuchni. Kupując olej w sklepie (nawet ten najdroższy), narażamy nasz organizm na przyswajanie wszelkich szkodliwych konserwantów, natomiast wytwarzając olej w domu, nie tylko eliminujemy je, ale również zyskujemy niesamowitą esencję smaku. Wytłaczając olej, np. z orzechów włoskich, tak naprawdę wyciskamy ich esencję, która zachwyci swoją wielobarwnością. Nawet najlepsze oleje sklepowe nie dostarczą takich wrażeń smakowych. Co więcej, domowy olej pełen jest najlepszych wartości odżywczych, łącznie z witaminami, żelazem, cynkiem, fosforem i najważniejszymi dla naszego organizmy tłuszczami nasyconymi Omega. Oleje produkowane w domu są źródłem składników odżywczych, bez których nie jest możliwe prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Wspierają działanie układu nerwowego i krwionośnego, a także obniżają poziom „złego” cholesterolu. Domowy olej należy przechowywać w lodówce i spożyć w ciągu 2-3 tygodni.

Prasa do oleju a polityka Zero Waste

Styl życia Zero Waste to nic innego jak próba ratowania naszego środowiska. Jej głównymi założeniami są: brak odpadów i brak marnowania. Jak w to wszystko wpisuje się prasa do oleju? Te składniki, które nie zostaną wykorzystane do produkcji oleju, znajdą inne zastosowanie w naszej kuchni. Wytłoczyny powstałe w wyniku procesu wytłaczania lądują w specjalnym pojemniku i nadal posiadają w sobie cząstkę smaku i wartości odżywczych. „Odpady” należy odstawić do wyschnięcia, a następnie je zblendować na mąkę, np. z orzechów. Pozostałości możemy również spożyć w formie przekąski bądź wykorzystać jako dodatek do wypieków, jogurtów, deserów itd. Prasa do oleju domowego dostarcza nam zatem coś więcej, aniżeli tylko zdrowy i pyszny olej. Produkując olej na własny użytek, ograniczamy także zużycie plastiku oraz innych materiałów, które nie podlegają biodegradacji.

Czym się kierować przy wyborze prasy do oleju?

Kiedy już zdecydujemy się na zakup prasy do oleju, na pewno postawimy sobie pytanie: jaka jest najlepsza prasa do oleju? Przy wyborze należy zwrócić uwagę na materiały, które posłużyły do budowy urządzenia, a szczególnie na zawartość niebezpiecznego bisfenolu. Najlepiej wybierać produkty z oznaczeniem BPA FREE. Bardzo ważnym elementem w procesie produkcji oleju spożywczego jest nieprzekraczanie 35°C, gdyż powyżej tej temperatury eliminowane są najważniejsze wartości odżywcze składników. Wiele pras do oleju posiada specjalny system przerywający pracę silnika podczas zbyt wysokiego nagrzania. Przy zakupie warto również sprawdzić system składania i mycia części tak, aby proces ten nie nastręczał trudności. Wybierając prasę do tłoczenia oleju na zimno, należy również zwrócić uwagę na możliwość wykorzystania różnorodnych składników. Nowoczesne urządzenia, które znajdziesz w naszym sklepie, posiadają wiele programów tłoczenia. Dzięki temu za pomocą jednej maszyny zrobisz domowy olej m.in. z orzechów (nerkowca, makadamia, brazylijskich, pistacjowych, włoskich i ziemnych), sezamu, słonecznika, rzepaku czy siemienia lnianego. Na rynku dostępnych jest wiele urządzeń do produkcji oleju na zimno w warunkach domowych, ale warto szukać takich, które oprócz wielu programów tłoczenia posiadają silnik o dużej mocy, który zapewni szybszą i wydajniejszą pracę.

Najlepsza domowa prasa do oleju, czyli jaka?

W naszym sklepie internetowym znajdziesz urządzenia umożliwiające szybkie i łatwe tłoczenie oleju na zimno w warunkach domowych. Oferujemy produkty pochodzące od renomowanych producentów cieszących się zaufaniem wśród klientów w Polsce i na całym świecie. Urządzenia, które znajdziesz w tej kategorii, wyróżniają się nowoczesnym designem i wysoką jakością wykonania. Dzięki odpowiednio zaprojektowanym komponentom są łatwe w użytkowaniu i czyszczeniu. Nowoczesne prasy do tłoczenia oleju na zimno powstają z wysokiej jakości materiałów. Dzięki temu przy odpowiednim użytkowaniu posłużą przez wiele lat. Zakup urządzenia umożliwiającego produkcję oleju na własny użytek to inwestycja, która szybko się zwróci: przede wszystkim w postaci lepszego samopoczucia będącego efektem stosowania diety bogatej w zdrowe tłuszcze.