Roboty kuchenne

Roboty kuchenne goszczą w naszych kuchniach już od lat 50-tych XX wieku i wielu z nas nie wyobraża sobie życia bez nich. Te wielofunkcyjne urządzenia z biegiem lat zyskały nowe funkcję, dzięki czemu można w nich przygotować niemal każdą potrawę. Roboty kuchenne najbardziej cenione są za możliwość wyrabiania ciasta, co znacząco poprawiło wydajność piekarni i cukierni, a i w warunkach domowych sprawdza się znakomicie. To nie koniec możliwości robotów kuchennych, bo dzięki obecności wielu części dodatkowych możemy w nich ubijać białko, plasterkować i wiórkować owoce i warzywa, kroić, szatkować i mielić ziarna, a jedną z najciekawszych funkcji jest możliwość blendowania, która wcześniej wymagała osobnego urządzenia. Roboty kuchenne wykonane są z najtrwalszych komponentów, które odporne są na zarysowania i uszkodzenia. Wszystkie elementy łatwo zamontować i zdemontować, co nie wydłuża czasu pracy, a i pomaga znacząco podczas mycia komponentów. Co raz częściej wszystkie elementy możemy umyć w zmywarce.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 12

 • Robot kuchenny Magimix 5200XL Premium+
  (4 opinie klienta)
  5/5
  na podstawie 4 opinii
  2999,00 
  Robot kuchenny Magimix 5200 XL Premium + to poszerzona o nowe przystawki wersja popularnego modelu 5200 XL Premium. Teraz możliwe jest uzyskanie efektów spaghetti, tagliatelle i fusilli obok tradycyjnego cięcia, plasterkowania, wiórkowania i słupkowania warzyw i owoców. Za odpowiednią moc urządzenia dba nowoczesny silnik indukcyjny 1100 W. Robot kuchenny posiada w zestawie 3 misy, 10 tarcz tnących, 2 ostrza, BlenderMix, mieszadła i wiele innych niezwykle przydatnych przystawek. Urządzenie dostępne jest w jednym z pięciu kolorów.
  Dostępność:
  Duża
  Zobacz więcej

    Porównaj

 • Robot kuchenny Magimix 5200XL Premium
  (4 opinie klienta)
  5/5
  na podstawie 4 opinii
  2449,00 
  Wielozadaniowy robot kuchenny Magimix 5200 XL Premium został powiększony o zestaw 3 dodatkowych tarcz tnących oraz nasadkę umożliwiającą wyciskanie soków z warzyw i owoców. Urządzenie może pracować w 2 trybach, łagodniejszym trybie AUTO oraz mocniejszym trybie PULSE. W zestawie znajdziemy łącznie 3 misy, 2 ostrza, 7 tarcz tnących, nakładki do mieszania, ubijania i blendowania oraz wyciskarkę do cytrusów i wyciskarkę do warzyw i owoców. Robot kuchenny Magimix 5200 XL Premium posiada innowacyjny silnik indukcyjny o mocy 1100 W.
  Dostępność:
  Duża
  Zobacz więcej

    Porównaj

 • Robot kuchenny Magimix 5200XL
  (3 opinie klienta)
  5/5
  na podstawie 3 opinii
  1990,00 
  Wielozadaniowy robot kuchenny Magimix 5200 XL wyposażony został w innowacyjny silnik indukcyjny o mocy 1100 W, który cechuje się bardzo niską głośnością pracy, co zostało potwierdzone certyfikatem Quiet Mark. Malakser posiada 3 misy, kolejno pojemnościach: 3,6 l, 2,2 l i 1,2 l, które pozwalają oszczędzić czas podczas przygotowania wieloskładnikowych potraw. Za krojenie i plastrowanie odpowiadają najwyższej klasy ostrza Sabatier, czyli stal, z której wykonane są noże kuchenne najlepszych na świecie szefów kuchni. Gwarancja na silnik wynosi, aż 30 lat!
  Dostępność:
  Duża
  Zobacz więcej

    Porównaj

 • Robot kuchenny Magimix 3200CS COMPACT
  (3 opinie klienta)
  5/5
  na podstawie 3 opinii
  od 1390,00 
  Wielozadaniowy robot kuchenny Magimix CS 3200 XL pozwala na przygotowanie wielu składników do naszych potraw, a ogranicza nas tylko wyobraźnia. Możliwe jest to dzięki wielu dodatkowym nasadkom w zestawie oraz dostępnych osobno. Dzięki obecności 3 pojemników o różnych wymiarach oszczędzamy czas naszej pracy i szybko możemy przechodzić z jednej czynności do drugiej. Za krojenie odpowiadają najwyższej klasy stalowe samoostrzące ostrza Sabatier, dzięki którym możemy szatkować, kroić, mielić, plasterkować i wiórkować warzywa i owoce.
  Dostępność:
  Duża
  Zobacz więcej

    Porównaj

 • magimix mini plus
  (3 opinie klienta)
  5/5
  na podstawie 3 opinii
  999,00 
  Robot kuchenny Magimix Mini Plus to najmniejszy robot kuchenny w ofercie francuskiej firmy, który dzięki swym rozmiarom pozwala na zaoszczędzenie miejsca w naszej kuchni. Urządzenie napędza innowacyjny silnik indukcyjny o mocy 400 W, którego niezwykle cicha praca została potwierdzona certyfikatem Quiet Mark. W zestawie znajdziemy 2 misy, ostrze Sabatier, 2 tarcze do plasterkowania i wiórkowania, mieszadło, ubijak, nakładkę do blendowania i do wyciskania soków z cytrusów. Wszystkie elementy wykonane są z bezpiecznych dla człowieka materiałów BPA FREE.
  Dostępność:
  Duża
  Zobacz więcej

    Porównaj

 • Ma Cusine, Magimix - polska wersja językowa
  (3 opinie klienta)
  5/5
  na podstawie 3 opinii
  139,00 
  Ma Cusine to polska wersja językowa książki kucharskiej z wieloma ilustracjami, która jest bogada w wykwintne dania kuchni francuskiej z wykorzystaniem wszechstronnego robota kuchennego Magimix. 
  Dostępność:
  Duża
  Zobacz więcej

    Porównaj

 • Magimix Spiral Expert
  (3 opinie klienta)
  5/5
  na podstawie 3 opinii
  549,00 
  Spiral Expert to wielofunkcyjna przystawka, która potrafi przemienić zwykłe warzywa w zdrowe spaghetti, fusilli lub tagliatelle
  Dostępność:
  Duża
  Zobacz więcej

    Porównaj

 • zestaw do robienia wiórek
  (3 opinie klienta)
  5/5
  na podstawie 3 opinii
  399,00 
  Zestaw kreatywny Magimix 5200XL zawiera 3 tarcze, każde o różnym przeznaczeniu. Od teraz będziesz mogła własnoręcznie przygotować wiórki, wstążki oraz karbowe chipsy.
  Dostępność:
  Duża
  Zobacz więcej

    Porównaj

 • zestaw do robienia wiórek
  (3 opinie klienta)
  5/5
  na podstawie 3 opinii
  350,00 
  Zestaw Magimix do Zadań Specjalnych składa się z trzech tarcz o rożnym przeznaczeniu, które usprawnią Twoją pracę w kuchni.
  Dostępność:
  Duża
  Zobacz więcej

    Porównaj

 • Zestaw do frytek i kostek - Magimix 5200 XL
  (3 opinie klienta)
  5/5
  na podstawie 3 opinii
  350,00 
  Magimix 5200 XL to zestaw, dzięki któremu przygotowywanie domowych frytek oraz kostek stanie zdecydowanie szybsze i łatwiejsze. W zestawie znajduje się również element czyszczący ułatwiający mycie. 
  Dostępność:
  Duża
  Zobacz więcej

    Porównaj

 • Wyciskarka do soków i smoothie - Magimix 5200 XL
  (2 opinie klienta)
  5/5
  na podstawie 2 opinii
  460,00 
  Z wyciskarką do soków i smoothie - Magimix 5200 XL przygotujesz również zupy, kremy i sorbety. Można ją myć w zmywarce.
  Dostępność:
  Duża
  Zobacz więcej

    Porównaj

 • Zestaw akcesoriów premium do Blendera Magimix
  (3 opinie klienta)
  5/5
  na podstawie 3 opinii
  549,00 
  Zestaw zaprojektowany specjalnie dla blenderów Magimix zapewniający rozszerzenie możliwości oraz usprawnienie pracy, w którego wskałd wchodzą: przystawka do mielenia ze szkła boro-krzemowego z ostrzami z pokrywą, kielich-bidon do miksowania i przechowywania koktajli 400 ml BPA-free oraz kielich-bidon do miksowania i przechowywania koktajli 700 ml BPA-free.
  Dostępność:
  Duża
  Zobacz więcej

    Porównaj

Historia powstania robota kuchennego

Za protoplastę robota kuchennego uważa się mikser, który został wynaleziony na początku XX wieku przez Herberta Johnsona w Stanach Zjednoczonych. Jego stojąca wersja szybko podbiła kobiece serca, które uznały go najlepszym pomocnikiem w kuchni. Na poprawki przyszło czekać do 1950 roku, kiedy to Brytyjczyk Kenneth Maynard Wood stworzył urządzenie, które nie tylko miksuje, ale również zdolne jest do ubijania. Robot kuchenny posiadał nowoczesny silnik oraz regulację prędkości obrotów. 10 lat później powstał Robot-Coupe stworzony przez Francuza Pierre’a Verdon’a, do którego dodano możliwość krojenia i szatkowania. Następnie na rynku pojawił się blender, który niemal w niezmienionej formie do dzisiaj cieszy się wielką popularnością. Dzisiejsze roboty kuchenne łączą w sobie wszystkie te elementy i znacząco ułatwiają przygotowanie składników na potrawy.

Rodzaje robotów kuchennych

Teoretycznie w skład robotów kuchennych wchodzą blendery i miksery, jednak w praktyce zalicza się do nich te urządzenia, które łączą wszystkie funkcje obróbki żywności. Najczęściej spotykanym jest robot kuchenny posiadający silnik w podstawie, a składniki dodawane są od góry poprzez specjalny wlot. Zaletą takiego rozwiązania jest cicha praca urządzenia, zwłaszcza, kiedy wykorzystany jest silnik indukcyjny. Taki robot kuchenny często nazywany jest malakserem. Urządzenia te głównie przeznaczone są do krojenia, szatkowania, ucierania i mieszania składników, jednak coraz częściej producenci poszerzają ich możliwości dzięki dodatkowym częściom, które pozwalają na ubijanie, wyrabianie ciasta, kruszenie, plasterkowania, wiórkowanie, a nawet na wyciskanie soków. Coraz częściej spotykane są planetarne roboty kuchenne, w których silnik znajduje się w górnej część urządzenia, która opuszczana jest do misy. Ich nazwa wiąże się z obrotem mieszadeł, które ni tylko poruszają wokół własnej osi, ale również wokół osi robota kuchennego, co powoduje jeszcze bardziej skuteczne wyrabianie ciasta. Minusem tych urządzeń są większe wymiary względem malakserów.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie robota kuchennego?

Wybierając wymarzony robot kuchenny powinniśmy się skupić na kilku ważnych parametrach, od których zależeć będą możliwości urządzenia oraz jego jakość pracy. Pierwszym naszym krokiem powinno być sprawdzenie mocy silnika robota kuchennego, gdzie 1000 W powinno być bezwzględnym minimum, gdyż poniżej tej wartości dany model może mieć problemy z trudniejszymi zadaniami. Warto również wybrać to urządzenie, które posiada silnik indukcyjny, gdyż cechuje się on wysoką energooszczędnością i niskimi progami głośności. Jednymi z najważniejszym elementów są misy robota kuchennego. Najlepiej żeby były wykonane ze stali nierdzewnej lub bardzo wytrzymałego tworzywa sztucznego, np. z lexanu, z którego wytwarzane są okna w samolotach. Dzięki temu zyskamy pewność ich wytrzymałości. Warto również sprawdzić, który model oferuje kilka różnych mis w zestawie, co pozwoli nam na oszczędność czasu podczas różnych czynności kulinarnych. Ważnym elementem jest oferowana ilość dodatkowych przystawek, które pozwalają na dużo więcej w kuchni. Niektórzy producenci dodają również specjalne etui na dodatkowe przyrządy, co pozwala na ograniczenie bałaganu w naszej kuchni. Mycie części w zmywarce jest również dużym plusem.