Magimix - Roboty kuchenne

Francuska firma Magimix to lider w produkcji robotów kuchennych, której produkty można zakupić w ponad 60 krajach na całym świecie. Urządzenia te słyną ze znakomitych parametrów działania i ogromna wielozadaniowością, dzięki obecności szeregu dodatkowych przystawek, które pozwalają na krojenie, szatkowanie, plasterkowanie, wiórkowanie, mieszanie, ubijanie, a nawet wyciskanie soków. Wszelkie czynności odbywają się płynnie, dzięki zastosowaniu wysokiej klasy noży i tarcz ze stali szlachetnej opatrzonych marką Sabatier. W swojej ofercie firma Magimix posiada wielofunkcyjne roboty kuchenne, które w zestawie posiadają 3 różnej wielkości misy, dzięki czemu znacząco oszczędzamy czas podczas przygotowania wieloskładnikowych potraw. Roboty kuchenne napędzane są przez nowoczesną jednostkę silniki indukcyjnego, na który producent przyznaje, aż 30 lat gwarancji. Produkty Magimix, jako jedyne w segmencie robotów kuchennych sygnowane są certyfikatem Quiet Mark, który zaświadcza o niezwykle komfortowych warunkach pracy, dzięki bardzo niskim progom emisji hałasu, generowanym przez urządzenia.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 12

Historia firmy Magimix

Firma Magimix powstała we Francji w rejonie Burgundii w 1960 roku, kiedy to wynalazca Pierre Verdon przedstawił urządzenie o nazwie Robot Coupe, które oferowało siekanie, ugniatanie, mielenie i szatkowanie składników. W 1971 roku na łamach The New York Times ogłoszona Robot Coupe za „kulinarną rewolucję XX wieku” i też w tym roku rozpoczęto produkcję robotów kuchennych dla gospodarstw domowych. Z biegiem lat firma zyskiwała coraz większą popularność na całym świecie, a swoje urządzenia wzbogacała o nowe funkcje, i tak w 1984 roku pojawiła się przystawka do ubijania białek, w 1988 roku wprowadzono drugą mniejszą misę. Na początku lat 90-tych wprowadzono linię kompaktowych robotów kuchennych, które zajmowały o 25% mniej miejsca na blacie. Kolejne lata zaowocowały wprowadzeniem do zestawu 3 misy, przystawki do blendowania, wyciskarki do soków i wiele innych dodatkowych akcesoriów, które znacząco ułatwiły wszelkie prace kulinarne. Roboty kuchenne Magimix cenione są przez zarówno profesjonalistów, jak i amatorów gotowania na całym świecie, gdyż znacząco przyspieszają i ułatwiają procesy przygotowania jedzenia.

Robot kuchenny Magimix 5200 XL

Sztandarowym produktem francuskiej firmy Magimix jest wielozadaniowy robot kuchenny 5200 XL, który pozwala na szereg czynności przygotowania żywności w szybki i dostępny sposób. Wyposażony w 3 misy ułożone, jak matrioszki pozwala na oszczędność czasu, gdyż nie musimy myć misy, aby przygotować inny składnik. Misy wykonane są trwałego poliwęglanu Lexan, materiału, z którego produkowane są szyby w samolotach, dlatego tez odporne są na wszelkiego rodzaju uszkodzenia. Możemy je również umyć w zmywarce. To, co czyni robot kuchenny Magimix 5200 XL wielofunkcyjnym, to ogrom przystawek w zestawie, których montaż i demontaż ogranicza się do zaledwie kilka ruchów. Przystawki tak samo, jak misy możemy umyć w zmywarce. Dzięki obecności nakładek możemy kroić, szatkować, plasterkować, mielić, wiórkować, blendować, ucierać, ubijać, mieszać, wyrabiać ciasta i wyciskać soki. Wszystkie elementy, z których wykonane są przystawki są BPA FREE. Robot kuchenny Magimix 5200 XL dostępny jest w 3 wersjach: XL, XL Premium i XL Premium +, gdzie każda różni się ilością dodatkowych przystawek, warto nadmienić, że w wersji z plusem znajdują się wszystkie dostępne elementy. Wszelkie dodatki można dokupić osobno.

Robot kuchenny Magimix CS 3200 XL i Le Mini Plus

Odpowiadając na zapotrzebowania swoich klientów firma Magimix stworzyła kompaktową wersję swojego sztandarowego modelu robota kuchennego. Model CS 3200 XL posiada mniejsze wymiary, przez co zajmuje dużo mniej miejsca na blacie kuchennym, a także posiada silnik o mniejszej mocy, co zwiększa jego energooszczędność. Poza tymi różnicami, wszelkie pozostałe elementy są identyczne, jak w większym modelu 5200 i podobnie, jak wcześniej istnieje możliwość dokupienia dodatkowych przystawek, które poszerzą możliwości naszego robota kuchennego. W ofercie firmy znajdziemy jeszcze mniejszym model o nazwie Le Mini Plus, który w zestawie ma tylko 2 misy. Wszystkie modele robotów kuchennych posiada 2 tryby pracy, a mianowicie tryb AUTO, który pracuje jednostajnie i dopasowuje siłę obrotów do rodzaju składnika, oraz tryb PULSE, który pracuje w trybie pulsacyjnym, idealnym przy twardszych składnikach. Bogaty wybór rozmiarów sprzętu pozwala klientowi na bardziej dopasowany wybór względem jego potrzeb.

Nieskończone możliwości robotów kuchennych Magimix

Oferowane roboty kuchenne Magimix posiadają bogate zestawy noży, tarcz i przystawek, które pozwalają na zróżnicowane przygotowania żywności, a istnieje możliwość dokupienia kolejnych elementów, które wzbogacą nasze potrawy. Należy wyróżnić tutaj zestaw Spiral Expert, który pozwala wycinać z warzyw paski w kształcie tagliatelle, spaghetti lub fusilli, co ozdobi nasze dania i zachwyci znajomych. Tak, naprawdę możliwości robotów kuchennych Magimix ogranicza nasza wyobraźnia, a same urządzenia posiadają blisko 100 funkcji obrabiający składniki spożywcze. Wśród dodatkowych przystawek znajdziemy tarcze do falistych chipsów, specjalne noże do krojenia w kostkę i w kształcie frytek, nakładkę do robienia puree, a nawet przystawkę do wyciskania soków cytrusowych i przystawkę do soków owocowo-warzywnych. Wszystkie ostrza wykonane są z wysokiej jakości stali Sabatier, czyli marki, która tworzy noże kuchenne dla najlepszych szefów kuchni.