Wartmann - Suszarki do owoców, warzyw i grzybów. Dehydratory

Holenderska firma Wartmann specjalizuje się w produkcji urządzeń do wytwarzania zdrowej żywności i nie inaczej sytuacja wygląda w przypadku dehydratorów tej marki. W naszej ofercie znajdą Państwo suszarki Wartmann wykonane z doskonałej jakości stali nierdzewnej i szkła, które cechują się wysoką niezawodnością, efektywnością i wysoką kulturą pracy. W urządzeniach tych z łatwością wysuszymy owoce, warzywa, grzyby, rośliny, mięsa i ryby, a to nie koniec możliwości dehydratorów. Suszarki do żywności Wartmann mają zoptymalizowany system wentylacyjny, który równomiernie rozprowadza powietrze pomiędzy wszystkimi składnikami. Do dyspozycji mamy termostat umożliwiający ustawienia temperatury suszenia w przedziale od 25, aż do 90°C, a także timer, którym zaplanujemy czas pracy urządzenia, nawet do 72 godzin.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 5

 • (3 opinie klienta)
  5/5
  na podstawie 3 opinii

  949,00 

  Suszarka do żywności Wartmann WM-2206 DH dzięki dużej mocy wynoszącej, aż 500 W, pozwala na wysuszenie różnego rodzaju pożywienia w krótki czasie. Możliwe to jest również dzięki cyrkulacji powietrza, za którą odpowiada wentylator o średnicy 15 cm umieszczony na tylnej ściance. 6 tac ze stali nierdzewnej pozwala na jednoczesne przygotowanie 4 kg produktów.
  Dostępność:
  Duża
  Zobacz więcej

    Porównaj

 • Suszarka Wartmann WM-2110 DH
  (2 opinie klienta)
  5/5
  na podstawie 2 opinii

  1599,00 

  Suszarka do żywności Wartmann WM-2110 to urządzenie o dużej mocy, które może być skutecznie wykorzystywane, jako suszarka do owoców, warzyw, mięs, grzybów, a nawet jako suszarka do przypraw. Urządzenie wyposażone jest w 10 wyjmowanych tac.
  Dostępność:
  Duża
  Zobacz więcej

    Porównaj

 • wartmann gastro
  (2 opinie klienta)
  5/5
  na podstawie 2 opinii

  2190,00 

  Stalowy dehydrator GASTRO WM-1912DH to najlepszy wybór wśród dostępnych na rynku suszarek do żywności i z pewnością zadowoli, nawet najbardziej wymagającego użytkownika. Do dyspozycji mamy 12 tacek ze stali nierdzewnej, które pozwalają na przygotowanie do 15 kg produktów, w tym samym czasie.
  Dostępność:
  Duża
  Zobacz więcej

    Porównaj

 • Wartmann 2006
  (9 opinii klienta)
  5/5
  na podstawie 4 opinii

  799,00 

  Dehydrator Wartmann WM-2006 DH to prawdziwa gratka dla zwolenników surowego jedzenia, tzw. raw food, a możliwe jest to dzięki możliwości ustawienia temperatury działania urządzenia już od 25°C. Tak niska temperatura nawiewu suchego powietrza pozwala na zachowanie wszelkich wartości odżywczych w produktach.
  Dostępność:
  Brak w magazynie
  Zobacz więcej

    Porównaj

 • degydrator wartmann 1902
  (8 opinii klienta)
  5/5
  na podstawie 3 opinii

  1390,00 

  Suszarka do żywności Wartmann WM-1902 DH dzięki dużej mocy wynoszącej, aż 800 W, pozwala na wysuszenie wszelkiej żywności w zaskakująco krótki czasie. Możliwe to jest również dzięki cyrkulacji powietrza, za którą odpowiada wentylator umieszczony w tylnej ściance. 10 tac ze stali nierdzewnej pozwala na jednoczesne przygotowanie, aż 10 kg produktów Możliwość przyrządzenia żywności spełniającej kryteria diety RAW FOOD.
  Dostępność:
  Brak w magazynie
  Zobacz więcej

    Porównaj

Suszarki do grzybów Wartmann

Największym problemem grzybiarzy jest utrata części swoich zbiorów z powodów utraty przydatności do spożycia i tutaj z pomocą przychodzą suszarki do grzybów Wartmann. W zależności od modelu możemy jednocześnie wysuszyć od 4 do 15 kg grzybów. Dzięki przeszklonym drzwiczkom cały czas mamy kontrolę nad przebiegiem całego procesu, bez konieczności otwierania urządzenia. Wysuszone grzyby pozwalają na dłuższe cieszenie się ich smakiem, a dodatkowo stanowią doskonałe bazy po zupy grzybowe, czy sosy. Grzyby pozbawione wody zachowują wszelkie wartości odżywcze, zwłaszcza, jeśli temperatura suszenia nie przekracza 40°C. Oczywiście mniejsza temperatura grzania wydłuża czas pracy, jednak dzięki zainstalowaniu w swoich dehydratorach inteligentnej grzałki, nie musimy się martwić o wysokie rachunki za pobieranie energii.

Suszarki do owoców Wartmann

Owoce to podstawa naszej diety, niestety często o tym zapominamy, a szczególnie dzieci, które wolą sięgać po słone i słodkie przekąski, które dostarczają organizmowi tylko puste kalorie. Dehydratory Wartmann pozwolą w pełni na wykorzystanie owoców w naszych posiłkach. Owoce pozbawione wody o wiele łatwiej się przechowuje i przede wszystkim wydłuża się data przydatności do spożycia. Wysuszone owoce z sukcesem zastąpią niezdrowe chipsy i słodycze i dostarczą nam pełną paletę minerałów i witamin. W suszarkach do owoców Wartmann proces wysuszania jest banalnie prosty, wystarczy pokrojone w plastry większe owoce położyć na stalowych tackach i włączyć urządzenia z żądaną temperaturą. Mniejsze owoce możemy suszyć w całości. Należy pamiętać o pozbyciu się pestek z owoców, co zdecydowanie przyspieszy proces suszenia.

Suszarki do warzyw Wartmann

Suszarki do warzyw Wartmann to nie tylko całkowite suszenie żywności, ale również możliwość podgrzania warzyw, używając niższej temperatury, dzięki czemu nie eliminujemy z ich zawartości białka, minerałów i witamin. Tak przyrządzona żywność polecana jest przez dietę RAW FOOD. Suszone warzywa to również znakomite przekąski, które zbogacą naszą florę żołądkową. Suszenie przynosi znacznie więcej korzyści, aniżeli mrożenie warzyw. Produkty mrożone nie są wolne od konserwantów, a nadmiar wody obniża jakość smaku. Warzywa wysuszone w dehydratorach Wartmann nie tylko zachowują pełnię wartości odżywczych, ale również pełnię smaku. Tak przygotowane warzywa możemy wykorzystywać, jako bazy do zup, w postaci proszku instant.

Zalety dehydratorów Wartmann

Suszenie żywności praktykowane jest celem wydłużenia jej przydatności do spożycia i tutaj doskonale sprawdzają się dehydratory Wartmann, w których wysuszymy nawet do 15 kg żywności. Suszarki do przypraw Wartmann pozwolą nam również na przygotowanie własnych mieszanek przypraw, dzięki możliwości suszenia roślin i nasion, które następnie możemy zetrzeć na proszek. Taka mieszanka posiada bardziej intensywny smak i wolna jest od wszelkich konserwantów, w porównaniu do mieszanek kupnych. W suszarce do żywności Wartmann możemy również przygotować wspaniałe dania, takie jak choćby pizza warzywna, czy naleśniki owocowe. Wszelkie przepisy i wytyczne do suszenia znajdą Państwo w dołączonej do produktów książce „Tajniki suszenia żywności ”.