Przejdź do treści

Micro – historia pewnej kiełbasy

Czym jest Micro i czemu zawdzięcza swoją nazwę? Dlaczego pojazdy transportu osobistego takie jak rower, hulajnoga, skuter, deskorolka, z roku na rok zalewają ulice wielkich miast? Na te i wiele innych pytań postaramy się dzisiaj odpowiedzieć.

Potrzeba matką wynalazków

Micro Mobility to firma które swoje początki ma w Szwajcarii. Tak to piękne malownicze państwo, podzielone na 26 kantonów czyli, jednostek administracyjnych, ze stolicą w Berno, mieście niczym z bajki. Ale nasza historia zaczyna się Zurich’u, gdzie pewien jegomość, Wim Ouboter, miał ochotę na smażoną kiełbasę. Wim nie był człowiekiem który uwielbiał chodzić, może o tym świadczyć fakt że bar w którym znajdowało się jego ulubione danie, był na tyle blisko że nie miał ochoty wyjmować roweru z piwnicy, a co dopiero mówić o wsiadaniu do auta. Jak wszyscy dobrze wiemy „potrzeba jest matką wynalazków”, tak też się stało. W 1997 roku Outober zbudował pierwszy Kickboard – czyli nic innego jak deskę do której przymocowane były trzy koła oraz drążek pełniący funkcję steru. W 1997r. widok mężczyzny na małym podeście, który odpycha się co sił w noga aby tylko dojechać do baru, nie był czymś codziennym, innowacyjnym – tak, rewolucyjnym – tak, zachęcającym – niekoniecznie.

Po pewnym czasie jak to z prototypami bywa i ten trafił w do smutnego, ciemnego garażu w którym prawdopodobnie pozostałyby do końca swoich dni. Na szczęście w sąsiedztwie nie brakowało dzieci – to one są siłą napędową tego świata. Los chciał że pewien chłopiec dojrzał w garażu Pana Wima Kickboard, nie trzeba było wiele czasu aby wszystkie dzieci w okolicy zaczęły testować zabawkę. Janin, żona pana Outober dojrzała potencjał urządzenia, inny niż ten który objawiał się podczas kiełbasowych eskapad męża. I tak to się zaczęło Wim pod naporem żony wypuścił do produkcji kickboard, praktycznie w tym samym czasie zainicjował również produkcję brata trzykołowego pojazdu, hulajnogę. Był to strzał w dziesiątkę, w 2000r. ulice Zurihu zaczęły zalewać mobilne pojazdy osobistego użytku.

Bezkonkurencyjność?

„Zalewanie” to dobre określenie, głownie dlatego że gdzie nie spojrzeć, można było znaleźć hulajnogi oraz kickboardy, tam gdzie nie pojawiło się Micro, pojawiły się jej podróbki. Niczym woda wyrównująca poziom w śluzie wodnej. To właśnie one, plagiaty były największym problemem. Zaczął się proces psucia rynku, podobne, gorzej wykonane modele, hulajnóg na wzór Micro, przyciągały potencjalnych nabywców swoją ceną oraz tym jak łatwo były dostępne. Aby nie dopuścić do przejęcia biznesu, była potrzebna innowacja, zaprojektowanie wszystkiego zupełnie od nowa. Świerze spojrzenie oraz satysfakcja klientów, były motorem napędowym który pozwolił wyciągnąć Micro z opresji, oraz wciągnąć na wyższy poziom, pozostawiając wszystkie pseudo produkty daleko w tyle.

Na co stać Micro?

Dziś Micro Mobility działa nieprzerwanie w ponad osiemdziesięciu krajach, a w swojej ofercie posiada hulajnogi dla wszystkich użytkowników, niezależnie od wieku oraz kondycji. Klasyczne hulajnogi dla dorosły z zamontowanymi 200mm kołami oraz sprężynami pełniącymi rolę amortyzatora, świetnie sprawdzają się w drodze do pracy, będą to modele Flex oraz Suspension . Hulajnogi dla najmłodszych już od 6 – stego miesiąca życia, czyli Mini Micro Deluxe , które pozwalają na rozwój fizyczny dziecka już od najmłodszych lat z zachowanie pełnego bezpieczeństwa oraz komfortu. Trójkołowe składane modułowo, z możliwością chodzika oraz siedziska dla dziecka, każdy rodzic chce aby przy zabawie jego dziecko nie zrobiło sobie krzywdy. Modele wyczynowe dla zawadiackich nastolatków, dające możliwość wykonywania najrozmaitszych, widowiskowych kombinacji na skateparkach. W dobie technologii w ofercie Micro Mobility nie mogło zabraknąć hulajnóg elektrycznych, która na rynku ogólnoświatowym robią nie lada zamieszanie. Elektro-mobilne pojazdy przystosowane do poruszania się po miejskiej dżungli. Spełniające wszystkie wymagania prawne a przede wszystkim klientów.

Czym jeszcze zaskoczy nas Micro? Odpowiedzi na to pytanie szukać próżno. Zespół tak kreatywnych osób, jest w stanie zrobić wszystko. A „wszystko”, zaczęło się od kiełbasy.

Jak wybrać dobrą hulajnogę elektryczną?

E-hulajnogi stają się coraz bardziej popularne na całym świecie, także w Polsce. Dla dzieci to forma rozrywki i świetna, gadżeciarska zabawka, dla dorosłych z kolei dogodny środek transportu. Jeśli nie chcesz korzystać z ogólnodostępnych sprzętów abonamentowych, dostępnych w wielu miastach, możesz zakupić hulajnogę elektryczną na własność. Podpowiadamy, jak podjąć dobrą decyzję i który sprzęt będzie dla Ciebie odpowiedni!

Hulajnoga elektryczna – dostosuj wybór do wieku, wzrostu i wagi użytkownika

Od hulajnogi tradycyjnej odróżnia ją przede wszystkim to, że elektryczna wersja pojazdu nie wymaga nieustannego odpychania się od drogi jedną z nóg. Ta napędzana jest małym silnikiem akumulatorowym (lub dwoma), który ma znaczenie dla osiąganych prędkości – większość modeli rozpędza się od 20 do nawet 80 km/h! Nie istnieją żadne ograniczenia wiekowe odnośnie użytkowania hulajnóg elektronicznych. W związku z tym, mogą one być zarówno prezentem dla dziecka i nastolatka, jak i wyborem osoby dorosłej. Oczywistym jest jednak, że parametry dla każdej z tych osób powinny być inne.

 • Dla dzieci i młodzieży najlepiej sprawdzi się lekki, łatwy w przenoszeniu sprzęt. Warto wybrać warianty o wadze do 10 kg, np. hulajnoga elektryczna Frugal Twist, która waży zaledwie 7,5 kg. Model ten szybko się ładuje, rozpędza do 23 km/h i ma zasięg do 13 km. To zatem świetny środek transportu dla młodych na wycieczki rodzinne czy gadżet do zabawy na podwórku.
 • Przy wyborze należy też zwrócić uwagę na maksymalne obciążenie. Wspomniany model ma udźwig do 90 kg, dlatego nie sprawdzi się najlepiej u osób dorosłych. Warto wybrać zatem sprzęt, który wykonany jest z solidniejszych materiałów i udźwignie nawet 120 kg – np. hulajnoga elektryczna Speedway 4.
 • Hulajnogi elektryczne, w związku z tym, że wyposażone są w kierownicę, powinny być także dostosowane do wzrostu bądź regulowane pod kątem wysokości.

Wybierz dobrej jakości sprzęt

Rynek e-hulajnóg bardzo prężnie się rozwija, dlatego w ofercie sklepów pojawia się szeroka gama produktów. Niektóre spełniają naprawdę wygórowane oczekiwania klientów i prezentują świetne parametry, z kolei inne wyróżnia niska cena, która najczęściej nie idzie w parze z jakością. W związku z tym, że jest to sprzęt uczestniczący w ruchu, który może rozpędzać się nawet do kilkudziesięciu kilometrów na godzinę, warto postawić na wysoki standard wykonania. Zagwarantuje to bezpieczeństwo użytkownika oraz innych osób. Co więcej, taka jednorazowa inwestycja może się opłacić – zamiast martwić się o usterki, kosztowne naprawy czy nawet wymianę sprzętu na nowy, lepiej zakupić renomowany model w sprawdzonym sklepie niż marketowy odpowiednik. Zyskasz dzięki temu gwarancję oraz pewność, że w razie awarii możesz liczyć na pomoc serwisu.

Znajdź e-hulajnogę o pożądanych parametrach

Oferta hulajnóg elektrycznych jest bardzo rozległa pod względem cen, ale i parametrów poszczególnych modeli. Poniżej przedstawiamy kwestie, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze:

 • Waga sprzętu – na masę urządzenia wpływ mają przede wszystkim materiały, z których została wykonana. Na przykład model hulajnogi elektrycznej Dualtron Spider wykonany jest z połączenia specjalnego stopu magnezu, włókna szklanego i aluminium, które gwarantują stosunkową lekkość. Mimo stosunkowo niewielkiej wagi (19,9kg), konstrukcja jest również bardzo wytrzymała i pozwala na udźwignięcie aż dwóch silników o łącznej mocy 3000W.
 • Maksymalna prędkość – urządzenia dostępne na rynku mają bardzo duży wachlarz możliwości pod względem osiągów. Urządzenia, które w pełni wystarczą osobie początkującej i uprawiającej jazdę na e-hulajnodze rekreacyjnie, rozpędzają się do ok. 25 km/h – np. hulajnoga elektryczna Frugal Dynamic. Bardziej zaawansowane modele mogą pędzić nawet 80 km/h – np. hulajnoga elektryczna Dualtron Thunder.
 • Zasięg urządzenia – modele różnią się tym, jak długą odległość można na nich pokonać na pełnym ładowaniu. Na niedługie przejażdżki sprawdzą się te, które pokonują od 10 do 20 kilometrów. Jeśli jednak planujesz dłuższą wyprawę lub nie chcesz po każdym korzystaniu z urządzenia go ładować, warto wybrać bardziej zaawansowane warianty. Te mogą pokonać od 30 km – np. hulajnoga elektryczna Xiaomi MiJia do nawet 120 km, co oferuje wspomniany model Dualtron Thunder.
 • Czas ładowania e-hulajnogi – rozładowany telefon, tablet czy smartwatch bywają irytujące – szczególnie, kiedy jesteś poza domem i nie masz przy sobie ładowarki. Podobnie jest z hulajnogami elektrycznymi. Chcesz iść na przejażdżkę, ale urządzenie ma słabą baterię. Warto więc postawić na zakup modeli, które ładują się szybko – np. Frugal Twist, który do pełnej baterii potrzebuje podłączenia na około 2h. Pamiętaj jednak, że im większa bateria, tym większy zasięg, a zarazem zwiększona potrzeba ładowania, dlatego czasem bardziej opłaca się wybrać zaawansowany model, który naładujesz nawet na kilka wypraw hulajnogą.
 • Inne atuty – np. składana konstrukcja, duże koła gwarantujące stabilizację jazdy, zabezpieczenie w postaci immpobilizera, światła. Wszystkie te elementy mają znaczenie dla bezpieczeństwa oraz komfortu jazdy!

Sprawdź ofertę Zdrovi.pl i wybierz hulajnogę elektryczną na miarę swoich potrzeb! Kieruj się naszymi wskazówkami, a jesteśmy przekonani, że będziesz zadowolony z wyboru. Udanych zakupów!

 

 

Jaka hulajnoga elektryczna dla dziecka?

Elektryczne hulajnogi to absolutny hit wśród osób w każdym wieku! Można je wynająć w dużych miastach oraz w turystycznych miasteczkach, by swobodnie przemieszczać się po ulicach. Niemniej to dość kosztowna opcja i nie zawsze dostępna. Rozwiązaniem jest więc hulajnoga elektryczna na wyłączność. Stała się ona obiektem pożądania wśród dzieci i młodzieży na całym świecie. Czy to dobry pomysł? Czy jazda na tego typu urządzeniach jest bezpieczna? Czym kierować się przy zakupie hulajnogi elektrycznej dla dziecka? Rozwiewamy wątpliwości!

Hulajnoga elektryczna dla dziecka – czy to bezpieczne?

Hulajnogi są niezwykle popularne wśród dzieci od wielu lat. Na metalowej konstrukcji, umieszczonej na dwóch niewielkich kółkach, można się swobodnie przemieszczać pomiędzy dowolnymi miejscami. Kierowanie jest banalnie proste za sprawą kierownicy, a siłę napędową stanowią własne nogi, dlatego prędkości decyduje użytkownik. Na rynku pojawiły się jednak hulajnogi elektryczne, które są jeszcze bardziej komfortowe w użytkowaniu. Takim urządzeniem można dotrzeć z punktu A do punkty B jeszcze szybciej, nie męcząc się, a przy tym mając mnóstwo frajdy. Trudno więc się dziwić, że pokochały je nie tylko dzieci, ale i osoby dorosłe. To alternatywa dla rowerów, skuterów, a nawet komunikacji miejskiej czy samochodów. Jednak czy taki środek transportu jest bezpieczny?

Hulajnoga elektryczna to nic innego, jak jednośladowy pojazd, wyposażony w elektryczny silnik. Można nią poruszać się bez konieczności manualnego wprawiania ją w ruch, czyli bez odpychania się. Wystarczy stanąć na podstawie, trzymać kierownicę i uruchomić dedykowanym przyciskiem pojazd.

Jeżeli moc silnika, w który wyposażono sprzęt nie przekracza 250W, nie ma konieczności jego rejestracji. Co więcej, zgodnie z prawem, na hulajnodze elektrycznej można poruszać się po jezdni, chodniku czy poboczu, co sprawia, że to stosunkowo bezpieczne rozwiązanie. Niemniej sceptycy zapalają czerwoną lampkę – jeżdżąc trzeba uważać na innych uczestników ruchu, tj. pieszych, rowerzystów czy osoby również jeżdżące na hulajnogach, a także na samochody, motory, skutery i autobusy w czasie przejeżdżania przez jezdnię. Poza tym, podobnie jak na rowerze czy tradycyjnej hulajnodze, również tutaj można się przewrócić i doznać obrażeń, co jednak nie oznacza, że jest to nader groźny pojazd.

Czym kierować się przy wyborze hulajnogi elektrycznej?

Hulajnoga elektryczna ma być przede wszystkim bezpieczna i praktyczna. W związku z tym, przy zakupie warto kierować się następującymi elementami:

 • Wielkość koła – ma ona przede wszystkim duże znaczenie dla komfortu jazdy. O ile niewielkie kółka zdadzą egzamin na ścieżkach rowerowych czy innych, płaskich powierzchniach, o tyle już na kostce brukowej czy ścieżkach w parku mogą być problematyczne. Warto więc postawić na wygodę i wybrać koła, które mają przynajmniej 6 cali. Niektóre modele, np. Dualtron Spider wyposażone są 10-cio calowe koła i wówczas nazywa się je „pogromcami krawężników”;
 • Waga – z uwagi na zwrotność, polecane są lekkie hulajnogi. Te można swobodnie przemieszczać czy wnosić po schodach, co dla dzieci jest bardzo istotne. W ofercie dostępne są zarówno modele ważące kilkadziesiąt kilogramów, np. hulajnoga elektryczna Dualtron Thunder (43kg), jak i lekkie – hulajnoga elektryczna Frugal Twist (7,5kg);
 • Prędkość – niektóre hulajnogi mogą rozpędzić się nawet do 80 km/h. Biorąc jednak pod uwagę bezpieczeństwo, wiek użytkownika i fakt, że takim urządzeniem najczęściej przemieszczamy się wśród innych użytkowników ruchu, taka prędkość nie jest absolutnie polecana. Już jadąc z prędkością 10 km/h poczuje się wiatr we włosach, w związku z czym, z powodzeniem wystarczy model z maksymalną prędkością ok. 20 km/h;
 • Zasięg – w związku z tym, że tego typu urządzenie napędzane jest silnikiem elektrycznym, wymaga ładowania co jakiś czas. Najbardziej zaawansowane modele mogą przemieszczać się w odległości nawet do 120 km przy pełnym naładowaniu, jednak dla dzieci w pełni wystarczą warianty mniej wydajne – np. z zasięgiem 13 km, pozwalające na rekreacyjną jazdę po okolicy. Atrakcyjną propozycją dla dziecka jest hulajnoga elektryczna Frugal Dynamic, z zasięgiem do 18 km.

Hulajnoga elektryczna – czy warto zdecydować się na zakup?

Hulajnoga to nie tylko gadżet, ale też świetny sposób na spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu, przedostanie się z miejsca na miejsce, a nawet rodzaj hobby. Elektryczna odmiana sprzętu czyni go jeszcze bardziej dogodnym. Nie trzeba się odpychać, lecz z łatwością można przejechać nawet większą odległość w znacznie krótszym czasie. Jeśli więc chcesz, aby Twoje dziecko nadążało za Twoim tempem, a przy tym miało nieco frajdy ze wspólnej wycieczki – zakup hulajnogi elektrycznej może być strzałem w dziesiątkę. Co więcej, jest to także doskonała forma zabawy. Wyścigi po boisku z innymi dziećmi posiadającymi hulajnogi to mnóstwo pozytywnych emocji i zdrowa rywalizacja. Naszym zdaniem warto zainteresować się tego typu sprzętem – to modny i funkcjonalny środek transportu!

Podsumowując, jeśli chcesz podarować prezent swojemu dziecku lub komuś z rodziny albo pociecha chce na taki zakup przeznaczyć swoje kieszonkowe – warto kierować się naszymi wskazówkami. Wybierz wysokiej jakości sprzęt, który będzie łatwy w obsłudze, wygodny w jeździe i przede wszystkim bezpieczny. Sprawdź ofertę elektrycznych hulajnóg dla dzieci na Zdrovi.pl i znajdź odpowiedni wariant! Udanych zakupów!