Przejdź do treści

Oczyszczacz powietrza Coway Airmega 300S – kompendium wiedzy

Coway Airmega 300S to oczyszczacz powietrza najwyższej klasy. Innowacyjna budowa, 6 stopni filtracji, 2 tryby pracy, 3 tryby dystrybucji powietrza, 3 czujniki pomiarowe, a to wszystko i wiele więcej obsługiwane z poziomu aplikacji mobilnej IoCare.

Airmega 300s  – oczyszczacz klasy Premium

Na rynku oczyszczaczy powietrza ostatnimi czasy zrobiło się dosyć tłoczno. Jednak naszym zdaniem z tego całego zamieszania najbardziej wyróżnia się Airmega 300S.

Oczyszczacz powietrza Coway Airmega 300S to produkt dla ludzi ceniących sobie klasę, styl oraz niezawodność. Już sam jego wygląd wyróżnia go od wszystkich innych oczyszczaczy dostępnych na rynku. Cztery, wykonane z wysokiej jakości tworzywa sztucznego – nogi, stanowią solidną podstawę oraz stylowy dodatek do całej kompozycji. Przyglądając się oczyszczaczowi można powiedzieć że jest on dwu modułowy. Moduł pierwszy – zabudowa w kolorze białym wraz z symetrycznymi wypustkami, rączką oraz wyświetlaczem. Moduł drugi – podstawa wraz z nogami, górny panel plus dystrybutor powietrza. Nic bardziej mylnego! Airmega 300S stanowi kompozycyjną całość. Zarówno panele odpowiadające za pobór powietrza jak i za dystrybucję są idealnie spasowane. Co sprawia że Oczyszczacz powietrza oprócz swojej podstawowej funkcji, jaką jest oczyszczanie powietrza. Sprawdzi się równie dobrze jako szykowny dodatek do biura czy salonu.

Zawsze staramy się odróżniać dwie prawdy, tą rzeczywistą i prawdę ekranu. Prawdą jest że oczyszczacz Airmega 300s posiada wymiary 532 x 345 x 345 mm, prawdą również jest fakt że występuje w wersji kolorystycznej połączenia kolorów perłowobiałego oraz grafitowego, które to kolory idealnie wkomponowują się w każdą przestrzeń. Prawdą ekranu z kolei, można nazwać fakt że na zdjęciach oczyszczacz wydaje się o wiele większy niż jest w rzeczywistości. a jego wyświetlacz mniej kolorowy. Jednak aby się o tym przekonać trzeba go przetestować!

Coway Airmega 300S – sześciostopniowa, kompleksowa filtracja

Co to znaczy że filtracja jest sześciostopniowa oraz dlaczego aż (?) sześć? Większość producentów w swojej ofercie posiada oczyszczacze powietrza operującej czterema stopniami filtracji. Jednak Coway Airmega 300s nie jest większością – jest wyjątkowy. W sumie sześć filtrów! Tyle znajduje się za bocznymi  przesłonami wlotów powietrza, po trzy na każdą ze stron. Jak przebiega proces filtracji? Powietrze zasysane jest poprzez oczyszczacz następnie rozpoczynając wędrówkę przez filtry.

 

Poczynając od filtracji wstępnej zapewnianej przez – Filtr wstępny. Jest to drobna siatka której zadaniem jest wyłapywanie kurzu, sierści, włosów, zarodniki pleśni. Następnie powietrze oczyszczane jest przez filtr Filtr Max2 (filtr z węglem aktywnym + filtr Green True HEPA) redukuje w ponad 99% zawartość lotnych związków organicznych (VOC) i zapachy takie, jak NH3i CH3CHO. Wyłapuje on także i redukuje do 99,97% cząstek unoszących się w powietrzu, takich jak pyłki, zanieczyszczenia i inne alergeny Po filtracji węglowej czas na – Filtr HEPA H13. Te filtry zatrzymują najbardziej szkodliwe substancje. Zagrożenia znajdujące się w, pyłach zawieszonych PM 2,5 oraz PM 10 – czyli głównych składnikach smogu, oraz bakterie i wirusy. Warto podkreślić że cały proces filtracji przebiega dwukrotnie podczas jedno cyklu, ze względu na to że filtrów jest 6. Przy tak zaawansowanej technologii, Airmega 300S oczyszcza powietrza z 99,97% skutecznością.

Coway Airmega 300S – dystrybucja powietrza, tryby pracy, wydajność.

Wiemy już jak zbudowany jest oczyszczacz oraz jak przebiega proces filtracji. Czas powiedzieć coś na temat pracy urządzenia. Na głównym panelu sterowania znajdują się cztery wkomponowane klawisze z czego jeden dotykowy. Poczynając od lewej strony widniej przycisk – Pre Wash. Jego zadaniem jest informowanie na temat zużycia filtra wstępnego, a dokładnie o tym że czas go wymienić. Zaraz obok znajduje się identyczny przycisk z napisem Max2 Change, pełni taką samą funkcję jak klawisz Pre Wash. Po prawej stronie panelu głównego widnieją dwa przyciski. Włączający oraz wcześniej wspomniany, dotykowy. Za pomocą przycisku dotykowego przechodzi do ustawie pracy urządzenia a dokładnie do zmiany trybów pracy. Coway Airmega 300S posiada dwa automatyczne tryby pracy – Smart, Sleep oraz trzy tryby manualne.

Funkcja Smart odpowiada za automatyczną, autonomiczną pracę oczyszczacza. Oczyszczacz dobierze odpowiednią prędkość dystrybucji powietrza zgodnie z warunkami panującymi w pomieszczeniu w którym się znajduje. Praca w trybie smart to nie tylko najbardziej wydajna opcja oczyszczania, ale również najbardziej ekonomiczna. Jeśli czujniki nie wykryją przez 10min żadnych zanieczyszczeń w okolicy, Airmega 300S przechodzi w tryb Smart Eco. Polega to na wyłączeniu jednego z wentylatorów w celu oszczędzania energii.

Tryb Sleep – Idealnie nadaje się do snu. Niskie zużycie energii, wyłączony wyświetlacz, cicha praca. To jest to co wyróżnia tą opcję od wszystskich innych dostępnych trybów.

 

Coway Airmega 300s  Oczyszczaj Inteligentnie

Oczyszczacz Airmega 300s to nie tylko świetny design oraz zoptymalizowane tryby pracy. Jest on również urządzeniem mobilnym oraz inteligentnym. To wszystko za sprawą  innowacyjnego rozwiązania jakim jest, zastosowanie dedykowanej aplikacji IoCare . IoCare  to aplikacja mobilna pozwalająca: obserwować poziom zanieczyszczenia powietrza, planować pracę oczyszczacza, pozyskać informacje na  temat poziomu zużycia filtrów, zdalnie obsługiwać urządzenie, zarządzać pracą oczyszczacza.

Aplikacja jest darmowa i powszechnie dostępna, zarówno w sklepie Google Play jak i AppStore na systemie IOS. Obsługa oraz sam proces połączenia oczyszczacza z urządzeniem mobilnym jest banalnie prosty. Po zainstalowaniu aplikacji wystarczy wyszukać Airmege 300s na liście dostępnej aparatury, wszystko to odbywa się na poziomie jednej z sieci Wi-Fi z którą sparujemy nasze urządzenie mobilne, Airmega 300s łączy się z nią automatycznie. Po jednorazowym sparowaniu urządzeń, nie musimy się martwić o zerwanie połączenia, zarówno sieci jak i podłączone do nich sprzęty zapamiętują się na dobre.

Jest to funkcja która pozwala w pełni czerpać możliwości oczyszczacza. Dzięki stałemu połączeniu urządzeń posiadamy wszystkie niezbędne informacje o działaniu Airmega 300, a co najważniejsze, jesteśmy w stanie realnie obsługiwać oczyszczacz nawet z drugiego końca globu.

Jakość potwierdzona certyfikatami – Coway Airmega 300s

Coway Airmega 300s jest świetnym oczyszczaczem powietrza, dla osób ceniących sobie wydajność oraz niezawodny design. Nie jest to tylko nasze zdanie. Dzięki genialnej prezencji oraz wachlażowi możliwości Coway Airmega 300s został nagrodzony oraz wyróżnionym w niejednym plebiscycie. Certyfikat ECARF to  świadcząca o wysoki współczynniku pomocy dla osób cierpiących na alergię oraz podatnych na alergeny nagroda za rozwój w dziedzinie badania oraz  wiedzy na temat sposobów łagodzenia objawów alergii. W  kategorii najlepszy Design nagrody DOT AWARD, IF DESIGN AWARD, GOOD DESIGN, IDEA AWARDS czy PIN UP DESIGN AWARDS. Za innowacyjność oraz bezkompromisowość w dziedzinie wzornictwa.

 

Podsumowanie

Jak wybrać maskę antysmogową?

Smog to zmora wielu krajów, również Polski. O stanie powietrza alarmują eksperci i media. Niekiedy jest ono na tyle kiepskie, że w poszczególnych dniach czy porach dnia zalecane jest pozostanie w domu i nie otwieranie okien. Oczywiście mało kto może sobie na to pozwolić. Musisz iść do pracy, odebrać dziecko ze szkoły, wyprowadzić psa. Jesteś więc skazany na to, by oddychać brudnym pełnym szkodliwych substancji powietrzem. Ale czy na pewno? Możesz bowiem zdecydować się na ochronę! Podpowiadamy, jak wybrać maskę antysmogową i dlaczego warto!

Smog – czym właściwie jest?

Słowo “smog”  to fuzja angielskich słów “smoke” (dym) oraz “fog” (mgła). Zbitka wyrazów szybko zyskała na popularności i tym samym stała się słowem doskonale opisującym zjawisko. Smog stanowi bowiem sztuczną mgłę, która powstaje w sposób nienaturalny, będąc efektem działań człowieka. Skład tych unoszących się oparów jest różny i zależy od lokalizacji. Jest skutkiem wymieszania powietrza z zanieczyszczeniami i spalinami (z fabryk, samochodów, opałów itp.). Można w nim spotkać pyły, tlenek siarki, azotu, węgla, gazy i węglowodany. Swój udział w jego powstaniu ma również natura – pogoda, klimat czy ogólne uwarunkowania terenu.

Skutki smogu są ogromne i szkodliwe dla człowieka oraz środowiska. To m.in. alergie, astma, obniżona odporność organizmu, choroby układu krwionośnego, choroby nowotworowe, skażenie zwierząt i roślin (skutkujące gorszą jakością żywności).

Warto więc podjąć odpowiednie kroki i z swoim własnym zakresie szerzyć ideę przeciwsmogową – m.in. korzystać z publicznego transportu, wymienić piec na mniej szkodliwy dla środowiska, ograniczyć zużycie plastiku itd. Co więcej, dobrze jest również chronić swój organizm oraz bliskich za sprawą oczyszczaczy powietrza oraz masek antysmogowych. Sprawdź, czy faktycznie mogą Ci pomóc i jak wybrać najlepsze produkty!

Czym kierować się przy wyborze maski antysmogowej?

Maski antysmogowe dzieli się kilka grup – do codziennego użytku, do pracy w szkodliwych warunkach (np. budowlańcy narażeni na pylicę), dla sportowców oraz dla alergików. Różnią się one zastosowaną technologią, materiałami wykorzystanymi do produkcji i przede wszystkim funkcjami. Przykładowo – maska antysmogowa dla alergików doskonale filtruje alergizujące pyłki kwiatowe oraz szkodliwe substancje unoszące się w powietrzu, a ponadto wykonana jest z hipoalergicznych i przewiewnych materiałów. Przykładem takiego rozwiązania jest model maski antysmogowej Respro ALLERGY.

Ponadto dokonując zakupu swojej maski antysmogowej, zwróć uwagę na następujące aspekty:

  • Dopasowanie – maska powinna idealnie przylegać do twarzy, aby z boku nie dostawało się nieprzefiltrowane powietrze. Nie może być jednak zbyt ciasna, ponieważ znacznie pogorszy to Twój komfort, może spowodować odciski i skutecznie zniechęcić Cię do dalszego użytkowania. Sprawdź przed wyborem gamę rozmiarową – najczęściej są one dostępne w kilku wariantach od S do L;
  • Materiał wykonania – ma oznaczenie dla wygody, funkcjonalności i żywotności maski. Dostępne są na przykład elastyczne modele wykonane ze stretchu (np. maska antysmogowa Respro ULTRALIGHT Black), oddychającego neoprenu (np. maska antysmogowa Respro CE CINQRO black) czy lekkiego i bezpiecznego dla alergików poliestru (np. maska antysmogowa Respro ALLERGY Blue);
  • Rodzaje filtrów – filtry odpowiadają za prawidłowy przepływ powietrza. To powinno być oczyszczone ze szkodliwych substancji, a przy tym dostosowane do intensywności wysiłku fizycznego. Przykładowo – maska antysmogowa Respro CE TECHNO Black wyposażona jest w filtr Hepa-Type™ + DACC™, który za sprawą elektrostatycznie naładowanych włókien, połączonych z aktywnym węglem, ochroni przed zanieczyszczeniami i niebezpiecznymi związkami chemicznymi. Filtr zatrzymuje m.in. pyły zawieszone (PM 2,5, PM 10), kurz, spaliny, bakterie czy zarodniki grzybów;
  • Rekomendowane przez producenta warunki stosowania maski – np. miejskie, sportowe ekstremalne, wiejskie;
  • Przepustowość powietrza w zaworach wydechowych (najlepiej, aby była możliwość samodzielnej regulacji);
  • Wyprofilowanie maski, możliwość dopasowania do kształtu twarzy (wyposażenie w rzepy, zapięcia);
  • Sposób prania i czyszczenia rekomendowany przez producenta.

Czy maski antysmogowe działają?

Polska zajmuje niechlubne, pierwsze miejsce wśród krajów europejskich z najbardziej zanieczyszczonym powietrzem. O ile do niedawna w ogóle nie robiło to na nas wrażenia, tak dziś mamy coraz większą świadomość odnośnie negatywnych konsekwencji tego stanu rzeczy. Wzrost świadomości wiąże się również z większą chęcią zatroszczenia się o swoje zdrowie oraz poszukiwaniem skutecznych rozwiązań ochrony przed wnikaniem szkodliwych substancji do organizmu. Prym wśród dostępnych akcesoriów wiodą maski antysmogowe. Czy faktycznie pomagają uchronić się przed toksynami wdychanymi wraz z powietrzem?

Na temat skuteczności masek antysmogowych przeprowadzono liczne badania. Jednym z najsłynniejszych jest to, które wykonano w Pekinie. Uczestników poproszono o noszenie masek przez 24 godziny w przeddzień badania oraz przez 24 godziny w dniu badania – zarówno na zewnątrz, jak i w pomieszczeniach. Kontrolowano wówczas stan powietrza, a także parametry badanych, tj. ciśnienie krwi oraz pracę serca za pomocą przenośnych urządzeń. Kolejna część badania miała miejsce tydzień później. Te same osoby, przez dwie doby wraz z całą aparaturą funkcjonowały bez masek. Porównano następnie ich wyniki z obu etapów. Były jednoznaczne – pomiary wykazały niższe ciśnienie krwi u badanych noszących maski antysmogowe oraz zwiększoną zmienność rytmu zatokowego. Są to parametry zmniejszające ryzyko wystąpienia zdarzeń sercowo-naczyniowych (np. zawału czy udaru). Dostępnych jest również wiele innych badań, które potwierdzają tę tezę.

Pamiętaj, że maska masce jest nierówna i warto wybrać wysokiej jakości produkt, który faktycznie zapewni optymalną ochronę. Sprawdź ofertę masek antysmogowych na zdrovi.pl i znajdź wariant na miarę swoich oczekiwań. Zadbaj o swoje zdrowie i ochroń się od szkodliwych substancji krążących w powietrzu. Udanych zakupów!

 

Oczyszczacz powietrza a powierzchnia pomieszczenia

Obecnie oczyszczacz powietrza to urządzenie, które powoli staje się niezbędnym dodatkiem w każdym domu. Dzięki niemu możemy szybko i skutecznie usunąć z powietrza szkodliwe zanieczyszczenia, w tym pyły ze smogu, drobnoustroje, kurz, aby oddychać pełną piersią.

Aby oczyszczacz działał skutecznie, warto zwrócić uwagę nie tylko na jego filtr czy funkcje, ale również na wydajność pracy, która jest dopasowana do powierzchni pomieszczenia. Gdy dobierzemy urządzenie o niskiej wydajności do większego pokoju, po prostu nie zapewni maksymalnej efektywności filtracji!

Wydajność oczyszczacza powietrza – co to jest?

Pod pojęciem wydajności oczyszczacza powietrza znajduje się parametr, który określa jego skuteczność działania. Jest ona wyrażona w metrach kwadratowych, które odnoszą się do metrażu pokoju, który ma być poddany oczyszczaniu.

Zatem jeśli mamy pomieszczenie o dość dużej wielkości, warto wybrać odpowiadający mu model, na przykład oczyszczacz powietrza na 100 m2. Należy zatem zwrócić uwagę na to, jaka jest zalecana powierzchnia pomieszczeń dla konkretnych modeli oczyszczaczy.

Warto przy tym zaznaczyć, że kubatura pomieszczeń jest podawana w metrach sześciennych, ponieważ obejmuje także wysokość pomieszczenia. Przy określaniu wydajności oczyszczaczy powietrza przyjmuje się, że ściany mają standardową wysokość około 2,5 metra.

Gdy mamy wyższe pomieszczenia, wtedy trzeba będzie wybrać oczyszczacz o jeszcze większej wydajności niż ta wynikająca z samej powierzchni w metrach kwadratowych.

Czy jeden oczyszczacz będzie wystarczający?

Zasadniczo, jeden oczyszczacz powietrza nie jest w stanie objąć swoim działaniem całego domu, gdy będzie ustawiony w jednym miejscu. Wówczas można albo regularnie zmieniać jego położenie, albo też kupić kilka modeli do każdego pokoju osobno.

Pierwsza propozycja jest tańsza, ale bardziej kłopotliwa. Oczyszczacz należy wtedy przenosić pomiędzy pokojami, na przykład w ciągu dnia korzystać z niego w salonie, a w nocy w sypialni. Druga opcja jest niewątpliwie bardziej wygodna, ale też kosztowniejsza.

Jak ustawić oczyszczacz powietrza?

Warto wskazać, że także miejsce pracy oczyszczacza powietrza ma wpływ na jego efektywność działania. Aby powietrze było filtrowane z najlepszym skutkiem, urządzenie powinniśmy ustawić w miejscu, gdzie przepływ powietrza będzie najlepszy.

Nie należy ustawiać oczyszczaczy we wnękach, pomiędzy meblami, z dala od okien i korytarzy, gdzie powietrze jest najbardziej zanieczyszczone. Najlepiej urządzenie umieścić blisko środka pokoju, aby mogło ono aktywnie pobierać powietrze z całej okolicy.