Przejdź do treści

Oczyszczacz powietrza do żłobka – jaki kupić?

Jakość powietrza pozostawia wiele do życzenia. Warto chronić już tych najmłodszych, przed wnikającymi do ich organizmu zanieczyszczeniami, szkodliwymi substancjami i bakteriami. Jeśli więc jesteś dyrektorem żłobka, wychowawcą w nim lub rodzicem i chcesz poprawić jakość powietrza w placówce, weź pod uwagę zakup oczyszczacza powietrza do żłobka. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy wyborze i jaki model najlepiej sprawdzi się w tym miejscu!

Co to są oczyszczacze powietrza?

Oczyszczacz powietrza to specjalne urządzenie, które za sprawą filtrów usuwa z powietrza zanieczyszczenia, m.in. bakterie, roztocza, wirusy, kurz, pyłki, zarodniki grzybów, lotne związki organiczne, alergeny. Warto bowiem wiedzieć, że we wdychanym przez nas powietrzu znajdują się rakotwórcze substancje. Te wnikają do wnętrza domów, biur, żłobków, przedszkoli czy sklepów poprzez nieszczelne okna, nawiewniki i kratki wentylacyjne, a także w czasie wietrzenia pomieszczeń.

Aby pozbyć się szkodliwych substancji, warto zastosować dobrej jakości oczyszczacz powietrza, najlepiej wyposażonych w filtr HEPA oraz filtr z węglem aktywnym. Niemniej niektóre, bardziej zaawansowane urządzenia posiadają dodatkowe funkcje – m.in. filtr wstępny, wyłapujący większe zanieczyszczenia, nawilżacz powietrza czy jonizator, który neutralizuje alergeny.

Oczyszczacz filtruje powietrze w pomieszczeniu, w którym jest ulokowany. Niemniej należy pamiętać, że każdy sprzęt ma określoną wydajność w odniesieniu do przestrzeni. Warto więc przed zakupem oczyszczacza powietrza do żłobka, domu czy biura wziąć pod uwagę wielkość pomieszczenia i wybrać model dopasowany do potrzeb. Należy bowiem pamiętać, że jeśli sala ma powierzchnię 40 m2, to model zalecany do powierzchni 25 m2 nie będzie dostatecznie skuteczny. Warto wówczas wybrać taki, który dedykowany jest powierzchniom powyżej 40 m2.

Jaki oczyszczacz powietrza do żłobka wybrać?

Urządzenie sprawdzi się w przestrzeniach o wielkość pomieszczenia nieprzekraczającej 40 m2. Przepływ powietrza wynosi do 300 m3/h, a szacowany roczny koszt filtrów to jedynie 200 zł. Model Classic pracuje bardzo cicho, co sprzyja wypoczynkowi najmłodszych – na najniższym trybie pracuje z głośnością zaledwie 22 dB, a w trybie turbo do 47 dB.

Za badanie jakości powietrza odpowiada precyzyjny laserowy czujnik, a pierścień kolorami informuje o jego stanie. Inżynierowie z firmy Coway połączyli świetne parametry urządzenia, kompaktowy rozmiar oraz bardzo intuicyjny system sterowania. Możesz wybrać spośród 2 trybów pracy automatycznej (Auto, Eco) bądź manualnie dopasować ustawienia.

Biorąc pod uwagę, że jest to oczyszczacz powietrza do żłobka, nie mogło zabraknąć funkcji blokady rodzicielskiej, która uniemożliwi maluchom majsterkowanie przy sprzęcie. Co więcej, oczyszczacz Classic to kolejny produkt marki Coway nagrodzony licznymi wyróżnieniami zarówno ze względu na design, jak i energooszczędność, skuteczność przeciwdziałania alergiom oraz pełne bezpieczeństwo użytkowania urządzenia.

Model sprawdzi się w niewielkich salach o powierzchni do 21 m2. Poziom oczyszczania to 180 m3/h, sprzęt wyróżnia bardzo cicha praca, na poziomie uśrednionym 24 dB, co sprzyja komfortowi maluchów także w czasie snu. Oczyszczacz pracuje w oparciu o czujniki, które definiują intensywność jego pracy i dopasowują tryb do poziomu zanieczyszczenia powietrza.

W modelu tym zastosowano rewolucyjną technologię jonizacji powietrza Plasmacluster, w której jony dodatnie i ujemne przyczepiają się do wszelkich drobnoustrojów w powietrzu, wyciągają z ich komórek wodór i powodują ich rozpad. Proces ten jest całkowicie bezpieczny dla ludzi, również dla maluchów w żłobku.

Co więcej, jonizacja sprzyja redukcji alergenów, a Ty samym usprawnia oddychanie dzieciom, które mają skłonność do alergii. Atutem tego modelu Sharpa są także ewaporacyjny system nawilżani oraz czujnik jakości filtrów, informują o potrzebie ich wymiany.

Jest to polecany oczyszczacz powietrza do żłobka, który sprawdzi się w salach o maksymalnej powierzchni 25 m2. Wówczas można liczyć na wysoką wydajność urządzenia i przepływ powietrza do 216 m3/h. Szacowany roczny koszt użytkowania filtrów to około 200 zł, a wysoka jakość sprzętu gwarantuje jego długotrwałe użytkowanie.

Ten model Sharp to wielofunkcyjny oczyszczacz powietrza, wykorzystujący technologię jonizującą Plasmacluster oraz z zastosowanymi filtrami HEPA H13 i węglowym, które sprzyjają skutecznemu oczyszczaniu powietrza z mikroskopijnych zanieczyszczeń wchodzących w skład smogu. Ponadto jonizacja sprzyja usuwaniu pleśni i neutralizacji alergenów, przez co sprawdzi się w poprawie komfortu małych alergików.

Warto zwrócić uwagę, że oczyszczacz został wyposażony w tryb AUTO, który dopasowuje działanie sprzętu pod kątem stopnia zanieczyszczenia powietrza oraz w blokadę rodzicielską, która uniemożliwi maluchom zmianę ustawień.

Podsumowując, mamy nadzieję, że nasz artykuł utwierdził Cię w przekonaniu, że warto zdecydować się na zakup oczyszczacza powietrza nie tylko do domu, biura, ale też tam, gdzie przebywają najmłodsi. Polecamy wspomniane oczyszczacze powietrze do żłobka, ale też zachęcamy do zapoznania się z szerszą ofertą Zdrovi.pl, gdzie dostępne są jeszcze inne modele, spełniające restrykcyjne wymagania naszych Klientów.

Oczyszczacze powietrza do 20 m2

Sharp KC-D40EWU filtry

Czy wiesz, że unoszące się w powietrzu zanieczyszczenia to nie tylko zarazki, wirusy czy grzyby? To również smog oraz inne substancje mające zły wpływ na zdrowie Twoje i Twojej rodziny. Sposobem na ich wyeliminowanie jest zakup dobrej jakości oczyszczacza powietrza. Jeśli nie wiesz, jaki będzie dla Ciebie najlepszy, to zachęcamy do zapoznania się z poniższymi wskazówkami. Dzięki nim dowiesz się, jakie oczyszczacze powietrza do 20 m2 warto kupić!

Oczyszczacze powietrza – co to jest i jak działa?

Oczyszczacze powietrza, jak sama nazwa wskazuje, mają za zadanie oczyszczenie wdychanego przez nas powietrza ze wszelkich szkodliwych substancji. Warto wyposażyć w nie, nie tylko nasze domy, lecz również miejsce pracy czy inne pomieszczenia, w których często przebywamy. Jeśli chcesz oczyścić większą powierzchnię niż tylko jeden pokój, to warto wybrać oczyszczacz powietrza do 20 m2, który idealnie spełni swoją rolę.

Oczyszczacz powietrza to urządzenie, które przyniesie ulgę również alergikom. Usunie bowiem z otaczającego ich powietrza niemal 100% alergenów, takich jak grzyby, pleśń i kurz, a latem pyłki roślin czy traw. Urządzenie to jest także dobrą inwestycją dla wszystkich osób posiadających dzieci. Na rynku dostępne są modele specjalnie przystosowane właśnie dla maluchów – są ciche oraz posiadają dodatkowe funkcje jak na przykład blokada rodzicielska.

Jak działają oczyszczacze powietrza? Ich konstrukcja opiera się głównie na filtrach, które usuwają wszelkie wymienione wcześniej zanieczyszczenia z powietrza i oddają nam je w czystej postaci. W zależności od modelu filtrów tych jest kilka, a każdy z nich odpowiada za usuwanie innego rodzaju substancji. Co więcej, oczyszczacze wyposażone są również w technologię pozwalające na nawilżanie powietrza czy jego jonizację. Pierwsza z nich może okazać się szczególnie pomocna w sezonie grzewczym, kiedy powietrze w naszych domach jest naprawdę suche.

Ranking oczyszczaczy powietrza do 20 m2

Na rynku znajdziesz wiele modeli oczyszczaczy powietrza do 20 m2. Zdrovi.pl również oferuje szeroką gamę najwyższej jakości produktów nadających się do oczyszczania powietrza pomieszczeń do 20 m2. Przed zakupem warto zapoznać się z ich parametrami takimi jak poziom wytwarzanego hałasu czy rodzaj zastosowanych filtrów. Poniżej przedstawiamy najlepsze oczyszczacze powietrza do 20 m2.

Jest to model dedykowany pomieszczeniom do 26 m2 z głośnością pracy od 23 do 47 dB, co sprawia, że nie będzie on uciążliwy nawet wtedy, kiedy musisz skupić się na pracy. Wyposażony jest on w aż pięć poziomów oczyszczania, dzięki czemu masz pewność, że powietrze, którym oddychasz, jest całkowicie pozbawione zanieczyszczeń. Zatrzymują one między innymi sierść, kurz, lotne związki organiczne, brzydkie zapachy, a także bakterie i wirusy. Co więcej, oczyszczacz ten posiada funkcję nawilżacza i jonizatora, a dzięki nowoczesnemu designowi wpasuje się w każde pomieszczenie.

Model ten przeznaczony jest do pomieszczeń mających powierzchnię do 39 m2, dzięki czemu możesz oczyścić powietrzę na większej przestrzeni – na przykład na całym piętrze. Oprócz wysokie jakości zamontowanych w nim filtrów, urządzenie to może pochwalić się stacją pomiarową, którą możesz sterować zdalnie ze swojego smartfona. Dzięki niej na bieżąco możesz kontrolować stan powietrza oraz wybrać tryb automatyczny, który dobierze prędkość wentylatora do poziomu zanieczyszczenia. Funkcja ta sprawia również, że już nigdy nie zapomnisz o zmianie filtra – oczyszczacz poinformuje Cię o tym w odpowiednim momencie.

Model ten to innowacyjny oczyszczacz powietrza, który wyeliminuje wszystkie źle wpływające na nasze zdrowie substancje z powierzchni do 28 m2. Dzięki funkcji Pollen automatycznie wykryje on alergeny unoszące się w powietrzu i usunie je, natomiast dzięki opcji ION Shower przygotuje sypialnię tak, abyś w nocy oddychał  nie tylko czystym, lecz również nawilżonym powietrzem. Ten oczyszczacz powietrza wyeliminuje również 99,97% składowych smogu, a także pyły mniejsze niż 2,5 mikrometra. Są one najgroźniejsze dla naszego zdrowia, ponieważ bez problemu dostają się do dróg oddechowych. Jednak dzięki temu urządzeniu nawet one nie będą miały żadnych szans!

Mamy nadzieję, że powyższe wskazówki sprawiły, że wiesz już, jakie oczyszczacze powietrza do 20 m2 są najlepsze. Zapoznaj się z całą ofertą na Zdrovi.pl i wybierz model najbardziej dopasowany do potrzeb Twoich i Twoich bliskich.

Jak wybrać oczyszczacz

Jak wybrać oczyszczacz? Sprawdźmy jego budowę

Smog, spaliny, dym z kominów fabrycznych i domowych to realne zagrożenie dla naszego zdrowia. Najskuteczniejszą metodą ochrony naszych płuc przed działaniem szkodliwych substancji zawartych w zanieczyszczonym powietrzu jest oczyszczacz powietrza. Na co zwrócić uwagę kupując oczyszczacz? Jakie elementy powinny być wbudowane w wysokiej klasy oczyszczacz powietrza?

System filtrowania

Najważniejszą sprawą jest system filtrowania – zwróćmy uwagę, z ilu elementów jest złożony, czy może przechwytywać kurz, sierść zwierzęcą, czy ma możliwość pochłaniania zapachów, a także, jak oczyszczacz radzi sobie ze smogiem i innymi pyłami zawieszonymi.

Sharp KC-D60EUW - widok z przodu

Sprawdźmy to na przykładach. Najlepszym punktem odniesienia będą oczyszczacze powietrza Sharp. Na pierwszy ogień weźmy modele z serii KC-D. Oczyszczacz KC-D60EUW został wyposażony w pięć filtrów, które skutecznie radzą sobie z różnorodnymi zanieczyszczeniami – od tych niewidocznych gołym okiem, po większe, jak kurz czy sierść. Zaczynając od filtra wstępnego, poprzez filtr węglowy i HEPA, aż do filtra nawilżacza oraz jonizatora Plasmacluster. Takie wyposażenie daje rezultaty, które widoczne są już od pierwszego użycia. Filtr wstępny zatrzymuje największe zanieczyszczenia, a węglowy odpowiada za usuwanie z powietrza lotnych związków i nieprzyjemnych zapachów. Filtr HEPA oczyszcza powietrze ze smogu, bakterii i wirusów, zaś filtr nawilżacza – będący również matą ewaporacyjną – nie tylko gromadzi osady i kamień z wody, ale i pomaga w zachowaniu odpowiedniej wilgotności powietrza. Sharp KC-D60EUW skutecznie oczyszcza powietrze w pomieszczeniach o powierzchni do 48m2.  Oczyszczacz wyposażono także w 3 czujniki (pyłów, temperatury i wilgotności) oraz tryb Advanced Auto, dzięki któremu urządzenie jeszcze intensywniej oczyszcza powietrze ze smogu i alergenów. Seria oczyszczaczy Sharp KC-D cechuje się mniejszą budową i nowoczesnym designem. Model Sharp KC-D40 wystepuję również w czarnym kolorze.

Sharp KC-D40EUB - widok z przodu

Warto też zwrócić uwagę na oczyszczacze z serii Sharp KC-A. Czym różnią się od powyższych? Spójrzmy na model KC-A50EUW. Podobnie jak oczyszczacz KC-D60EUW został wyposażony w pięć stopni filtracji filtr wstępny, węglowy, HEPA, filtr nawilżający i jonizator Plasmacluster.  Model KC-A50EUW posiada również 3 czujniki (pyłów, temperatury i wilgotności). To sprawia, że bardzo dobrze poradzi sobie również w większych pomieszczeniach o powierzchni do 38m2. Wszystkie oczyszczacze serii KC-A ze względu na większe gabaryty w porównaniu do serii KC-D charakteryzuje nieznacznie cichsza praca jest to spowodowane mniejszymi oporami powietrza.

Większość oczyszczaczy w swojej budowie różni się szczegółami. Szukając odpowiedniego oczyszczacza powietrza warto w pierwszej kolejności zastanowić się, jakich możliwości oczekujemy od urządzenia, a dopiero później skupić się na znalezieniu idealnego oczyszczacza.

 

Dlaczego jonizacja powietrza jest ważna?

Podstawą innowacyjnych rozwiązań firmy Sharp jest jonizator powietrza Plasmacluster – jest to rewolucyjny sposób na oczyszczanie powietrza. Dodatnio naładowane jony oraz jony ujemne są uwalniane do powietrza jednocześnie. Przyłączają się one do powierzchni komórek bakterii, pleśni czy alergenów rozkładając białka na ich powierzchni, co powoduje ich uszkodzenie. Zastosowanie wyższego stężenia jonów Plasmacluster w powietrzu powoduje zahamowanie rozwoju komórek wirusów. Firma Sharp od 10 lat prowadzi badania nad tą technologią i do dziś udało się ustalić, że jony eliminują prawie 30 gatunków mikroorganizmów chorobotwórczych, np. wirusa grypy H1N1, koronawirusa czy wirusa poli.

W co jeszcze powinien być wyposażony wysokiej klasy oczyszczacz powietrza?

Oprócz eleganckiego wyglądu, oczyszczacze powietrza wysokiej klasy powinny być wyposażone w automatyczną przysłonę nawiewu (np. model Sharp KC-D60EUW), co pozwala zachować jeszcze lepszą cyrkulację powietrza i ochronić wnętrze urządzenia przed zanieczyszczeniami. Tryb Advanced Auto, który oferuje czujniki bezpieczeństwa i wzmacnia pracę urządzenia. W jaki sposób? Po przekroczeniu poziomu wilgotności wynoszącego 70%, jonizacja pracuje na pełnych obrotach, co zapobiega rozwojowi szkodliwych mikroorganizmów. Ważny jest także programator czasowy dostępny w praktycznie każdym modelu serii KC-D – dzięki niemu można ustawić czas pracy oczyszczacza, a także automatyczne wyłączanie (np. model KC-A60EUW ).

Wysokiej klasy oczyszczacz powinien być także wyposażony w różne tryby pracy, np. średni, szybki lub nocny. Ciekawostką jest, że tryb nocny przełącza wentylację na najwolniejszy bieg, a także przygasza wszystkie elementy, które świecą, więc nic nie zakłóca snu.

Prawie wszystkie modele oczyszczaczy firmy Sharp zostały wyposażone w nawilżacz powietrza, oprócz modeli Sharp  FP-F30EUH i Sharp FU-Y30EU-W, który przyda się szczególnie w okresie grzewczym. Suche powietrze negatywnie wpływa na zdrowie, obniża koncentrację, a także niekorzystnie oddziałuje na otoczenie. Oczyszczone i nawilżone powietrze to najlepsze połączenie, jakie można dać organizmowi.

Oczyszczacze powietrza Sharp

Firma Sharp od wielu lat specjalizuje się w projektowaniu wysokiej klasy oczyszczaczy powietrza. Wyróżniają się one dodatkowymi funkcjami i rewolucyjną technologią Plasmacluster, a także zastosowaniem filtrów Hepa, które wspomagają oczyszczanie powietrza i podnoszą jego jakość. Urządzenia Sharp poradzą sobie z roztoczami, dymem papierosowym, szkodliwym smogiem, pyłkami, zarodnikami grzybów pleśniowych, a także nieprzyjemnymi zapachami. Ponadto są bardzo bezpieczne, co potwierdzają liczne certyfikaty i wyróżnienia. Oczyszczacze powietrza Sharp to urządzenia dedykowane zarówno do domów oraz mieszkań, a także biur i pomieszczeń publicznych, na przykład przychodni. Warto już dziś zapewnić sobie zdrowe i czyste powietrze z wysokiej klasy oczyszczaczami.