Przejdź do treści

Oczyszczacze powietrza do 20 m2

Czy wiesz, że unoszące się w powietrzu zanieczyszczenia to nie tylko zarazki, wirusy czy grzyby? To również smog oraz inne substancje mające zły wpływ na zdrowie Twoje i Twojej rodziny. Sposobem na ich wyeliminowanie jest zakup dobrej jakości oczyszczacza powietrza. Jeśli nie wiesz, jaki będzie dla Ciebie najlepszy, to zachęcamy do zapoznania się z poniższymi wskazówkami. Dzięki nim dowiesz się, jakie oczyszczacze powietrza do 20 m2 warto kupić!

Sharp KC-D40EWU filtry

Oczyszczacze powietrza – co to jest i jak działa?

Oczyszczacze powietrza, jak sama nazwa wskazuje, mają za zadanie oczyszczenie wdychanego przez nas powietrza ze wszelkich szkodliwych substancji. Warto wyposażyć w nie, nie tylko nasze domy, lecz również miejsce pracy czy inne pomieszczenia, w których często przebywamy. Jeśli chcesz oczyścić większą powierzchnię niż tylko jeden pokój, to warto wybrać oczyszczacz powietrza do 20 m2, który idealnie spełni swoją rolę.

Oczyszczacz powietrza to urządzenie, które przyniesie ulgę również alergikom. Usunie bowiem z otaczającego ich powietrza niemal 100% alergenów, takich jak grzyby, pleśń i kurz, a latem pyłki roślin czy traw. Urządzenie to jest także dobrą inwestycją dla wszystkich osób posiadających dzieci. Na rynku dostępne są modele specjalnie przystosowane właśnie dla maluchów – są ciche oraz posiadają dodatkowe funkcje jak na przykład blokada rodzicielska.

Jak działają oczyszczacze powietrza? Ich konstrukcja opiera się głównie na filtrach, które usuwają wszelkie wymienione wcześniej zanieczyszczenia z powietrza i oddają nam je w czystej postaci. W zależności od modelu filtrów tych jest kilka, a każdy z nich odpowiada za usuwanie innego rodzaju substancji. Co więcej, oczyszczacze wyposażone są również w technologię pozwalające na nawilżanie powietrza czy jego jonizację. Pierwsza z nich może okazać się szczególnie pomocna w sezonie grzewczym, kiedy powietrze w naszych domach jest naprawdę suche.

Ranking oczyszczaczy powietrza do 20 m2

Na rynku znajdziesz wiele modeli oczyszczaczy powietrza do 20 m2. Zdrovi.pl również oferuje szeroką gamę najwyższej jakości produktów nadających się do oczyszczania powietrza pomieszczeń do 20 m2. Przed zakupem warto zapoznać się z ich parametrami takimi jak poziom wytwarzanego hałasu czy rodzaj zastosowanych filtrów. Poniżej przedstawiamy najlepsze oczyszczacze powietrza do 20 m2.

Jest to model dedykowany pomieszczeniom do 26 m2 z głośnością pracy od 23 do 47 dB, co sprawia, że nie będzie on uciążliwy nawet wtedy, kiedy musisz skupić się na pracy. Wyposażony jest on w aż pięć poziomów oczyszczania, dzięki czemu masz pewność, że powietrze, którym oddychasz, jest całkowicie pozbawione zanieczyszczeń. Zatrzymują one między innymi sierść, kurz, lotne związki organiczne, brzydkie zapachy, a także bakterie i wirusy. Co więcej, oczyszczacz ten posiada funkcję nawilżacza i jonizatora, a dzięki nowoczesnemu designowi wpasuje się w każde pomieszczenie.

Model ten przeznaczony jest do pomieszczeń mających powierzchnię do 39 m2, dzięki czemu możesz oczyścić powietrzę na większej przestrzeni – na przykład na całym piętrze. Oprócz wysokie jakości zamontowanych w nim filtrów, urządzenie to może pochwalić się stacją pomiarową, którą możesz sterować zdalnie ze swojego smartfona. Dzięki niej na bieżąco możesz kontrolować stan powietrza oraz wybrać tryb automatyczny, który dobierze prędkość wentylatora do poziomu zanieczyszczenia. Funkcja ta sprawia również, że już nigdy nie zapomnisz o zmianie filtra – oczyszczacz poinformuje Cię o tym w odpowiednim momencie.

Model ten to innowacyjny oczyszczacz powietrza, który wyeliminuje wszystkie źle wpływające na nasze zdrowie substancje z powierzchni do 28 m2. Dzięki funkcji Pollen automatycznie wykryje on alergeny unoszące się w powietrzu i usunie je, natomiast dzięki opcji ION Shower przygotuje sypialnię tak, abyś w nocy oddychał  nie tylko czystym, lecz również nawilżonym powietrzem. Ten oczyszczacz powietrza wyeliminuje również 99,97% składowych smogu, a także pyły mniejsze niż 2,5 mikrometra. Są one najgroźniejsze dla naszego zdrowia, ponieważ bez problemu dostają się do dróg oddechowych. Jednak dzięki temu urządzeniu nawet one nie będą miały żadnych szans!

Mamy nadzieję, że powyższe wskazówki sprawiły, że wiesz już, jakie oczyszczacze powietrza do 20 m2 są najlepsze. Zapoznaj się z całą ofertą na Zdrovi.pl i wybierz model najbardziej dopasowany do potrzeb Twoich i Twoich bliskich.

Oczyszczacz powietrza do żłobka – jaki kupić?

Jakość powietrza pozostawia wiele do życzenia. Warto chronić już tych najmłodszych, przed wnikającymi do ich organizmu zanieczyszczeniami, szkodliwymi substancjami i bakteriami. Jeśli więc jesteś dyrektorem żłobka, wychowawcą w nim lub rodzicem i chcesz poprawić jakość powietrza w placówce, weź pod uwagę zakup oczyszczacza powietrza do żłobka. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy wyborze i jaki model najlepiej sprawdzi się w tym miejscu!

Co to są oczyszczacze powietrza?

Oczyszczacz powietrza to specjalne urządzenie, które za sprawą filtrów usuwa z powietrza zanieczyszczenia, m.in. bakterie, roztocza, wirusy, kurz, pyłki, zarodniki grzybów, lotne związki organiczne, alergeny. Warto bowiem wiedzieć, że we wdychanym przez nas powietrzu znajdują się rakotwórcze substancje. Te wnikają do wnętrza domów, biur, żłobków, przedszkoli czy sklepów poprzez nieszczelne okna, nawiewniki i kratki wentylacyjne, a także w czasie wietrzenia pomieszczeń.

Aby pozbyć się szkodliwych substancji, warto zastosować dobrej jakości oczyszczacz powietrza, najlepiej wyposażonych w filtr HEPA oraz filtr z węglem aktywnym. Niemniej niektóre, bardziej zaawansowane urządzenia posiadają dodatkowe funkcje – m.in. filtr wstępny, wyłapujący większe zanieczyszczenia, nawilżacz powietrza czy jonizator, który neutralizuje alergeny.

Oczyszczacz filtruje powietrze w pomieszczeniu, w którym jest ulokowany. Niemniej należy pamiętać, że każdy sprzęt ma określoną wydajność w odniesieniu do przestrzeni. Warto więc przed zakupem oczyszczacza powietrza do żłobka, domu czy biura wziąć pod uwagę wielkość pomieszczenia i wybrać model dopasowany do potrzeb. Należy bowiem pamiętać, że jeśli sala ma powierzchnię 40 m2, to model zalecany do powierzchni 25 m2 nie będzie dostatecznie skuteczny. Warto wówczas wybrać taki, który dedykowany jest powierzchniom powyżej 40 m2.

Jaki oczyszczacz powietrza do żłobka wybrać?

Urządzenie sprawdzi się w przestrzeniach o wielkość pomieszczenia nieprzekraczającej 40 m2. Przepływ powietrza wynosi do 300 m3/h, a szacowany roczny koszt filtrów to jedynie 200 zł. Model Classic pracuje bardzo cicho, co sprzyja wypoczynkowi najmłodszych – na najniższym trybie pracuje z głośnością zaledwie 22 dB, a w trybie turbo do 47 dB.

Za badanie jakości powietrza odpowiada precyzyjny laserowy czujnik, a pierścień kolorami informuje o jego stanie. Inżynierowie z firmy Coway połączyli świetne parametry urządzenia, kompaktowy rozmiar oraz bardzo intuicyjny system sterowania. Możesz wybrać spośród 2 trybów pracy automatycznej (Auto, Eco) bądź manualnie dopasować ustawienia.

Biorąc pod uwagę, że jest to oczyszczacz powietrza do żłobka, nie mogło zabraknąć funkcji blokady rodzicielskiej, która uniemożliwi maluchom majsterkowanie przy sprzęcie. Co więcej, oczyszczacz Classic to kolejny produkt marki Coway nagrodzony licznymi wyróżnieniami zarówno ze względu na design, jak i energooszczędność, skuteczność przeciwdziałania alergiom oraz pełne bezpieczeństwo użytkowania urządzenia.

Model sprawdzi się w niewielkich salach o powierzchni do 21 m2. Poziom oczyszczania to 180 m3/h, sprzęt wyróżnia bardzo cicha praca, na poziomie uśrednionym 24 dB, co sprzyja komfortowi maluchów także w czasie snu. Oczyszczacz pracuje w oparciu o czujniki, które definiują intensywność jego pracy i dopasowują tryb do poziomu zanieczyszczenia powietrza.

W modelu tym zastosowano rewolucyjną technologię jonizacji powietrza Plasmacluster, w której jony dodatnie i ujemne przyczepiają się do wszelkich drobnoustrojów w powietrzu, wyciągają z ich komórek wodór i powodują ich rozpad. Proces ten jest całkowicie bezpieczny dla ludzi, również dla maluchów w żłobku.

Co więcej, jonizacja sprzyja redukcji alergenów, a Ty samym usprawnia oddychanie dzieciom, które mają skłonność do alergii. Atutem tego modelu Sharpa są także ewaporacyjny system nawilżani oraz czujnik jakości filtrów, informują o potrzebie ich wymiany.

Jest to polecany oczyszczacz powietrza do żłobka, który sprawdzi się w salach o maksymalnej powierzchni 25 m2. Wówczas można liczyć na wysoką wydajność urządzenia i przepływ powietrza do 216 m3/h. Szacowany roczny koszt użytkowania filtrów to około 200 zł, a wysoka jakość sprzętu gwarantuje jego długotrwałe użytkowanie.

Ten model Sharp to wielofunkcyjny oczyszczacz powietrza, wykorzystujący technologię jonizującą Plasmacluster oraz z zastosowanymi filtrami HEPA H13 i węglowym, które sprzyjają skutecznemu oczyszczaniu powietrza z mikroskopijnych zanieczyszczeń wchodzących w skład smogu. Ponadto jonizacja sprzyja usuwaniu pleśni i neutralizacji alergenów, przez co sprawdzi się w poprawie komfortu małych alergików.

Warto zwrócić uwagę, że oczyszczacz został wyposażony w tryb AUTO, który dopasowuje działanie sprzętu pod kątem stopnia zanieczyszczenia powietrza oraz w blokadę rodzicielską, która uniemożliwi maluchom zmianę ustawień.

Podsumowując, mamy nadzieję, że nasz artykuł utwierdził Cię w przekonaniu, że warto zdecydować się na zakup oczyszczacza powietrza nie tylko do domu, biura, ale też tam, gdzie przebywają najmłodsi. Polecamy wspomniane oczyszczacze powietrze do żłobka, ale też zachęcamy do zapoznania się z szerszą ofertą Zdrovi.pl, gdzie dostępne są jeszcze inne modele, spełniające restrykcyjne wymagania naszych Klientów.

Filtry – co musisz wiedzieć

Czym są i jak działają filtry do oczyszczaczy powietrza?

Oczyszczacze powietrza powoli stają się standardem wyposażenia mieszkań. Łatwy dostęp do sprawdzonych źródeł informacji sprawił, że większość ludzi jest dobrze zaznajomiona z przykrą rzeczywistością polskich norm jakości powietrza oraz z wpływem smogu na organizm. Szkodliwe substancje znajdujące się w powietrzu, które wdychamy, przenikają do naszego organizmu i zatruwają go. Z tego powodu powinniśmy robić wszystko, co możliwe, by powietrze w naszym otoczeniu było czyste. To właśnie stąd wynika tak duże zainteresowanie oczyszczaczami powietrza. Jednak ich działanie nie jest dla wszystkich jasne. Dlatego wyjaśniamy, czym są filtry do oczyszczaczy i jak działają.

Rodzaje filtrów

Oczyszczacze powietrza składają się z zestawu filtrów, które wychwytują i zatrzymują zanieczyszczenia. Są zbudowane ze specjalnych włókien, powiązanych ze sobą tak ciasno, by mogły przepuszczać jedynie naturalną mieszaninę gazów, którą oddychamy. W zależności od specyfiki filtra zatrzymuje on większe lub mniejsze zanieczyszczenia. Można wyróżnić kilka rodzajów filtrów, które są umieszczane w urządzeniach oczyszczających powietrze:

  • Filtr wstępny
  • Filtry HEPA
  • Filtry węglowe
  • Filtry jonowe

Działanie filtrów

Filtr wstępny

Każdy filtr do oczyszczacza powietrza jest odpowiedzialny za zatrzymywanie innego rodzaju substancji znajdujących się w powietrzu. Większość dostępnych na rynku urządzeń, oczyszczanie powietrza zaczyna od filtra wstępnego, którego zadaniem jest zatrzymanie największych zanieczyszczeń znajdujących. Można zaliczyć do nich m.in. zwierzęcą sierść, kurz, włosy czy okruchy. Filtr wstępny wspomaga także skuteczną pracę pozostałych filtrów, dlatego należy go regularnie czyścić. Dzięki temu wydłużymy żywotność filtrów i rzadziej będzie trzeba je wymieniać.

Filtr HEPA

Do najważniejszych elementów oczyszczaczy powietrza należy filtr HEPA, czyli High Efficiency Particulate Air. Zbudowany jest z mikroskopijnych włókien i ma za zadanie zatrzymywać wszelkie pyły zawieszone znajdujące się w powietrzu. Mówiąc prościej, zatrzymuje to, czego nie zatrzymał filtr wstępny. Filtr HEPA wyłapuje nawet do 99,97 % pyłów w tym najczęstsze składniki smogu pyły PM.10 i PM2.5  ale również zarodniki pleśni, roztocza i pyłki roślinne. Nie wszyscy producenci umieszczają go w swoich urządzeniach, dlatego warto zwrócić szczególną uwagę na jego obecność szukając oczyszczacza powietrza do domu.

Filtr węglowy

Aby pozbyć się niebezpiecznych związków lotnych będących również  składnikami smogu  należy wybrać urządzenie   z filtrem węglowym. Główna cechą węgla aktywnego (GAC Granular Activated Carbon) zawartego w filtrach węglowych jest duża powierzchnia aktywna – 250g węgla aktywnego ma 50m2 powierzchni chłonnej. Te właściwości sprawiają ze pochłania on toksyczne i silnie kancerogenne związki chemiczne takie jak benzo(a)piren, którego norm w Polsce przekroczone są nawet 10 krotnie. W zależności od modelu urządzenia filtr węglowy może być zespolony z filtrem HEPA np. w modelu KC-930EUW lub stanowić osobny filtr jak w oczyszczaczu KC-D40EUW .

Filtr jonowy

Coraz częściej w urządzeniach oczyszczających powietrze pojawiają się też filtry jonowe. Zadaniem jonizatora jest wzmocnienie filtracji powietrza. Ułatwiaja on oczyszczanie powietrza na odległość wypełniając powietrze jonami ujemnymi i dodatnimi. Jonizator działa też jak filtr elektrostatyczny neutralizując promieniowanie emitowane przez urządzenia elektryczne. Tylko Sharp może szczycić się opatentowaną technologią Plasmacluster, która jako jedyna jest skuteczną metodą jonizacji powietrza. Inżynierowie z Sharpa jako pierwsi stworzyli i opatentowali generator jonów, w którym jony dodatnie i ujemne otaczane są cząsteczkami wody, dzięki czemu jony są trwałe, co pozwala na to by ich nasycenie w powietrzy było na tyle duże aby skutecznie zwalczać wirusy, bakterie i zarodniki pleśni.