Blueair

Szwedzka firma Blueair od 20 lat doskonali swoje oczyszczacze powietrza, aby dostarczyć klientom, jak najlepsze urządzenia. Wyprodukowane oczyszczacze powietrza stawiają na prostotę i szyk w swej konstrukcji z zachowaniem wysokich parametrów w zwalczaniu wszelkich zanieczyszczeń przenoszonych przez powietrze. Firma stawia na wysoką energooszczędność urządzeń tak, aby nie uszczuplały domowych budżetów. W tym celu firma Blueair opatentowała technologię HEPASilent™, która wykorzystuje mniejsze gęstości filtrów i mniejsze prędkości wentylatora, aby w krótszym czasie oczyścić całe pomieszczenie z zanieczyszczeń z jednoczesnym zachowaniem niskiej głośności i wysokiej energooszczędności oczyszczacza powietrza. Produkty firmy Blueair cechuje różnorodność, i tak znajdziemy tutaj oczyszczacze powietrza z serii Blue, które oferują bardzo skuteczną ochronę i nowatorski wygląd, za niską kwotę, oraz oczyszczacze powietrza z nowej linii HealthProtect™ pozwalające oczyścić powierzchnie nawet powyżej 100 m².

Wyświetlanie jednego wyniku

 • Blueair Blue 3410 Oczyszczacz powietrza
  Oczyszczacz powietrza Blueair Blue 3210 to minimalistyczny design i znakomite wyniki pracy. Dzięki wymiennym kolorowym filtrom wstępnym możemy zmieniać jego oblicze. Oczyszczacz posiada wlot powietrza 360°, dzięki czemu dowolne jest jego ustawienie w pomieszczeniu. Urządzenie wykorzystuje autorską technologię HEPAsilent™, która wykorzystuje mechaniczne i elektrostatyczne oczyszczanie powietrza. Rozwiązanie to zwiększa eliminację zanieczyszczeń, obniża poziom głośności pracy wentylatora (18-48 dB) i znacząco poprawia energooszczędność (2-10 W).
  do 28 m2
  18-48 dB
  5 lat D2D
  2W-10W
  Dostępność:
  Duża
  Zobacz więcej

    Porównaj

Oczyszczacze powietrza z serii Blue

Oczyszczacze powietrza Blueair z serii Blue to urządzenia kompaktowe o niebagatelnym designie, niezwykle wydajne, ciche i energooszczędne. Oczyszczacze powietrza z tej serii to urządzenia typu Plug and Play, czyli wystarczy je podłączyć i włączyć, a dany model zapewni nam ochronę przed zanieczyszczeniami w powietrzu. Sterowanie odbywa się jednym przyciskiem, którym wybierzemy interesujący nas tryb pracy. Modele Blue 3210 i Blue 3410 oferują tryb automatyczny sterowany za pomocą danych zebranych przez zainstalowany laserowy czujnik pyłów PM2,5, tryb nocny, tryb dzienny i tryb boost. Model Blue 411 z racji braku czujnika, nie posiada trybu automatycznego. W oczyszczaczach powietrza serii Blue zastosowano wlot powietrza 360°, co pozwala na bardziej skuteczną filtrację i możliwość postawienia oczyszczacza w dowolnym miejscu w pomieszczeniu. Korpus urządzeń stanowi wymienny materiałowy filtr wstępny, który wystarczy odkurzyć albo wyprać w trybie materiałów delikatnych. Dostępne są różne warianty kolorystyczne inspirowane skandynawską naturą. Dzięki temu z większą swobodą oczyszczacz powietrza wkomponuje się do każdego wystroju domu. W środku znajdziemy filtr cząstek stałych, który zatrzymuje pyły zawieszone, alergeny, wirusy i bakterie, oraz filtr węgla aktywnego odpowiedzialny za eliminację lotnych związków organicznych i niwelowanie z powietrza nieprzyjemnych zapachów. Filtry te działają w oparciu o technologię HEPASilent™, która znacząco poprawia ich wydajność.

Oczyszczacze powietrza z serii HealthProtect

Oczyszczacze powietrza Blueair HealthProtect™ to urządzenia przeznaczone do większych powierzchni, szczególnie dobrze sprawdzają się w przedszkolach, szkołach, biurach, aptekach i przychodniach medycznych. Oczyszczacze powietrza HealthProtect zapewnią całodobową ochronę przed wirusami i bakteriami w Twoim domu. Ochronę tę zapewniają udoskonalone technologie HEPASilent Ultra™ i GermShield™. Znaczącej poprawie uległo również rozprowadzanie oczyszczonego powietrza po pomieszczeniu, dzięki zastosowaniu technologii SpiralAir™. Oczyszczacze powietrza tej serii wyposażone są w bardzo precyzyjny laserowy czujnik pyłów PM2,5 i czujniki LZO, temperatury i wilgotności, które odpowiadają również za sterowanie trybem automatycznym. Za filtrację powietrza odpowiada zestaw filtrów SmartFilter, które wraz z połączeniem z nowoczesnymi wentylatorami generuje więcej o 50% czystego powietrza, mniej o 55% zużycia energii i mniej o 10% głośności, w porównaniu do innych oczyszczaczy powietrza w tym samym segmencie. Wciągane powietrze przepływa przez filtr wstępny, filtr cząsteczek stałych (HEPA) i filtr z węglem aktywnym, a następnie natrafia na barierę jonizacyjną umiejscowioną przy wylocie powietrza. W ten sposób oczyszczane są większe ilości powietrza w krótszym czasie. Oczyszczacze powietrza Blueair z serii HealthProtect™ przeznaczone są dla pomieszczeń od 63 m² do 103 m².

Technologia HEPASilent™

Technologia HEPASilent™ to autorska innowacja szwedzkiej firmt Blueair, która wykorzystuje mechaniczne i elektrostatyczne metody eliminacji zanieczyszczeń. Powietrze wpadające do oczyszczacza powietrza zostaje naładowane elektrostatycznie, co skutkuje silnym przyciąganiem cząstek zanieczyszczeń przez filtry, które zachowują się, jak silny magnes. Dzięki temu mechaniczne filtry (HEPA i węglowy) posiadają większe otwory, co skutkuje o wiele mniejszą głośnością pracy, wysoką energooszczędnością i skutecznością przechwytywania cząsteczek od wielkości 0,1 mikrona, na poziomie 99,97%. Oczyszczacze powietrza Blueair korzystające z tej technologii bardzo dobrze sprawdzają się w pomieszczeniach, w których ważna jest cisza, czyli żłobkach, przedszkolach, laboratoriach, czy pokojach dziecięcych. Również idealnym miejscem na używanie oczyszczacza powietrza z technologią HEPASilent™ jest nasza sypialnia, gdyż praca urządzenia w żaden sposób nie zaburzy naszego snu. Oczyszczacze pracują tak cicho, że często trzeba sprawdzać, czy oby na pewno są włączone. Technologia HEPASilent™ to rewolucyjne rozwiązanie znacząco usprawniające cały proces oczyszczania powietrza, z uzyskaniem znakomitych wyników głośności i poboru prądu.

Technologia GermShield™

Technologia GermShield™ dostępna jest w oczyszczaczach powietrza Blueair HealthProtect i odpowiada za przeciwdziałaniu rozmnażaniu się wirusów i bakterii na powierzchni filtrów, jak i wewnątrz urządzeń. Co najważniejsze technologia ta pozostaje cały czas aktywna, nawet podczas wyłączenia oczyszczacza powietrza, dzięki czemu unikamy rozrostu wszelkich zarazków. W technologii tej za tworzenie bariery odpowiedzialne są wyładowania elektrostatyczne, które wykorzystywane są w technologii HEPASilent™. Ochrona ta pozwala na uniknięcie ryzyka wydmuchiwania „skażonego” powietrza mikrobami i wydłuża żywotność filtrów. Technologia GermShield™ zabija nawet do 95% wszelkich wirusów i bakterii.

Technologia SpiralAir™

Tak samo ważne, jak przechwytywanie zanieczyszczeń jest sposób dystrybucji oczyszczonego powietrza do pomieszczenia. Firma Blueair opracowała zaawansowaną technologię SpiralAir™, której zadaniem jest wielokierunkowy przepływ powietrza 360°. W przeciwieństwie do innych oczyszczaczy powietrza, gdzie wydmuchiwanie powietrza odbywa się kierunkowo, tutaj odbywa się spiralnie, co powoduje, że czyste powietrze dociera do wszystkich zakamarków pomieszczenia równomiernie. Takie rozwiązanie sprawia, że szybciej odczuwamy proces filtracji powietrza.

Czujniki i wskaźniki w oczyszczaczach powietrza Blueair

Szwedzka firma Blueair stawia tylko na najlepsze rozwiązania, dlatego też nie znajdziemy w ich oczyszczaczach powietrza optycznych czujników pyłów, tylko niezwykle precyzyjne laserowe czujniki pyłu PM2,5. Takie zastosowanie sprawia, że mierzone natężenie zanieczyszczenia powietrza jest niezwykle dokładne, a co za tym idzie oczyszczacz skuteczniej je eliminuje pracując w trybie automatycznym. Oczyszczacze powietrza z serii HealthProtect posiadają dodatkowo czujnik LZO, czyli detekcję lotnych związków organicznych i nieprzyjemnych zapachów, czujnik wilgotności i czujnik temperatury. Wszystkie dane pobierane są nieustannie, co przekłada się na całodobową ochronę domu przed wszelkimi zanieczyszczeniami występującymi w powietrzu.

Ważną rolę dotyczącą zanieczyszczeń pełnią wskaźniki, które informują nas o aktualnym stanie powietrza. Znajdziemy tutaj 3-stopniową skalę kolorystyczną dla pyłów PM2,5 i gazów, 5-stopniową skalę kolorystyczną dla pyłów PM2,5 i gazów, numeryczne dane na temat stężenia pyłów PM1, PM2,5 i PM10, oraz graficzną animację dotyczącą poziomu stężenia gazów.

Wyjątkiem jest oczyszczacz powietrza Blueair Blue 411, który nie posiada czujników i wskaźników, a jego praca odbywa się jedynie w trybach manualnych.

Aplikacja mobilna Blueair

Firma stworzyła również autorską aplikację mobilną Blueair, poprzez którą może zarządzać pracą lub sprawdzać poziom zanieczyszczenia w oczyszczaczach powietrza z serii HealthProtect. Aplikacja oferuje szereg przydatnych opcji oprócz tych wyżej wymienionych. Na swoim telefonie możemy sprawdzić aktualny stan powietrza w okolicy naszego domu, zobaczyć aktualny stan zużycia filtrów, regulować poziom jasności wskaźników lub całkowicie je wyłączyć. Jednym z ciekawszych rozwiązań jest możliwość ustawienia prędkości wentylatora w zakresie 20 różnych prędkości, z poziomu oczyszczacza może wybrać tylko 3. W aplikacji ma pojawić się również opcja geolokalizacji połączona z funkcją Witaj w domu, która będzie zwiększać obroty urządzenia w momencie, w którym użytkownik będzie zbliżał się do domu. Oczyszczaczem powietrza możemy również sterować za pomocą głosu, używając w tym celu głośników Amazon Alexa lub Google Home.