Przejdź do treści

Vestfrost nowa marka, wielkie tradycje.

Rynek oczyszczaczy powietrza rozwija się bardzo dynamicznie i każdego miesiąca kolejne firmy prezentują nowe linie urządzeń filtrujących powietrze. Fakt ten nie dziwi, a nawet cieszy, gdyż im więcej produktów na rynku, tym większy wybór i atrakcyjne cechy. Rosnąca popularność, tych urządzeń w głównej mierze niestety wiążę się z fatalną jakością powietrza, zwłaszcza w naszym kraju. Producenci sprzętu elektronicznego z ochotą włączają do swej oferty oczyszczacze powietrza, a my uważnie im się przyglądamy, testujemy i wybieramy, te które są godne polecenia . W tym artykule przyjrzymy się uważniej duńskiej marce Vestfrost.

Oczyszczacze powietrza Vestfrost

Debiut skandynawskich oczyszczaczy powietrza. Czy firma Vestfrost podbije polski rynek?

Historia firmy

Marka Vestfrost została założona przez Arne Højvig 21 marca 1963 roku w Danii. Głównym celem przyświecającym marce była produkcja nowoczesnych chłodziarko-zamrażarek. Założenie to zostało szybko zrealizowane, toteż w 1970 roku firma zwiększyła proces produkcyjny, m.in. wprowadzając 2-zmianowy system pracy i unowocześniając linię produkcyjną. Rosnąco popularność marki została szybko zauważona przez szwedzkiego giganta, firmę Electrolux, która w 1973 roku wykupiła 50% udziałów w firmie Vestfrost. Współpraca ta znacząco rozwinęła firmę, która w 1981 roku ponownie unowocześniła proces produkcji i rozdzieliła poszczególne elementy na osobne linie montażowe. Na początku lat 90-tych wybudowano nową fabrykę.

XXI wiek staję się przełomowym dla duńskiej firmy, która nawiązuje owocną współpracę z europejskim gigantem w produkcji urządzeń dla gospodarstwa domowego, firmą Vestel, która w 2007 roku nabywa prawa do marki Vestfrost i tym poszerza jej portfolio o nowe produkty, w tym: pralki, zmywarki, kuchenki, piekarniki i płyty grzewcze. Urządzenia te szybko zyskują uznanie wśród klientów. Firma stawia na innowację i ochronę środowiska, dlatego skupia się na uzyskaniu najlepszych efektów w energooszczędności. W 2014 wypuszcza na rynek chłodziarkę do win FZ414W w klasie A+ oraz pralkę automatyczną z nowoczesnym systemem PyroJet i rekordową klasą energooszczędności A+++-70%. W 2017 roku firma wchodzi na rynek polski i od razu zdobywa serca klientów. Rok 2021 to debiut firmy na rynku oczyszczaczy powietrza.

Sztandarowe produkty firmy Vestfrost

Duńska firma specjalizuje się głównie w produktach AGD, z wyszczególnieniem chłodziarko-zamrażarek. Linie ich produktów idealnie wpisują się w styl duńskiej prostoty, która charakteryzuje się prostymi liniami, minimalizmem i wysoką funkcjonalnością. Oczkiem w głowie marki stały się chłodziarki do win, które zyskują uznanie na całym świecie. Są to produkty klasy premium i oferują tylko najwyższej klasy rozwiązania. O tym, że firma dba o klientów rozkoszujących się w winach, świadczy również fakt, że w produkowanych lodówkach znajdują się specjalne dedykowane na nie półki. Z resztą chłodziarko-zamrażarki produkowane przez markę Vestfrost to definicja nowoczesności i piękna. Lodówki wyposażane są w jonizatory IONtech, które znacząco wydłużają przydatność do spożycia wszystkich produktów, oraz eliminują kurz i nieprzyjemne zapachy. Stosuje się również specjalny filtr maxi-fresh, który umieszczany jest w półce na warzywa i owoce, a jego zadaniem jest pochłanianie etylenu uwalnianego w procesie dojrzewani, co z kolei wydłuża świeżość produktów. Lodówki posiadają również technologię NoFrostMulti, która zapobiega osadzaniu się szronu. Wszystkie produkty firmy Vestfrost cechują się unikatowością, która wyróżnia je na tle produktów konkurencji. Warto wspomnieć o nowel linii lodówek Art. Collection, które ozdobione są grafikami słynnej artystki Urszuli Clarise.

Oczyszczacze powietrza Vestfrost

Korzystają z doświadczenia firmy Vestel, marka Vestfrost zdecydowała się powiększyć swoją ofertę o oczyszczacze powietrza, które zadebiutowały w 2021 roku. Oczywiście istniała obawa, czy produkt ten przebije się na mocno zdominowanym już rynku, jednak pierwsze recenzje pokazują, że może zrobić się o nich głośno. To, co przede wszystkim rzuca się w oczy to znakomita jakość wykończenia, design i bardzo bogate wyposażenie 3 modeli oczyszczaczy powietrza, a to wszystko w naprawdę niskiej cenie, która z pewnością zachęci wielu potencjalnych użytkowników.

Na pokładzie urządzeń filtrujących powietrze znajdziemy nie tylko najwyższej klasy filtry (HEPA, węgiel aktywny), ale również plazmowy jonizator i światło ultrafioletowe. Takie zestawienie zapewni kompleksową ochronę nie tylko przed smogiem, ale również przed wirusami, bakteriami i wszelkimi alergenami. Co więcej wszystkie urządzenia wyposażone są w moduł Wi-Fi, który pozwoli na zarządzanie nimi z poziomu smartfona. Jednak to, co naprawdę robi wrażenie to ilość wskaźników zanieczyszczeń, których nie powstydziłaby się żadna stacja diagnostyczno-pomiarowa. Urządzenia posiadają wskaźniki pyłów zawieszonych PM10, PM2,5 i PM1, oraz wskaźnik lotnych związków organicznych (TVOC).

Nasz pierwszy kontakt z oczyszczaczami powietrza firmy Vestfrost okazał się niezwykle pozytywny i uważamy, że wkrótce zrobi się głośno o marce, która dołożyła wszelkich starań, aby tak się stało.

Jesteś w ciąży – przeczytaj to ważne!

kobieta w ciąży

Wpływ smogu na kobiety w ciąży

Zaczął się sezon grzewczy, co oznacza, że alarmy smogowe znów pojawiają się z wysoką częstotliwością. Stan jakości powietrza w Polsce jest najgorszy w całej Europie. Pośród 50 najbardziej zanieczyszczonych miast w Europie 33 pochodzą z naszego kraju. Smog jest zagrożeniem dla dla nas wszystkich. Jednak są grupy osób, które jeszcze silniej odczuwają związane z nim niebezpieczeństwo – kobiety w ciąży i dzieci. Jak smog wpływa na ich organizmy?

Jak bardzo niebezpieczny jest smog dla kobiet w ciąży?

W 2000 roku Zakład Epidemiologii z Katedry Epidemiologii i Medycyny Zapobiegawczej UJ CM z Krakowa z pomocą Uniwersytetu Columbia przeprowadził serię badań trwającą 4 lata, które miały na celu zmierzenie negatywnych skutków wdychania smogu przez kobiety w ciąży i urodzone przez nie dzieci. Badania te wykazały, że dzieci kobiet, które w ciąży oddychały zanieczyszczonym powietrzem miały mniejszą masę urodzeniową, obwód główki, długość ciała i objętość płuc. Zwiększyła się za to podatność na choroby układu oddechowego (m.in. zapalenie oskrzeli i zapalenie płuc) oraz alergie. U dzieci stwierdzono też mniejszy iloraz inteligencji.

Co możesz zrobić, by chronić siebie i dziecko przed szkodliwym działaniem smogu?

  1. O ile to możliwe, ogranicz przebywanie poza domem. Staraj się też nie wietrzyć mieszkania, gdy jakość powietrza nie spełnia norm czystości. Jeżeli musisz wyjść z domu, zawsze zakładaj maskę przeciwpyłową.

  1. Monitoruj stan powietrza w Twoim rejonie korzystając z aplikacji mobilnej przygotowanej przez Główny Inspektorat Ochrony Środowiska. Aplikacja jest dostępna zarówno na Androida, jak i na systemy iOS oraz Airly.

  1. Zainwestuj w oczyszczacz powietrza. Pozostanie w domu w dni, gdy stężenie smogu przekracza normy może nie wystarczyć. By mieć pewność, że oddychasz czystym powietrzem wybierz oczyszczacz powietrza z filtrem HEPA, który skutecznie zatrzymuje ponad 99,97% mikroskopijnych zanieczyszczeń z powietrza. Wśród najlepszych oczyszczaczy tego typu, warto zwrócić uwagę na urządzenia firmy Sharp. Zostały wyposażone nie tylko w filtr HEPA, ale i jonizator Plasmacluster – opatentowaną technologię, dzięki której powietrze oczyszczane jest nie tylko wewnątrz oczyszczacza, ale i poza nim.

  1. Zacznij uprawiać rośliny, które oczyszczają powietrze. NASA przygotowała listę gatunków roślin, które posiadają właściwości oczyszczające. Wśród nich znajdziesz Gerberę Jamesona, Figowiec Benjamina, Daktylowiec niski czy Dracenę odwróconą. Rośliny te wchłaniają niebezpieczne związki i szkodliwe substancje, tym samym unieszkodliwiając je.

  1. Przyjrzyj się swojemu otoczeniu. W okresie grzewczym najwięcej zanieczyszczeń generujemy my sami. Ogrzewając dom węglem niskiej jakości czy spalanymi śmieciami, które rozkładając się wydzielają niebezpieczne substancje szkodzimy środowisku i… sobie nawzajem! Jeżeli podejrzewasz, że wśród Twoich sąsiadów są osoby, które w ten sposób ocieplają dom, masz prawo zgłosić ten fakt do straży miejskiej. Obowiązkiem tej instytucji jest przeprowadzić kontrolę i w razie konieczności ukarać winnego mandatem.

kobieta w ciąży

Micro – historia pewnej kiełbasy

Czym jest Micro i czemu zawdzięcza swoją nazwę? Dlaczego pojazdy transportu osobistego takie jak rower, hulajnoga, skuter, deskorolka, z roku na rok zalewają ulice wielkich miast? Na te i wiele innych pytań postaramy się dzisiaj odpowiedzieć.

Potrzeba matką wynalazków

Micro Mobility to firma które swoje początki ma w Szwajcarii. Tak to piękne malownicze państwo, podzielone na 26 kantonów czyli, jednostek administracyjnych, ze stolicą w Berno, mieście niczym z bajki. Ale nasza historia zaczyna się Zurich’u, gdzie pewien jegomość, Wim Ouboter, miał ochotę na smażoną kiełbasę. Wim nie był człowiekiem który uwielbiał chodzić, może o tym świadczyć fakt że bar w którym znajdowało się jego ulubione danie, był na tyle blisko że nie miał ochoty wyjmować roweru z piwnicy, a co dopiero mówić o wsiadaniu do auta. Jak wszyscy dobrze wiemy „potrzeba jest matką wynalazków”, tak też się stało. W 1997 roku Outober zbudował pierwszy Kickboard – czyli nic innego jak deskę do której przymocowane były trzy koła oraz drążek pełniący funkcję steru. W 1997r. widok mężczyzny na małym podeście, który odpycha się co sił w noga aby tylko dojechać do baru, nie był czymś codziennym, innowacyjnym – tak, rewolucyjnym – tak, zachęcającym – niekoniecznie.

Po pewnym czasie jak to z prototypami bywa i ten trafił w do smutnego, ciemnego garażu w którym prawdopodobnie pozostałyby do końca swoich dni. Na szczęście w sąsiedztwie nie brakowało dzieci – to one są siłą napędową tego świata. Los chciał że pewien chłopiec dojrzał w garażu Pana Wima Kickboard, nie trzeba było wiele czasu aby wszystkie dzieci w okolicy zaczęły testować zabawkę. Janin, żona pana Outober dojrzała potencjał urządzenia, inny niż ten który objawiał się podczas kiełbasowych eskapad męża. I tak to się zaczęło Wim pod naporem żony wypuścił do produkcji kickboard, praktycznie w tym samym czasie zainicjował również produkcję brata trzykołowego pojazdu, hulajnogę. Był to strzał w dziesiątkę, w 2000r. ulice Zurihu zaczęły zalewać mobilne pojazdy osobistego użytku.

Bezkonkurencyjność?

„Zalewanie” to dobre określenie, głownie dlatego że gdzie nie spojrzeć, można było znaleźć hulajnogi oraz kickboardy, tam gdzie nie pojawiło się Micro, pojawiły się jej podróbki. Niczym woda wyrównująca poziom w śluzie wodnej. To właśnie one, plagiaty były największym problemem. Zaczął się proces psucia rynku, podobne, gorzej wykonane modele, hulajnóg na wzór Micro, przyciągały potencjalnych nabywców swoją ceną oraz tym jak łatwo były dostępne. Aby nie dopuścić do przejęcia biznesu, była potrzebna innowacja, zaprojektowanie wszystkiego zupełnie od nowa. Świerze spojrzenie oraz satysfakcja klientów, były motorem napędowym który pozwolił wyciągnąć Micro z opresji, oraz wciągnąć na wyższy poziom, pozostawiając wszystkie pseudo produkty daleko w tyle.

Na co stać Micro?

Dziś Micro Mobility działa nieprzerwanie w ponad osiemdziesięciu krajach, a w swojej ofercie posiada hulajnogi dla wszystkich użytkowników, niezależnie od wieku oraz kondycji. Klasyczne hulajnogi dla dorosły z zamontowanymi 200mm kołami oraz sprężynami pełniącymi rolę amortyzatora, świetnie sprawdzają się w drodze do pracy, będą to modele Flex oraz Suspension . Hulajnogi dla najmłodszych już od 6 – stego miesiąca życia, czyli Mini Micro Deluxe , które pozwalają na rozwój fizyczny dziecka już od najmłodszych lat z zachowanie pełnego bezpieczeństwa oraz komfortu. Trójkołowe składane modułowo, z możliwością chodzika oraz siedziska dla dziecka, każdy rodzic chce aby przy zabawie jego dziecko nie zrobiło sobie krzywdy. Modele wyczynowe dla zawadiackich nastolatków, dające możliwość wykonywania najrozmaitszych, widowiskowych kombinacji na skateparkach. W dobie technologii w ofercie Micro Mobility nie mogło zabraknąć hulajnóg elektrycznych, która na rynku ogólnoświatowym robią nie lada zamieszanie. Elektro-mobilne pojazdy przystosowane do poruszania się po miejskiej dżungli. Spełniające wszystkie wymagania prawne a przede wszystkim klientów.

Czym jeszcze zaskoczy nas Micro? Odpowiedzi na to pytanie szukać próżno. Zespół tak kreatywnych osób, jest w stanie zrobić wszystko. A „wszystko”, zaczęło się od kiełbasy.