Przejdź do treści

Vestfrost nowa marka, wielkie tradycje.

Rynek oczyszczaczy powietrza rozwija się bardzo dynamicznie i każdego miesiąca kolejne firmy prezentują nowe linie urządzeń filtrujących powietrze. Fakt ten nie dziwi, a nawet cieszy, gdyż im więcej produktów na rynku, tym większy wybór i atrakcyjne cechy. Rosnąca popularność, tych urządzeń w głównej mierze niestety wiążę się z fatalną jakością powietrza, zwłaszcza w naszym kraju. Producenci sprzętu elektronicznego z ochotą włączają do swej oferty oczyszczacze powietrza, a my uważnie im się przyglądamy, testujemy i wybieramy, te które są godne polecenia . W tym artykule przyjrzymy się uważniej duńskiej marce Vestfrost.

Oczyszczacze powietrza Vestfrost

Debiut skandynawskich oczyszczaczy powietrza. Czy firma Vestfrost podbije polski rynek?

Historia firmy

Marka Vestfrost została założona przez Arne Højvig 21 marca 1963 roku w Danii. Głównym celem przyświecającym marce była produkcja nowoczesnych chłodziarko-zamrażarek. Założenie to zostało szybko zrealizowane, toteż w 1970 roku firma zwiększyła proces produkcyjny, m.in. wprowadzając 2-zmianowy system pracy i unowocześniając linię produkcyjną. Rosnąco popularność marki została szybko zauważona przez szwedzkiego giganta, firmę Electrolux, która w 1973 roku wykupiła 50% udziałów w firmie Vestfrost. Współpraca ta znacząco rozwinęła firmę, która w 1981 roku ponownie unowocześniła proces produkcji i rozdzieliła poszczególne elementy na osobne linie montażowe. Na początku lat 90-tych wybudowano nową fabrykę.

XXI wiek staję się przełomowym dla duńskiej firmy, która nawiązuje owocną współpracę z europejskim gigantem w produkcji urządzeń dla gospodarstwa domowego, firmą Vestel, która w 2007 roku nabywa prawa do marki Vestfrost i tym poszerza jej portfolio o nowe produkty, w tym: pralki, zmywarki, kuchenki, piekarniki i płyty grzewcze. Urządzenia te szybko zyskują uznanie wśród klientów. Firma stawia na innowację i ochronę środowiska, dlatego skupia się na uzyskaniu najlepszych efektów w energooszczędności. W 2014 wypuszcza na rynek chłodziarkę do win FZ414W w klasie A+ oraz pralkę automatyczną z nowoczesnym systemem PyroJet i rekordową klasą energooszczędności A+++-70%. W 2017 roku firma wchodzi na rynek polski i od razu zdobywa serca klientów. Rok 2021 to debiut firmy na rynku oczyszczaczy powietrza.

Sztandarowe produkty firmy Vestfrost

Duńska firma specjalizuje się głównie w produktach AGD, z wyszczególnieniem chłodziarko-zamrażarek. Linie ich produktów idealnie wpisują się w styl duńskiej prostoty, która charakteryzuje się prostymi liniami, minimalizmem i wysoką funkcjonalnością. Oczkiem w głowie marki stały się chłodziarki do win, które zyskują uznanie na całym świecie. Są to produkty klasy premium i oferują tylko najwyższej klasy rozwiązania. O tym, że firma dba o klientów rozkoszujących się w winach, świadczy również fakt, że w produkowanych lodówkach znajdują się specjalne dedykowane na nie półki. Z resztą chłodziarko-zamrażarki produkowane przez markę Vestfrost to definicja nowoczesności i piękna. Lodówki wyposażane są w jonizatory IONtech, które znacząco wydłużają przydatność do spożycia wszystkich produktów, oraz eliminują kurz i nieprzyjemne zapachy. Stosuje się również specjalny filtr maxi-fresh, który umieszczany jest w półce na warzywa i owoce, a jego zadaniem jest pochłanianie etylenu uwalnianego w procesie dojrzewani, co z kolei wydłuża świeżość produktów. Lodówki posiadają również technologię NoFrostMulti, która zapobiega osadzaniu się szronu. Wszystkie produkty firmy Vestfrost cechują się unikatowością, która wyróżnia je na tle produktów konkurencji. Warto wspomnieć o nowel linii lodówek Art. Collection, które ozdobione są grafikami słynnej artystki Urszuli Clarise.

Oczyszczacze powietrza Vestfrost

Korzystają z doświadczenia firmy Vestel, marka Vestfrost zdecydowała się powiększyć swoją ofertę o oczyszczacze powietrza, które zadebiutowały w 2021 roku. Oczywiście istniała obawa, czy produkt ten przebije się na mocno zdominowanym już rynku, jednak pierwsze recenzje pokazują, że może zrobić się o nich głośno. To, co przede wszystkim rzuca się w oczy to znakomita jakość wykończenia, design i bardzo bogate wyposażenie 3 modeli oczyszczaczy powietrza Vestfrost, a to wszystko w naprawdę niskiej cenie, która z pewnością zachęci wielu potencjalnych użytkowników.

Na pokładzie urządzeń filtrujących powietrze znajdziemy nie tylko najwyższej klasy filtry (HEPA, węgiel aktywny), ale również plazmowy jonizator i światło ultrafioletowe. Takie zestawienie zapewni kompleksową ochronę nie tylko przed smogiem, ale również przed wirusami, bakteriami i wszelkimi alergenami. Co więcej wszystkie urządzenia wyposażone są w moduł Wi-Fi, który pozwoli na zarządzanie nimi z poziomu smartfona. Jednak to, co naprawdę robi wrażenie to ilość wskaźników zanieczyszczeń, których nie powstydziłaby się żadna stacja diagnostyczno-pomiarowa. Urządzenia posiadają wskaźniki pyłów zawieszonych PM10, PM2,5 i PM1, oraz wskaźnik lotnych związków organicznych (TVOC).

Nasz pierwszy kontakt z oczyszczaczami powietrza firmy Vestfrost okazał się niezwykle pozytywny i uważamy, że wkrótce zrobi się głośno o marce, która dołożyła wszelkich starań, aby tak się stało.

Oczyszczacze powietrza Vestfrost

Zobacz wszystkie