Przejdź do treści

Recenzja oczyszczacza powietrza Vestfrost VP-A1S70WH

Wybierając oczyszczacz powietrza do 2000 zł. możemy przebierać z naprawdę wielu modeli, które osiągają znakomite wyniki eliminacji zanieczyszczeń. Pozostaje pytanie, który oczyszczacz powietrza jest najlepszy? Odpowiedź jest prosta. Ten, na który zdecydujesz się wydać swoje pieniądze. Tak naprawdę nie sposób wybrać źle w tym przedziale cenowym, a najważniejszym są główne kryteria, który dany oczyszczacz powinien spełniać. My ze swojej strony możemy jedynie nakierować na właściwe tory.

Oczyszczacz powietrza Vestfrost VP-A1S70WH

Oczyszczacz powietrza Vestforst model VP-A1S70WH

Kryteria wybrane? To dobrze, a co jeśli powiemy Ci, że istnieje oczyszczacz powietrza, który spełnia je wszystkie i oferuje jeszcze więcej? Brzmi interesująco, prawda? W tym tekście weźmiemy pod lupę absolutny debiut na rynku urządzeń filtrujących powietrze, oczyszczacz powietrza Vestfrost VP-A1S70WH. Zapraszamy do lektury.

Budowa

Nie powiemy nic odkrywczego w kwestii budowy tego modelu oczyszczacza, po prostu mamy tu do czynienia z konstrukcją prostokątnej bryły geometrycznej z dużym wylotem i wlotem powietrza i panelem sterowania umieszczonym na wierzchu urządzenia. Dominującym kolorem jest biały, który stanowi 90% powierzchni, jedynie panel sterowania posiada ciemno-szary kolor. Materiałem użytym to budowy oczyszczacza jest wytrzymałe tworzywo sztuczne. Wszystkie elementy są dobrze spasowane, nie zauważyliśmy żadnych luzów i co najważniejsze nic nie trzeszczy podczas pracy.

Panel Sterowania

Już poprzednie modele oczyszczaczy powietrza firmy Vestforst sprawiły, że jesteśmy fanami instalowanego panelu sterowania, który jest bardzo przejrzysty i niebywale łatwy w obsłudze. Jak wspomnieliśmy wcześniej panel posiada ciemno-szary kolor i znajduje się na górze, co zdecydowanie ułatwia jego używanie. Bardzo podoba nam się symetryczne rozmieszczenie wszystkich jego elementów, co nadaje estetyki urządzeniu. Centralnym punktem panelu sterowania jest przycisk zasilania, wokół którego znajdziemy kolorowy wskaźnik informujący o jakości powietrza w pomieszczeniu. Tuż nad nim znajduje się duży i czytelny wyświetlacz, na którym wyświetlają się najważniejsze dane. Od lewej strony znajdują się przyciski, kolejno: tryb nocny, tryb automatyczny, Wi-Fi, tryby prędkości wentylatora, jonizator, blokada rodzicielska i wskaźnik wymiany filtrów. Co ciekawe przyciski te układają się w uśmiech, nie wiemy czy celowo, ale bardzo fajnie to wygląda.

Wyświetlacz

Użyto tutaj tego sam wyświetlacz, co w mniejszych modelach i nic w tym dziwnego, gdyż jest on bardzo czytelny. Znajdziemy na nim informacje o skali natężenia różnych zanieczyszczeń, które to dane zbierane są przez wysokiej klasy wskaźniki, ale o nich później. Ekran wyświetla również informacje związane z wybranymi trybami. Żadnych udziwnień, tylko najważniejsze dane.

Filtry

Filtry, czyli płuca każdego oczyszczacza powietrza to najważniejsze elementy w walce z najgroźniejszymi zanieczyszczeniami. Żadna ilość efekciarskich gadżetów nie równa się z dobrymi filtrami. Na szczęście oczyszczacz powietrza Vestfrost VP-A1S70WH posiada bardzo dobrej jakości elementy filtrujące, co więcej zastosowano tutaj innowację i połączono je ze sobą tak, by tworzyły integralną część, tak powstał filtr 3w1, który nie tylko ułatwia konserwację i wymianę, ale przede wszystkim gwarantuje wysoką skuteczność w przechwytywaniu, nawet najmniejszych zanieczyszczeń. Filtr ten jest połączeniem filtra wstępnego, filtra HEPA H13 i filtra z węglem aktywnym. Zestaw ten wspiera wskaźnik wymiany filtra, który poinformuje nas o jego zużyciu.

Dodatkowe systemy oczyszczania powietrza

Umówmy się, że obecnie dobry oczyszczacz powietrza do 2000 zł. nie opiera się tylko na wysokiej klasy filtrach, ale posiada również dodatkowe systemy wspierające cały proces oczyszczania powietrza. Tak też wygląda sytuacja w przypadku oczyszczacza powietrza Vestfrost VP-A1S70WH.

Technologia Plasma ION

Pierwszym takim system wspierającym eliminację zanieczyszczeń jest jonizator plazmowy, który emituje w powietrze zarówno jony dodatnie, jak i jony ujemny. Ich zadaniem jest eliminacja wszelkich groźnych mikrobów unoszących się w powietrzu, i co ważne również tych przylegających do przedmiotów. W ten sposób zyskujemy ochronę przed wirusami, bakteriami, zarodnikami grzybów, roztoczami i wszelkimi alergenami. Efektem ubocznym całego procesu jonizacji są mikroskopijne cząsteczki wody, które nawilżają powietrze, w tym i naszą skórę. To taki dodatkowy bonus.

Technologia UV-C LED

Jest to dobrze znana i często wykorzystywana technologia oparta na świetle ultrafioletowym, który doskonale radzi sobie z eliminacją wszelkich bakterii. Ta kwestia jest bardzo ważna, szczególnie w przypadku filtrów, które są ich pełne z racji przechwytywania wszelkich drobnych cząsteczek. To oczywiście ich zadanie, jednak bakterie znacząco skracają żywotność filtrów i tutaj właśnie rozwiązują to lampy ledowe UV-C, które likwiduje owe bakterie. Na plus trzeba zanotować, że owa likwidacja nie odbywa się tylko z powierzchni filtrów, ale zarówno bezpośrednio z przepływającego powietrza.

Współczynnik oczyszczania

Przejdźmy do najważniejszej kwestii, jeśli mówimy o oczyszczaczu powietrza Vestfrost VP-A1S70WH, czyli do współczynnika CADR, który w tym modelu wynosi, aż 620m³/h, co pozwala na 3-krotną filtrację całego powietrza z pomieszczeń o wielkości 80m²! To naprawdę niesamowity wynik, który czyni to urządzenie idealnym do pracy w biurach, salach konferencyjnych, szkołach, przedszkolach itp. Przy wyborze odpowiedniego oczyszczacza powietrza skupmy naszą uwagę, oczywiście poza standardowymi elementami, na współczynnik CADR i wybierzmy taki, który zapewnia wielokrotność filtracji całego powietrza w przeciągu godziny. W ten sposób zwiększamy kontrolę na eliminacją wszelkich groźnych dla naszego zdrowia zanieczyszczeń.

Tryby pracy

Urządzenie oferuje nam 3 tryby pracy: automatyczny, nocny i manualny, który oferuje nam do wyboru 5 trybów prędkości wentylatora. Zdecydowanie najważniejszym trybem, jest tryb automatyczny, który nie wymaga naszej ingerencji, gdyż cały proces oczyszczania odbywa dzięki danym pobranym przez zainstalowane czujniki w oczyszczaczu. Oczywiście możemy korzystać z trybu manualnego i samemu dostosowywać warunki pracy do danych ze wskaźników zanieczyszczeń. Tryb nocny bardzo dobrze sprawdza się również za dnia, zwłaszcza w pokoju niemowlęcia, gdyż emituje bardzo małą głośność, która na pewno nie zaburzy jego snu.

Czujniki

Jak wspomnieliśmy wyżej to właśnie czujniki definiują pracę trybu automatycznego i ważnym jest, aby owe czujniki były bardzo precyzyjne, wtedy to też ochrona staje się skuteczniejsza. Na szczęście w modelu Vestfrost VP-A1S70WH, użyto najwyższej klasy czujników, w tym: laserowego czujnika kurzu, czujnika lotnych związków organicznych (TVOC) i czujnika światła. Czujniki te nieustannie monitorują otoczenie i regulują moc urządzenia, dodatkowo czujnik światła wykrywa jego natężenia, co pozwala na automatyczne uruchomienie trybu nocnego.

Wskaźniki

Większość oczyszczaczy wyposażonych jest szereg czujników monitorujących zanieczyszczenia występujące w pomieszczeniu, jednak głównie skupiają się one na pyłach zawieszonych PM10 i PM2,5, natomiast produkt firmy Vestfrost oferuje oprócz wcześniej wymienionych również wskaźnik pyłu zawieszonego PM1 i wskaźnik TVOC. To naprawdę solidne zestawienie wskaźników, którymi głównie mogą pochwalić się dużo droższe modele oczyszczaczy powietrza, lub tylko specjalistyczne stacje diagnostyczno-pomiarowe. Ponadto otrzymujemy również wskaźnik wymiany filtra, który poinformuje nas o konieczności jego konserwacji lub o całkowitym jego zużyciu. Wszelkie dane pobierane przez wskaźniki wyświetlane są na bardzo czytelnym ekranie wyświetlacza.

Głośność

Z reguły większe konstrukcje oczyszczacze powietrza emitują również większą głośność, nawet na najniższych prędkościach wentylatora, jednak skandynawskiej firmie Vestfrost udało utrzymać zaskakująco niski poziom zaledwie 17 dB (tryb nocny), co jest wynikiem rewelacyjnym! Takie rezultaty możliwe były do osiągnięcia dzięki wykorzystaniu silnika inwerterowego, w którym zostały wyeliminowane wszelkie tarcia, poprzez zastosowanie indukcji magnetycznej. Taki silnik nie tylko emituje dużo mniej hałasu, ale również wykazuje wyższe cechy energooszczędności.

Dodatki

Oczyszczacz powietrza Vestfrost VP-A1S70WH został wyposażony w moduł Wi-Fi, który umożliwia sterowanie jego pracą z poziomu naszego smartfona, lub tableta, dzięki dedykowanej do tego aplikacji. Dodatkowo na ekranie możemy wyświetlić dane pobrane przez wskaźniki zanieczyszczeń powietrza. To duża zaleta zwłaszcza w czasach mobilnej innowacji. Warto również wspomnieć o blokadzie ustawień, czyli t.zw. blokadzie rodzicielskiej, która chroni przed niechcianą zmianą wybranych przez nas ustawień. Wyboru blokady dokonamy z poziomu panelu sterowania.

Podsumowanie

Oczyszczacz powietrza Vestfrost VP-A1S70WH oferuje naprawdę wiele za niewysoką kwotę. W tym przydziale cenowym posiada naprawdę dużą konkurencję, jednak posiada pewne elementy, które znacząco go wyróżniają. Jest nim na pewno bardzo wysoki współczynnik CADR, który pozwala na skutecznie oczyszczanie pomieszczeń do wielkości 80m². Takie parametry nie tylko doskonale sprawdzą się w domu, ale również w biurach, szkołach, przedszkolach i wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba eliminacji zanieczyszczeń.

Następnym elementem, na który chcielibyśmy zwrócić uwagę jest duża ilość niezwykle precyzyjnych wskaźników zanieczyszczeń, w tym bardzo rzadko spotykany wskaźnik pyłu zawieszonego PM1. Oczywiście urządzenie nie pozbyło się wszelkich wad, gdyż trochę brakowało nam zainstalowanych kółek, które ułatwiłyby jego przemieszczanie, zwłaszcza, że waga 11 kg. może niektórym przeszkadzać. Tak naprawdę to jest drobny minus, bo i tak finalnie oczyszczacz powietrza nie często zmienia swoje położenie. Bardzo wysoko oceniamy debiut firmy Vestfrost i mamy nadzieję, że następne produkty, będą co najmniej tak dobre, jak opisane przez nas modele.

Jaki oczyszczacz powietrza do 1500 zł kupić?

Przyszło nam żyć w czasach, kiedy świeże powietrze jest towarem luksusowym. Wyjeżdżamy na weekendy na wieś i uciekamy od zgiełku miast, by nieco zaczerpnąć tchu. Jednak sporą część swojego życia spędzamy w domu i w pracy. Tam powietrze nie zawsze ma pożądane parametry, dlatego trzeba podjąć odpowiednie kroki, aby to zmienić. Najprostszym a zarazem niezwykle skutecznym sposobem, jest zakup oczyszczacza powietrza. Podpowiadamy więc, jaki oczyszczacz powietrza do 1500 zł kupić.

Oczyszczacz powietrza – co to takiego?

Oczyszczacze powietrza to wyjątkowe urządzenia elektryczne, wyposażone w odpowiedni układ filtracyjny powietrza. Dzięki temu sprzęt może usuwać składniki smogu i inne zanieczyszczenia powietrza – m.in. pyły PM2.5, PM10, lotne związki organiczne (np. formaldehyd), tlenki NOX i SOX oraz liczne alergeny, bakterie i wirusy. Posiadacze oczyszczaczy wskazują również, że urządzenia sprzyjają redukcji kurzu w pomieszczeniach i utrzymaniu wysokiego poziomu czystości.

Przede wszystkim urządzenie oczyszczające ma zadbać o to, by w danym pomieszczeniu było czyste powietrze. Bez względu na to, czy jesteś w domu, w biurze, w sklepie czy u lekarza, wszędzie obecne są roztocza, wirusy, bakterie, kurz, pyłki, zarodniki grzybów, lotne związki organiczne, a niekiedy nawet sierść zwierzęca czy pierze. Choć na pierwszy rzut oka nie są one widoczne, to jednak z każdym tchem wciągamy do naszego organizmu mikroskopijne zanieczyszczenia. Ma to swoje konsekwencje – od lat obserwuje się wzrost liczby osób borykających się z chorobami płuc, astmą czy alergiami wziewnymi.

Co więcej, eksperci z WHO szacują, że nawet co trzeci udar mózgu może mieć swoją przyczynę w zanieczyszczeniu powietrza. Sięgając po oczyszczacz powietrza, możesz zredukować ryzyko wystąpienia tych chorób i tym samym zatroszczyć się o swoje zdrowie. Poniżej podpowiadamy, czym kierować się przy wyborze urządzenia oraz jaki oczyszczacz powietrza do 1500 zł kupić.

Jak wybrać odpowiedni dla naszych potrzeb oczyszczacz?

Na rynku wciąż ukazują się nowe produkty, które reklamowane są jako oczyszczacze powietrza. Przedział cenowy jest bardzo rozległy – od kilkudziesięciu złotych do kilku tysięcy. Niestety musisz pamiętać, że w przypadku tego typu urządzeń, za ceną stoi także jakość. Oczyszczacze za 50-70 zł niewiele wskórają, podczas gdy te za około 1000 zł mogą naprawdę pomóc i oczyścić z zanieczyszczeń powietrze w danym pomieszczeniu. Oto nasze wskazówki, co jeszcze wziąć pod uwagę wybierając oczyszczacz powietrza!

  • Wielkość pomieszczenia – ważne jest także dopasowanie rodzaju urządzenia do powierzchni pokoju, która ma być filtrowana. Oczyszczacze powietrza mają za zadanie wspierać walkę ze smogiem i wszelkimi innymi zagrożeniami w powietrzu, ale aby tak się stało, muszą mieć wydajne filtry, które poradzą sobie z danym rozmiarem pomieszczenia. W ofercie Zdrovi.pl dostępne są zarówno modele oczyszczające około 20m2, jak i nawet 40 m2.
  • Głośność pracy – w związku z tym, że często oczyszczacze powietrza umieszczane są w biurach, gdzie potrzebna jest koncentracja, w salonach, gdzie prowadzimy rozmowy z bliskimi czy w sypialni, gdzie w komfortowych warunkach chcemy odpocząć, urządzenie powinno być ciche. Większość modeli dobrej jakości pracuje na poziomie hałasu od około 20 do 50 dB.
  • Pobór prądu – mniejsze zużycie prądu przekłada się na oszczędność na rachunkach, ale również sprzyja ekologii. Warto więc zdecydować się na urządzenie, które posiada tryb eko lub po prostu wyróżnia je małe zużycie energii elektrycznej. Warte uwagi są urządzenia, które w trakcie pracy zużywają od 4 do 40 W, w zależności od powierzchni, jaka będzie filtrowana.
  • Sposoby oczyszczania powietrza – rześkie, czyste i zdrowe powietrze dodaje energii i poprawia samopoczucie. Warto więc zainwestować sprzęt, który najlepiej spełni Twoje oczekiwania. W ofercie Zdrovi.pl są dostępne modele, które pracują w różnych trybach – np. neutralizuje bakterie i wirusy, pozbywa się alergenów czy z większą wrażliwością czyści powietrze, co jest przydatne, np. gdy w pomieszczeniu przebywa niemowlę albo alergik.

Ranking oczyszczaczy powietrza do 1500 zł

W ofercie Zdrovi.pl dostępne są liczne urządzenia, które mają na celu zadbać o czystość powietrza w Twoim domu, biurze czy gdziekolwiek zechcesz. Odpowiadając na pytanie, jaki oczyszczacz powietrza do 1500 zł kupić, warto wziąć pod uwagę następujące modele:

  • Oczyszczacz powietrza Sharp KC-F32EUW – rewelacyjny system filtrów wyposażony w nawilżacz i oraz funkcję jonizującą Plasmacluster zapewnią czyste i zdrowe powietrze, wolne od wszystkich zanieczyszczeń. To idealne rozwiązanie w walce ze smogiem, ale też dopasowane do potrzeb alergików. Wyposażone zostało w 4 filtry, które doskonale radzą sobie z niebezpiecznymi związkami lotnymi.
  • Oczyszczacz powietrza Sharp KC-D40EUW – jonizator w połączeniu z oczyszczaczem powietrza i nawilżaczem zapewnia nam czyste powietrze. Urządzenie wyposażono w tryb AUTO, który dopasowuje działanie urządzenia pod kątem stopnia zanieczyszczenia powietrza, a także dodano drugi wywiew powietrza, który ustawiony jest pod kątem 20 stopni i tym samym doskonale rozprowadza powietrze po całym pomieszczeniu.
  • Oczyszczacz Powietrza Coway Classic – oczyszczacz powietrza sprawdzi się nawet w dużych pomieszczeniach, ponieważ oczyszcza nawet 40 m2 Ma bardzo dobre parametry, cechuje go wysoka jakość wykonania oraz świetny design. Przepływ powietrza w nim wynosi 300m³ na godzinę, co umożliwia sprawne i szybkie oczyszczenie.

Podsumowując, zakup odświeżacza powietrza to dobra decyzja! Zatroszczysz się o zdrowie swoje oraz osób, które przebywają w danym pomieszczeniu. Oczywiście, najlepiej mimo wszystko spędzić weekend na wsi i czerpać z tego, co najlepsze, ale zachęcamy – zadbaj o powietrze, którym oddychasz na co dzień. Mamy nadzieję, że już wiesz, jaki oczyszczacz powietrza do 1500 zł kupić. Teraz poznaj ofertę Zdrovi.pl i wybierz model spełniający Twoje oczekiwania!

Jaki oczyszczacz powietrza będzie najlepszy dla naszego domu?

jaki oczyszczacz wybrać

Zanieczyszczenie powietrza w Polsce przekracza wszelkie dopuszczalne normy. Niestety niebezpieczne substancje w powietrzu przedostają się do naszych domów. Nie sposób się przed nimi uchronić. Na szczęście istnieje wyjście z tej patowej sytuacji. Oczyszczacze powietrza, bo o nich mowa, zyskują w Polsce coraz większą popularność

Wybierając urządzenie przede wszystkim należy sprawdzić jaki system filtrów posiada dany oczyszczacz i jak często filtry wymagają wymiany. W dobrym oczyszczaczu powietrza powinien

się znaleźć filtr HEPA, najlepiej opatrzony symbolem H13, który zatrzymuje 99,97% zanieczyszczeń w powietrzu, w tym główne składniku smogu, pyły PM10 i PM2.5.Filtr HEPA FZ-D40HFEFiltr węglowy fz-f30dfe

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Drugim filtrem, bez którego urządzenie nie jest w pełni skuteczne, to filtr węgla aktywnego, który skutecznie zatrzymuje niebezpieczne, lotne związki chemiczne m.in. benzo(a)piren.

Kolejnym aspektem jest żywotność filtrów. Decydując się na tańszy oczyszczacz powietrza nie zwracamy uwagę na fakt częstej wymiany filtrów, co w przeliczeniu może z czasem przewyższyć koszty droższego urządzenia! Dlatego warto wybrać rozsądnie, gdyż w końcu oczyszczacz będzie nam służył przez lata.

Najważniejszym jest, aby oczyszczacz powietrza pochodził od autoryzowanego dystrybutora, w ten sposób zyskujemy gwarancję oryginalności urządzenia, mamy pewność, że bez problemu kupimy do niego filtry i zostajemy objęci pomocą profesjonalnego serwisu.Logo Sharp

Jak dobrać wielkość oczyszczacza?

Kolejnym krokiem jest dopasowanie oczyszczacza powietrza do wielkości pomieszczenia, w którym docelowo będzie pracować. Producenci podają wielkość pomieszczenia w metrach kwadratowych, jednak jest to wartość umowna, gdyż decydującą rolę odgrywa ilość metrów sześciennych powietrza, które oczyszczacz jest w stanie przefiltrować przez godzinę.

Korzystając z prostego wzoru, sami możemy obliczyć ile metrów sześciennych ma nasz pokój: po prostu mnożymy m2 naszego pomieszczenia przez jego wysokość.

Inżynierowie firmy Sharp zbadali, że najlepsze efekty przynosi trzykrotna filtracja całego powietrza w pomieszczeniu na godzinę.

Głośność ma znaczenie!

Oczyszczacz powietrza jest przystosowany do pracy ciągłej i tak należy go używać w czasie występowania smogu. Dlatego ważną kwestią staję głośność urządzenia. Decydując się na zakupu oczyszczacza, należy zwrócić uwagę na poziom natężenia dźwięku jaki generuje podczas pracy (wartość podana w decybelach dB). Najlepsze urządzenia na rynku generuję od 16 d 49 dB (w zależności od trybu) – to bardzo niewiele. Ma to szczególne znaczenie w nocy, kiedy nie chcemy. By cokolwiek zakłócało nasz sen.

Głośność

3 w 1 – oczyszczacz, jonizator i nawilżacz. Czy warto?

Obecnie wiele urządzeń to urządzenia wielofunkcyjne. Oprócz oczyszczania powietrza za pomocą filtrów oferują także jonizację powietrza, jak i jego nawilżanie. Zatrzymując się na chwilę przy kwestii jonizatora, musimy wybrać taki, który jest generatorem jonów dodatnich i ujemnych, bo tylko wtedy jego praca daje wspaniałe efekty. Bezdyskusyjnym liderem w zakresie jonizacji jest japońska firma Sharp, która opatentowała rewelacyjną technologię Plasmacluster, która w 100% wiernie odwzorowuje proces jonizacji występujący w naturze. Temat ten warty jest dogłębnej lektury.

W okresie grzewczym nasze powietrze w domach jest suche, co stanowi poważny problem. Przesuszone śluzówki przestają pełnić swoją funkcję zabezpieczającą i stają się otwartą bramą dla wszelkiego rodzaju infekcji i chorób, dlatego idealnym rozwiązaniem jest oczyszczacz powietrza z funkcją nawilżacza.

Warto wybrać taki, który w swoim systemie ma zainstalowany nawilżacz ewaporacyjny, który ze względu na swój sposób działania jest najbardziej naturalny i skuteczny

Funkcje dodatkowe – drobiazgi, które mają znaczenie.

Podejmując ostateczną decyzję o wyborze marki oczyszczacza, warto zwrócić uwagę jeszcze na kilka elementów, które ułatwiają użytkowanie i obniżają jego koszty. Urządzenie powinno posiadać czujniki zanieczyszczeń, aby idealnie dopasować tryb pracy do warunków panujących w pomieszczeniu, tak aby szybko i skutecznie oczyścić powietrze. Oczywiście im więcej zainstalowanych czujników, tym większa automatyka urządzenia. Warto, by oczyszczacz powietrza posiadał kółka, co umożliwi jego łatwe przemieszczenia po całym domu. Ciekawym rozwiązaniem jest możliwość dodania kostek lodu do zbiornika z wodą, dzięki czemu nawilżając powietrze, możemy ochłodzić jego temperaturę o kilka stopni. Funkcja ta okazuje się bardzo przydatna zwłaszcza w upalne dni.

Takie dodatki często zaważają o wyborze danego oczyszczacza, dlatego każde podejście do zakupu jest indywidualne.

Smog

Oczyszczacze powietrza stają się naszą odpowiedzią na smog, który z roku na rok staje się coraz większy. Nie czekając na poprawę sytuacji coraz więcej ludzi decyduje się na prywatną walkę z zanieczyszczeniami powietrza we własnym domach, bo niestety to co za oknem przedostaje się do naszych mieszkań. Należy pamiętać, by każdy wybór oczyszczacza powietrza był odpowiednio przemyślany, warto również sięgnąć po poradę ekspertów w tej dziedzinie – to na pewno ułatwi wybór.