Przejdź do treści

Recenzja oczyszczacza powietrza Vestfrost VP-A1Z40WH

Oczyszczacze powietrza do 1500 zł z reguły oferują dużo więcej, aniżeli ich tańsze odpowiedniki, chociaż firma Vestfrost udowodniła już, że wcale tak nie musi być. W tym segmencie cenowym znajdziemy naprawdę bardzo dużo dobrych modeli, oferujących znakomite wyniki filtracji powietrza. Jednak u zwykłego klienta, który chce zacząć przygodę z tymi rewelacyjnymi urządzeniami pojawia się wiele pytań; Jaki oczyszczacz powietrza jest najlepszy? Jaki oczyszczacz powietrza wyeliminuje smog, a jaki oczyszczacz powietrza zlikwiduje wirusy? Pytań pojawia się o wiele więcej, kiedy zagłębimy się już w specyfikację wybranych urządzeń, zwłaszcza, że w większości nie różnią się zbytnio od siebie.

Oczyszczacz powietrza Vestfrost VP-A1Z40WH

Mamy nadzieję, że odpowiemy na kilka z nich recenzując prawdziwą nowość na rynku, jaką bez wątpienia jest oczyszczacz powietrza Vestfrost VP-A1Z40WH.

Oczyszczacz powietrza Vestfrost VP-A1Z40WH

Oczyszczacze powietrza do 1500 zł z reguły oferują dużo więcej, aniżeli ich tańsze odpowiedniki, chociaż firma Vestfrost udowodniła już, że wcale tak nie musi być. W tym segmencie cenowym znajdziemy naprawdę bardzo dużo dobrych modeli, oferujących znakomite wyniki filtracji powietrza. Jednak u zwykłego klienta, który chce zacząć przygodę z tymi rewelacyjnymi urządzeniami pojawia się wiele pytań; Jaki oczyszczacz powietrza jest najlepszy? Jaki oczyszczacz powietrza wyeliminuje smog, a jaki oczyszczacz powietrza zlikwiduje wirusy? Pytań pojawia się o wiele więcej, kiedy zagłębimy się już w specyfikację wybranych urządzeń, zwłaszcza, że w większości nie różnią się zbytnio od siebie.

Budowa

Dla wielu klientów, oprócz parametrów oczyszczania, równie ważną kwestią jest design urządzenia, który idealnie wpasuje się do wystroju ich domu. W większości oczyszczacze powietrza wyglądają podobnie, a wszelkie odstępstwa od normy wymagają już większego nakłada finansowego. Kiedy rozpakowaliśmy oczyszczacz powietrza firmy Vestforst, naszym oczom ukazała się bardzo ciekawa forma w kształcie walca rozszerzającego się u podstawy i wierzchu konstrukcji. Model został zbudowany z wytrzymałego tworzywa sztucznego, korpus zyskał kolor biały, natomiast panel sterowania i wylot powietrza umiejscowione u góry, kolor ciemno-szary. Bardzo przypadł nam do gustu zwłaszcza wylot powietrza przypominający wirniki silnika. Dolną połowę urządzenia ozdobiono trójkątnymi dziurami, które stanowią wlot powietrza, ułożone artystycznie dodają charakteru.

Panel sterowania

Panel sterowania skonstruowano bardzo przejrzyście i umiejscowiono go na wierzchu oczyszczacza wewnątrz wylotu powietrza. Podobnie, jak w przypadku poprzedniego modelu VP-A1M30WH, tak i tutaj mamy do czynienia z niezwykle intuicyjnym panelem, w którym rozmieszczenie przycisków jest bardzo intuicyjne. Górną jego część stanowi kolorowy wyświetlacz pokazujący najważniejsze informacje, w tym dane z wskaźników powietrza. Centralnie ułożono przycisk zasilania wraz z kolorową obwolutą, która informuje nas o jakości powietrza w pomieszczeniu. Poniżej od lewej znajdują się przyciski: trybu nocnego, trybu automatycznego, modułu Wi-Fi, trybów prędkości wentylatora, jonizatora, blokady rodzicielskiej, oraz wskaźnik wymiany filtrów.

Wyświetlacz

Naprawdę trzeba pochwalić firmę Vestfrost za instalację bardzo czytelnego wyświetlacza, który dostarcza nam najważniejsze informacje o stanie naszego powietrza, z wyszczególnieniem natężenia pyłów zawieszonych PM10, PM2,5 i PM1, a także natężenia TVOC, czyli rakotwórczych lotnych związków organicznych. Oczywiście znajdziemy też informacje o aktualnie wybranym trybie pracy.

Filtry

Przejdźmy do najważniejszego elementu każdego oczyszczacza powietrza, czyli do filtrów. Wewnątrz znajdziemy standardowy zestaw naprawdę dobrych filtrów, czyli filtr HEPA H13, filtr węgla aktywnego i filtr wstępny. Znaczącą różnicą jest sposób, w jaki filtry zostały umiejscowione, bowiem zostały ze sobą zintegrowane tworząc w ten sposób jeden zintegrowany filtr 3w1. Jest to bardzo ciekawe rozwiązanie i na pewno ułatwiające ich wymianę, gdyż nie musimy zmieniać ich osobno, tylko kupujemy jeden konkretny zestaw. To samo tyczy się ich zużycia. Nie musimy się głowić, czy potrzeba wymienić jeden, czy wszystkie, poza tym poinformuje nas o tym dedykowany wskaźnik.

Dodatkowe systemy oczyszczania powietrza

W oczyszczaczu powietrza Vestfrost VP-A1Z40WH walka z zanieczyszczeniami nie skupia się tylko na filtrach, ale wspomagana jest przez dwie dodatkowe technologie, które nie tylko wspomagają eliminację smogu z naszego domu, ale również likwidują inne zagrożenia, zwłaszcza te najmniejsze.

Technologia Plasma ION

Jest to nic innego, jak dobrze znany nam jonizator plazmowy, którego zadaniem jest walka ze wszelkimi niebezpiecznymi mikroorganizmami, które nie tylko unoszą się w powietrzu, ale również osiadają na meblach, czy ubraniach. Mowa tutaj o wirusach, bakteriach, pyłkach roślinnych, roztoczach i zarodnikach grzybów, w tym pleśni. Proces ten jest niezwykle skuteczny w szczególności w eliminacji alergenów, o czym świadczą liczne potwierdzenia alergików z całego świata. Osobiście uważamy, że każdy oczyszczacz powietrza, by zapewnić kompleksową ochronę powinien posiadać wysokiej klasy jonizator, który oprócz eliminacji zanieczyszczeń również kontroluje poziom wilgotności w pomieszczeniach, co bywa bardzo pożądaną funkcją.

Technologia UV-C LED

Technologia ta oparta jest na światle ultrafioletowym, którego zadaniem jest eliminacja bakterii na poziomie biologicznym. Lampy zostały wbudowane wewnątrz oczyszczacza i oddziałują nie tylko na powierzchnie filtrów, ale również na przepływające powietrze. Działanie te znacząco wpływają na wydłużenie żywotności filtrów, ograniczając do minimum gromadzenie się bakterii na ich powierzchniach. Lampy cechują się bardzo szybkim czasem reakcji wynoszącym poniżej 1 sekundy.

Współczynnik oczyszczania

Poza systemami eliminującymi zanieczyszczenia, bardzo ważną kwestią jest współczynnik oczyszczania, czyli informacja o ilości przepływającego powietrza w przeciągu godziny, przez urządzenie, z ang. CADR. Dane te podawane są w jednostkach objętości, czyli w m³. Aby obliczyć pojemność danego pomieszczenia, wystarczy pomnożyć jego metraż przez wysokość. W przypadku 48m², czyli maksymalnej wielkości przestrzeni przeznaczonej dla oczyszczacza powietrza Vestfrost VP-A1Z40WH, taka objętość wynosi 120 m³, przyjmując standardową wysokość pomieszczenia wynoszącą 2,5 m. Dane producenta informują o współczynniku CADR na poziomie 350m³/h, czyli niemal 3-krotność filtracji całego powietrza. Przyjmuje się, że właśnie taka wielokrotność jest optymalna do efektywnej walki z zanieczyszczeniami występującymi w danym pokoju.

Tryby pracy

Oczyszczacz może pracować w 3 trybach pracy: manualnym, nocnym i automatycznym. Są to tryby powszechnie spotykane we wszystkich markach. Szczególnie 2 ostatnie są najczęściej używane, z tym, że tryb automatyczny sam włącza tryb nocny. Nie ukrywamy, że wszyscy głównie właśnie z tego trybu korzystają, bo umówmy się nikt z nas nie ma czasu i ochoty, aby nieustannie doglądać pracy oczyszczacza powietrza. Oczywiście jakość trybu automatycznego mocna zależna jest od jakości czujników monitorujących stan powietrza. Na szczęście model VP-A1Z40WH wyposażony jest w najwyższej klasy czujniki, które opiszemy akapit niżej.

Czujniki

Na pokładzie urządzenia znajdziemy wysokiej klasy czujniki, które precyzyjnie zbierają informacje o stopniu natężenia zanieczyszczeń w pomieszczeniu. Odpowiadają za to laserowy czujnik kurzu i czujnik TVOC. Dostępny jest również 3 czujnik odpowiadający za wykrycie nasilenia światła, co z kolei definiuje przejście urządzenia w tryb nocny. Czujniki te kontrolują pracą trybu automatycznego, idealnie dopasowując siłę pracy wentylatora do warunków panujących w pokoju.

Wskaźniki

Oczyszczacz powietrza Vestfrost VP-A1Z40WH znacząco wyprzedza konkurencje w swoim segmencie cenowym ilością i jakością czujników, można nawet stwierdzić, że jest to rzecz dotychczas niespotykana. Otóż urządzenie posiada, aż 4 wskaźniki mierzące natężenie zanieczyszczeń. Na wyświetlaczu odczytamy informacje o poziomie występowania pyłów zawieszonych, w tym PM10, PM2,5 i PM1. Taką ilość próżno szukać w innych oczyszczaczach powietrza, dlatego duży plus dla producenta. Urządzenie wyposażone jest jeszcze we wskaźnik wymiany filtra, który informuje o konieczności zakupu nowego, bądź jego konserwacji.

Głośność

Testowany przez nas model śmiało możemy zaliczyć do czołówki urządzeń filtrujących powietrze, emitujących niskie progi głośności. W trybie najniższej pracy wentylatora i trybie nocnym oczyszczacz osiąga głośność zaledwie 17 dB, co jest naprawdę wspaniałym wynikiem. Warto zaznaczyć, że ludzki szept nie schodzi poniżej 20 dB! Tak dobre wyniki możliwe są dzięki wykorzystaniu silnika inwerterowego, w którym wyeliminowane są wszelkie tarcia. Brawo za innowację.

Dodatki

Oczyszczacz powietrza Vestfrost VP-A1Z40WH posiada wbudowany moduł Wi-Fi, dzięki czemu możemy sterować jego pracą, bądź odczytywać dane wskaźników, z poziomu telefonu komórkowego, lub tableta. W erze powszechnej mobilności bardzo cenimy takie rozwiązanie. Warto również wspomnieć o blokadzie rodzicielskiej, która pozwala na blokadę ustawień. Możliwość tę na pewno docenią rodzice małych dzieci, które uwielbiają wciskać wszelkie przyciski.

Podsumowanie

Nie wiemy, czy oczyszczacz powietrza Vestfrost VP-A1Z40WH jest najlepszym oczyszczaczem powietrza do kwoty 1500 zł, zwłaszcza, że w tym przedziale konkurencję ma naprawdę sporą, jednak na pewno znajduje się na podium w naszych wyborach i gorąco zachęcamy do zainteresowania się tym egzemplarzem. Podczas krótkiego obcowania z oczyszczaczem nie zanotowaliśmy, żadnych minusów, ewentualnie można by się przyczepić do braku kółek, jednak jego smukła sylwetka i nieduża waga (7 kg) nie utrudniają jego przenoszenia. To, co na pewno przemawia na jego korzyść to innowacyjny filtr 3w1, ogromna ilość wskaźników precyzyjnie mierzących natężenie zanieczyszczeń, bardzo cichy i energooszczędny silnik inwerterowy oraz możliwość sparowania urządzenia ze smartfonem. Wysoko oceniamy debiut firmy Vestfrost na rynku oczyszczaczy powietrza.

Jaki oczyszczacz powietrza do 1500 zł kupić?

Przyszło nam żyć w czasach, kiedy świeże powietrze jest towarem luksusowym. Wyjeżdżamy na weekendy na wieś i uciekamy od zgiełku miast, by nieco zaczerpnąć tchu. Jednak sporą część swojego życia spędzamy w domu i w pracy. Tam powietrze nie zawsze ma pożądane parametry, dlatego trzeba podjąć odpowiednie kroki, aby to zmienić. Najprostszym a zarazem niezwykle skutecznym sposobem, jest zakup oczyszczacza powietrza. Podpowiadamy więc, jaki oczyszczacz powietrza do 1500 zł kupić.

Oczyszczacz powietrza – co to takiego?

Oczyszczacze powietrza to wyjątkowe urządzenia elektryczne, wyposażone w odpowiedni układ filtracyjny powietrza. Dzięki temu sprzęt może usuwać składniki smogu i inne zanieczyszczenia powietrza – m.in. pyły PM2.5, PM10, lotne związki organiczne (np. formaldehyd), tlenki NOX i SOX oraz liczne alergeny, bakterie i wirusy. Posiadacze oczyszczaczy wskazują również, że urządzenia sprzyjają redukcji kurzu w pomieszczeniach i utrzymaniu wysokiego poziomu czystości.

Przede wszystkim urządzenie oczyszczające ma zadbać o to, by w danym pomieszczeniu było czyste powietrze. Bez względu na to, czy jesteś w domu, w biurze, w sklepie czy u lekarza, wszędzie obecne są roztocza, wirusy, bakterie, kurz, pyłki, zarodniki grzybów, lotne związki organiczne, a niekiedy nawet sierść zwierzęca czy pierze. Choć na pierwszy rzut oka nie są one widoczne, to jednak z każdym tchem wciągamy do naszego organizmu mikroskopijne zanieczyszczenia. Ma to swoje konsekwencje – od lat obserwuje się wzrost liczby osób borykających się z chorobami płuc, astmą czy alergiami wziewnymi.

Co więcej, eksperci z WHO szacują, że nawet co trzeci udar mózgu może mieć swoją przyczynę w zanieczyszczeniu powietrza. Sięgając po oczyszczacz powietrza, możesz zredukować ryzyko wystąpienia tych chorób i tym samym zatroszczyć się o swoje zdrowie. Poniżej podpowiadamy, czym kierować się przy wyborze urządzenia oraz jaki oczyszczacz powietrza do 1500 zł kupić.

Jak wybrać odpowiedni dla naszych potrzeb oczyszczacz?

Na rynku wciąż ukazują się nowe produkty, które reklamowane są jako oczyszczacze powietrza. Przedział cenowy jest bardzo rozległy – od kilkudziesięciu złotych do kilku tysięcy. Niestety musisz pamiętać, że w przypadku tego typu urządzeń, za ceną stoi także jakość. Oczyszczacze za 50-70 zł niewiele wskórają, podczas gdy te za około 1000 zł mogą naprawdę pomóc i oczyścić z zanieczyszczeń powietrze w danym pomieszczeniu. Oto nasze wskazówki, co jeszcze wziąć pod uwagę wybierając oczyszczacz powietrza!

  • Wielkość pomieszczenia – ważne jest także dopasowanie rodzaju urządzenia do powierzchni pokoju, która ma być filtrowana. Oczyszczacze powietrza mają za zadanie wspierać walkę ze smogiem i wszelkimi innymi zagrożeniami w powietrzu, ale aby tak się stało, muszą mieć wydajne filtry, które poradzą sobie z danym rozmiarem pomieszczenia. W ofercie Zdrovi.pl dostępne są zarówno modele oczyszczające około 20m2, jak i nawet 40 m2.
  • Głośność pracy – w związku z tym, że często oczyszczacze powietrza umieszczane są w biurach, gdzie potrzebna jest koncentracja, w salonach, gdzie prowadzimy rozmowy z bliskimi czy w sypialni, gdzie w komfortowych warunkach chcemy odpocząć, urządzenie powinno być ciche. Większość modeli dobrej jakości pracuje na poziomie hałasu od około 20 do 50 dB.
  • Pobór prądu – mniejsze zużycie prądu przekłada się na oszczędność na rachunkach, ale również sprzyja ekologii. Warto więc zdecydować się na urządzenie, które posiada tryb eko lub po prostu wyróżnia je małe zużycie energii elektrycznej. Warte uwagi są urządzenia, które w trakcie pracy zużywają od 4 do 40 W, w zależności od powierzchni, jaka będzie filtrowana.
  • Sposoby oczyszczania powietrza – rześkie, czyste i zdrowe powietrze dodaje energii i poprawia samopoczucie. Warto więc zainwestować sprzęt, który najlepiej spełni Twoje oczekiwania. W ofercie Zdrovi.pl są dostępne modele, które pracują w różnych trybach – np. neutralizuje bakterie i wirusy, pozbywa się alergenów czy z większą wrażliwością czyści powietrze, co jest przydatne, np. gdy w pomieszczeniu przebywa niemowlę albo alergik.

Ranking oczyszczaczy powietrza do 1500 zł

W ofercie Zdrovi.pl dostępne są liczne urządzenia, które mają na celu zadbać o czystość powietrza w Twoim domu, biurze czy gdziekolwiek zechcesz. Odpowiadając na pytanie, jaki oczyszczacz powietrza do 1500 zł kupić, warto wziąć pod uwagę następujące modele:

  • Oczyszczacz powietrza Sharp KC-F32EUW – rewelacyjny system filtrów wyposażony w nawilżacz i oraz funkcję jonizującą Plasmacluster zapewnią czyste i zdrowe powietrze, wolne od wszystkich zanieczyszczeń. To idealne rozwiązanie w walce ze smogiem, ale też dopasowane do potrzeb alergików. Wyposażone zostało w 4 filtry, które doskonale radzą sobie z niebezpiecznymi związkami lotnymi.
  • Oczyszczacz powietrza Sharp KC-D40EUW – jonizator w połączeniu z oczyszczaczem powietrza i nawilżaczem zapewnia nam czyste powietrze. Urządzenie wyposażono w tryb AUTO, który dopasowuje działanie urządzenia pod kątem stopnia zanieczyszczenia powietrza, a także dodano drugi wywiew powietrza, który ustawiony jest pod kątem 20 stopni i tym samym doskonale rozprowadza powietrze po całym pomieszczeniu.
  • Oczyszczacz Powietrza Coway Classic – oczyszczacz powietrza sprawdzi się nawet w dużych pomieszczeniach, ponieważ oczyszcza nawet 40 m2 Ma bardzo dobre parametry, cechuje go wysoka jakość wykonania oraz świetny design. Przepływ powietrza w nim wynosi 300m³ na godzinę, co umożliwia sprawne i szybkie oczyszczenie.

Podsumowując, zakup odświeżacza powietrza to dobra decyzja! Zatroszczysz się o zdrowie swoje oraz osób, które przebywają w danym pomieszczeniu. Oczywiście, najlepiej mimo wszystko spędzić weekend na wsi i czerpać z tego, co najlepsze, ale zachęcamy – zadbaj o powietrze, którym oddychasz na co dzień. Mamy nadzieję, że już wiesz, jaki oczyszczacz powietrza do 1500 zł kupić. Teraz poznaj ofertę Zdrovi.pl i wybierz model spełniający Twoje oczekiwania!

Jaki oczyszczacz powietrza będzie najlepszy dla naszego domu?

jaki oczyszczacz wybrać

Zanieczyszczenie powietrza w Polsce przekracza wszelkie dopuszczalne normy. Niestety niebezpieczne substancje w powietrzu przedostają się do naszych domów. Nie sposób się przed nimi uchronić. Na szczęście istnieje wyjście z tej patowej sytuacji. Oczyszczacze powietrza, bo o nich mowa, zyskują w Polsce coraz większą popularność

Wybierając urządzenie przede wszystkim należy sprawdzić jaki system filtrów posiada dany oczyszczacz i jak często filtry wymagają wymiany. W dobrym oczyszczaczu powietrza powinien

się znaleźć filtr HEPA, najlepiej opatrzony symbolem H13, który zatrzymuje 99,97% zanieczyszczeń w powietrzu, w tym główne składniku smogu, pyły PM10 i PM2.5.Filtr HEPA FZ-D40HFEFiltr węglowy fz-f30dfe

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Drugim filtrem, bez którego urządzenie nie jest w pełni skuteczne, to filtr węgla aktywnego, który skutecznie zatrzymuje niebezpieczne, lotne związki chemiczne m.in. benzo(a)piren.

Kolejnym aspektem jest żywotność filtrów. Decydując się na tańszy oczyszczacz powietrza nie zwracamy uwagę na fakt częstej wymiany filtrów, co w przeliczeniu może z czasem przewyższyć koszty droższego urządzenia! Dlatego warto wybrać rozsądnie, gdyż w końcu oczyszczacz będzie nam służył przez lata.

Najważniejszym jest, aby oczyszczacz powietrza pochodził od autoryzowanego dystrybutora, w ten sposób zyskujemy gwarancję oryginalności urządzenia, mamy pewność, że bez problemu kupimy do niego filtry i zostajemy objęci pomocą profesjonalnego serwisu.Logo Sharp

Jak dobrać wielkość oczyszczacza?

Kolejnym krokiem jest dopasowanie oczyszczacza powietrza do wielkości pomieszczenia, w którym docelowo będzie pracować. Producenci podają wielkość pomieszczenia w metrach kwadratowych, jednak jest to wartość umowna, gdyż decydującą rolę odgrywa ilość metrów sześciennych powietrza, które oczyszczacz jest w stanie przefiltrować przez godzinę.

Korzystając z prostego wzoru, sami możemy obliczyć ile metrów sześciennych ma nasz pokój: po prostu mnożymy m2 naszego pomieszczenia przez jego wysokość.

Inżynierowie firmy Sharp zbadali, że najlepsze efekty przynosi trzykrotna filtracja całego powietrza w pomieszczeniu na godzinę.

Głośność ma znaczenie!

Oczyszczacz powietrza jest przystosowany do pracy ciągłej i tak należy go używać w czasie występowania smogu. Dlatego ważną kwestią staję głośność urządzenia. Decydując się na zakupu oczyszczacza, należy zwrócić uwagę na poziom natężenia dźwięku jaki generuje podczas pracy (wartość podana w decybelach dB). Najlepsze urządzenia na rynku generuję od 16 d 49 dB (w zależności od trybu) – to bardzo niewiele. Ma to szczególne znaczenie w nocy, kiedy nie chcemy. By cokolwiek zakłócało nasz sen.

Głośność

3 w 1 – oczyszczacz, jonizator i nawilżacz. Czy warto?

Obecnie wiele urządzeń to urządzenia wielofunkcyjne. Oprócz oczyszczania powietrza za pomocą filtrów oferują także jonizację powietrza, jak i jego nawilżanie. Zatrzymując się na chwilę przy kwestii jonizatora, musimy wybrać taki, który jest generatorem jonów dodatnich i ujemnych, bo tylko wtedy jego praca daje wspaniałe efekty. Bezdyskusyjnym liderem w zakresie jonizacji jest japońska firma Sharp, która opatentowała rewelacyjną technologię Plasmacluster, która w 100% wiernie odwzorowuje proces jonizacji występujący w naturze. Temat ten warty jest dogłębnej lektury.

W okresie grzewczym nasze powietrze w domach jest suche, co stanowi poważny problem. Przesuszone śluzówki przestają pełnić swoją funkcję zabezpieczającą i stają się otwartą bramą dla wszelkiego rodzaju infekcji i chorób, dlatego idealnym rozwiązaniem jest oczyszczacz powietrza z funkcją nawilżacza.

Warto wybrać taki, który w swoim systemie ma zainstalowany nawilżacz ewaporacyjny, który ze względu na swój sposób działania jest najbardziej naturalny i skuteczny

Funkcje dodatkowe – drobiazgi, które mają znaczenie.

Podejmując ostateczną decyzję o wyborze marki oczyszczacza, warto zwrócić uwagę jeszcze na kilka elementów, które ułatwiają użytkowanie i obniżają jego koszty. Urządzenie powinno posiadać czujniki zanieczyszczeń, aby idealnie dopasować tryb pracy do warunków panujących w pomieszczeniu, tak aby szybko i skutecznie oczyścić powietrze. Oczywiście im więcej zainstalowanych czujników, tym większa automatyka urządzenia. Warto, by oczyszczacz powietrza posiadał kółka, co umożliwi jego łatwe przemieszczenia po całym domu. Ciekawym rozwiązaniem jest możliwość dodania kostek lodu do zbiornika z wodą, dzięki czemu nawilżając powietrze, możemy ochłodzić jego temperaturę o kilka stopni. Funkcja ta okazuje się bardzo przydatna zwłaszcza w upalne dni.

Takie dodatki często zaważają o wyborze danego oczyszczacza, dlatego każde podejście do zakupu jest indywidualne.

Smog

Oczyszczacze powietrza stają się naszą odpowiedzią na smog, który z roku na rok staje się coraz większy. Nie czekając na poprawę sytuacji coraz więcej ludzi decyduje się na prywatną walkę z zanieczyszczeniami powietrza we własnym domach, bo niestety to co za oknem przedostaje się do naszych mieszkań. Należy pamiętać, by każdy wybór oczyszczacza powietrza był odpowiednio przemyślany, warto również sięgnąć po poradę ekspertów w tej dziedzinie – to na pewno ułatwi wybór.