Przejdź do treści

Sharp KC-A50EUW czy KC-A60EUW? Test oczyszczaczy powietrza

Kupno oczyszczacza powietrza to zdecydowanie dobra decyzja, jednak wybranie odpowiedniego modelu potrafi przysporzyć sporo wątpliwości. Głównie zakup definiuje nasz budżet, który możemy przeznaczyć na urządzenie do filtracji powietrza, jednak dochodzi tutaj jeszcze wiele innych parametrów, na które powinniśmy zwrócić uwagę.

porównanie oczyszczaczy powietrza sharp

Kwestią kluczową jest wielkość pomieszczenia, w którym chcemy korzystać z oczyszczacza, najlepiej jego metraż i objętość, dzięki której możemy sprawdzić współczynnik oczyszczania danego urządzenia. Optymalna filtracja powietrza to 3-krotny przepływ całej objętości powietrza przez urządzenie. Musimy też zadać sobie pytania czy potrzebujemy wbudowany nawilżacz i czy potrzebny będzie jonizator? Z naszej strony odpowiedź brzmi, tak! Zapewniamy sobie wtedy kompleksową ochronę przed wszystkimi zanieczyszczeniami powietrza. Poniżej porównamy ze sobą 2 flagowe modele oczyszczaczy powietrza Sharp i odpowiemy na pytanie czy Sharp KC-A50EUW czy Sharp KC-A60EUW spełni nasze wszystkie oczekiwania?

Dlaczego oczyszczacz powietrza Sharp?

Wybierając oczyszczacz powietrza dla naszego domu warto postawić na urządzenie znanej marki, gdyż wtedy zyskujemy pewność, że urządzenie będzie doskonale wykonane i co najważniejsze, skuteczne. Firma Sharp to prawdziwy światowy lider na rynku RTV/AGD, w tym w dziedzinie filtracji powietrza, dlatego produkty japońskiej marki cieszą się uznaniem na całym świecie. Oczyszczacze powietrza Sharp to produkty niezwykle dobrze przemyślane, a co za tym idzie, zaprojektowane. DO ich budowy wykorzystano najlepsze i w pełni bezpieczne dla zdrowia ludzkiego materiały, który są doskonale spasowane. Warto również zaznaczyć, że zanim dany oczyszczacz powietrza ujrzy światło dzienne, przechodzi szereg testów laboratoryjnych i klinicznych tak, aby zaoferować klientowi najwyższej klasy urządzenie. Oczyszczacze powietrza Sharp z serii „A” swoja premierę maiły kilka lat temu, a i tak do dzisiaj cieszą się ogromną popularnością wśród użytkowników. Ten fakt najlepiej opisuje jakość produktu. Nie musimy się również martwić dostępnością filtrów, gdyż firma Sharp wspiera swoje urządzenia przez długie lata, w końcu docelowo mają działać jak najdłużej.


Sharp – wielofunkcyjne urządzenia do filtracji powietrza

Japońska firma Sharp konstruując oczyszczacze powietrza z serii „A” postanowiła na jeszcze bardziej kompleksową ochronę przed zanieczyszczeniami powietrza i wzbogaciła swoje modele w nawilżacz ewaporacyjny i technologię Plasmacluster. Dzięki takiemu zabiegowi nie tylko skutecznie usuniemy z naszych domów smog, ale również pozbędziemy się wirusów, bakterii, alergenów, kurzu, roztoczy i grzybów. Podsumowując zabezpieczymy siebie i swoich najbliższych przed szerokim spektrum zanieczyszczeń, co więcej zadbamy również o odpowiednie warunki dla oczyszczonego powietrza, regulując za pomocą nawilżacza prawidłowe parametry jego wilgotności. Dzięki filtrom usuniemy mechanicznie zanieczyszczenia, dzięki jonizacji wyeliminujemy groźne drobnoustroje, natomiast ewaporacyjne nawilżanie uczyni powietrze rześkim, a to wszystko w trybach automatycznej pracy.

Oczyszczacz powietrza Sharp KC-A50EUW

Jednym z najczęściej wybieranych modeli firmy Sharp jest oczyszczacz powietrza KC-A50EUW. Test tego urządzenia wykazał jego niezwykłe właściwości w kontroli stanu powietrza w pomieszczeniu. Urządzenie posiada wbudowany nawilżacz ewaporacyjny oraz jonizator powietrza oparty na autorskiej technologii Plasmacluster. Oczyszczacz najlepiej pracuje w trybie automatycznym, który pobiera dane z czujników (kurzu, wilgotności, temperatury i zapachu) i dostosowuje siłę wentylatora, natężenie jonizacji i stopnia nawilżenia do warunków panujących w danym pokoju. Urządzenie nie wymaga dużej ingerencji użytkownika. Urządzenie przeznaczone jest dla pomieszczeń o metrażu nie większym, niż 38 m² i posiada współczynnik oczyszczania na maksymalnym poziomie 306 m³/h. Za filtrację powietrza odpowiadają: filtr wstępny, filtr HEPA H13 i filtr węgla aktywnego. Nawilżenie powietrza jest na poziomie 600 ml/h, a pojemnik na wodę ma 3,6 litra pojemności.

Oczyszczacz powietrza Sharp KC-A50EUW

Oczyszczacz powietrza Sharp KC-A60EUW

Oczyszczacz powietrza Sharp KC-A60EUW to większy brat modelu A50, który oferuje oczyszczanie większych pomieszczeń, aż do 48 m², co też automatycznie przekłada się na większy współczynnik oczyszczania, który wynosi 393 m³/h. To samo tyczy się procesu nawilżenia, które wzrosło do 730 ml/h, a zbiornik na wodę ma 4 litry pojemności. Natomiast nie zmienił się system filtracyjny urządzenia, który składa się filtra wstępnego, HEPA H13 i filtra z węglem aktywnym. Takie same są również czujniki oraz wskaźnik jakości powietrza i generator jonów. Z racji większych możliwości model KC-A60EUW idealnie nadaje się do dużych salonów, ale również do biur, gabinetów lekarskich i wiele innych pomieszczeń, które nie przekraczają określonego metrażu. Oczyszczacz powietrza Sharp KC-A60EUW test skuteczności filtracji powietrza zaliczał, nawet w najbardziej zanieczyszczonych pomieszczeniach, w końcu modele japońskiej firmy znane są ze swej efektywności.

Oczyszczacz powietrza sharp KC-A60EUW

Sharp KC-A50EUW vs Sharp KC-A60EUW

Porównanie oczyszczacza powietrza Sharp KC-A50EUW z oczyszczaczem powietrza Sharp KC-A60EUW nie dostarcza wielu trudności, zwłaszcza, że są to urządzenia bardzo podobne do siebie. Wszelkie różnice pomiędzy nimi przedstawimy poniżej w czytelnej tabeli.

Jak widać w powyższej tabelce główne różnice pomiędzy urządzeniami dotyczą skali i poziomów oczyszczania, w tej kwestii zdecydowanie wygrywa oczyszczacz powietrza Sharp KC-A60EUW. Model ten zdecydowanie szybciej usunie z pomieszczenia wszelkie zanieczyszczenia i z łatwością zadba o odpowiedni poziom wilgotności. Należy pamiętać, że oba urządzenia śmiało mogą być używane w mniejszych pomieszczeniach, gdzie ich wyniki będą jeszcze lepsze, jednak ważnym jest, aby nie używać oczyszczacza w pomieszczeniu większym od wartości zalecanych, gdyż nie osiągniemy oczekiwanych przez nas wyników. Sami musimy zdecydować, który model będzie dla nas bardziej odpowiedni i skuteczniejszy. Z naszej strony możemy zagwarantować, że zarówno oczyszczacz powietrza Sharp KC-A50EUW, jak i KC-A60EUW to doskonały wybór w walce z zanieczyszczeniami.