Przejdź do treści

Zalety wyciskarek wolnoobrotowych

Obecnie duży nacisk kładziemy na zdrowe odżywianie, aktywność, ekologię. Dzięki temu można poprawić swoje samopoczucie, zdrowie, figurę, a ponadto wspomóc planetę. Zamiast kupować soki pełne konserwantów w plastikowych opakowaniach, możesz pomocą wyciskarki wolnoobrotowej zrobić pyszny napój ze swoich ulubionych owoców w kilka chwil! Sprawdź, jakie jeszcze są zalety wyciskarek wolnoobrotowych i upewnij się, że jest to opłacalny zakup!

Wyciskarki wolnoobrotowe – charakterystyka

Świeżo wyciskany sok to świetny sposób na wzbogacenie diety w porcję witamin i mikroelementów. Dobroczynne składniki, spożywane w formie płynnej, wchłaniają się kilkukrotnie szybciej niż te jedzone w całości. Ważny jest jednak nie tylko efekt końcowy, ale również sposób przyrządzenia soku. Istotną rolę odgrywa więc wybór urządzenia, z pomocą którego je wyciskasz. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele urządzeń – wyciskarki ręczne, sokowirówki i wyciskarki wolnoobrotowe. Z uwagi na szybkość, precyzję wyciskania i jakość soków, zajmiemy się tymi ostatnimi.

Najważniejsze zalety wyciskarek wolnoobrotowych

Wyciskarki wolnoobrotowe wyposażone są w specjalny wałek, który zamiast siekać, ostrożnie miażdży składniki, nie naruszając struktury komórkowej owoców i warzyw. Dzięki temu zachowuje się większa porcja cennych witaminy i mikroelementów, które odgrywają kluczową rolę w organizmie człowieka. Uzyskany sok ponadto zachowuje nasyconą barwę oraz naturalną gęstość, którą można regulować dzięki odpowiednim manetkom w niektórych urządzeniach – taką funkcjonalność ma np. wyciskarka wolnoobrotowa Hurom H100. Kolejne zalety to fakt, że podczas przygotowywania sok nie nagrzewa się, a do jego wnętrza nie dociera duża ilość powietrza. Wpływa to na trwałość, barwę i walory smakowe przyrządzonego napoju.

Z pomocą wyciskarek wolnoobrotowych, oprócz tłoczenia owoców i warzyw, możesz też podjąć się przetwarzania nasion, ziół czy ziaren. Najlepiej w tym przypadku sprawdzą się wyciskarki jednoślimakowe poziome, które charakteryzuje wielofunkcyjność. Z ich pomocą zrobisz mleczka roślinne (np. migdałowe czy sojowe), zmielisz ziarna (np. mak, siemię lniane), przygotujesz przyprawy (np. suszoną paprykę w proszku), przyrządzisz lody, sorbety, masło orzechowe, a nawet makaron! Przykładem takiego urządzenia jest wyciskarka Hurom DU Chef.

Wyciskarki wolnoobrotowe pionowe to natomiast znakomite rozwiązanie dla miłośników soków, którzy cenią oszczędność miejsca. Kompaktowe, niewielkie i lekkie urządzenia, o nienagannym designie i świetnych parametrach technicznych, bardzo dobrze sprawdzą się nawet w niewielkich kuchniach!

Czy wyciskarki wolnoobrotowe mają wady?

Wiele osób mocno waha się zanim podejmie decyzję o zakupie wyciskarki wolnoobrotowej. Najczęściej nie jest to spowodowane wątpliwościami odnośnie jakości soków, ale ceną. Te bywają znacznie wyższe niż ceny sokowirówek. Trzeba jednak pamiętać, że w wyniku tłoczenia z pomocą dobrych wyciskarek, uzyskamy znacznie więcej soku, a przy tym pełnego witamin. Wskutek wyciskania nic się nie marnuje. Otrzymujesz maksimum smaku, mnóstwo wartości odżywczych, a nawet pozostałości w postaci pulpy możesz wykorzystać – np. dodając ją do zupy-krem, musu owocowego czy jako pokarm dla gryzoni. Warto wziąć również pod uwagę to, że kupując wyciskarkę płacisz raz, a później jedynie dodajesz owoce ze swoje ogródka, straganu czy sklepu. Masz kontrolę nad tym co pijesz i nie wydajesz pieniędzy na gotowe soczki, które nie dość, że są dużo droższe (koszt produkcji, opakowania, transportu i pracy wszystkich osób w tym łańcuchu), to jeszcze ich jakość i skład często pozostawiają wiele do życzenia.

Soki możesz zabierać ze sobą do pracy, na spotkania ze znajomymi, popijać do śniadania, a nawet przechowywać dłuższy czas. Kiedy więc jest wysoki sezon na Twoje ulubione owoce, możesz ich przyrządzić sporą ilość, a następnie zapateryzować lub zamrozić. W czerwcu zrób soki z truskawek, w lipcu z brzoskwiń, w sierpniu z malin, a we wrześniu z jabłek. Z wyciskarką wolnoobrotową to szybkie, łatwe i nisko kosztowe! Kilogram jabłek to koszt ok. 2zł, z czego wyciśniesz ok. pół litra soku, z kolei w sklepie za buteleczkę soku bez konserwantów o pojemności 200ml musisz zapłacić ok. 4zł! Już dziś postaw na zdrowie!

Decydując się na zakup wyciskarki wolnoobrotowej musisz poświęcić nieco środków, jednak bez wątpienia będzie to opłacalna inwestycja! Stawiasz na siebie i swoje zdrowie, a w dłuższej perspektywie zakup się zwróci. Sprawdź więc ofertę wyciskarek do soków na www.zdrovi.pl i wybierz produkt spełniający Twoje oczekiwania!

Wyciskarki wolnoobrotowe

Zobacz wszystkie