Filtry do oczyszczaczy powietrza

Filtry do oczyszczaczy powietrza – Filtry są najważniejszymi elementami budowy oczyszczacza – to one zatrzymują wszystkie zanieczyszczenia pozwalając Ci oddychać świeżym powietrzem wolnym od szkodliwych substancji. Nie są jednak wieczne. Jak każdy tego typu materiał, ulegają zużyciu i wpływają na pracę całego urządzenia. Filtry do oczyszczaczy należy więc regularnie wymieniać, by oczyszczacz działał cicho, skutecznie i wydajnie.

 

Filtr – tylko jaki? 

Jaki filtr wybrać? – W naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór filtrów do oczyszczaczy. Filtr HEPA skutecznie zatrzymuje szkodliwe związki chemiczne, pyły, bakterie i grzyby. Jest niezbędny w miejscach, gdzie dopuszczalne normy zanieczyszczenia są często przekraczane. Filtry węglowe doskonale radzą sobie z nieprzyjemnymi zapachami oraz lotnymi związkami organicznymi. Zadaniem filtrów wodnych jest gromadzenie kamienia i osadów znajdujących się w wodzie. Zwykle pełnią też rolę mat ewaporacyjnych, dzięki czemu idealnie nawilżają powietrze. Jeśli nie masz pewności, jaki filtr wybrać do swojego urządzenia, skontaktuj się z nami – chętnie pomożemy!

Oczyszczacz bez filtra?

Oczyszczacz jako urządzenie same w sobie posiada zestaw podzespołów odpowiadających za poprawne funkcjonowanie całego systemu. Jednak żaden z nich nie spełniałby swojej roli bez odpowiedniego filtra. to one nadają urządzeniu odpowiednich właściwości. Filtry jak wiadomo nie są jednak wieczne. Co jakiś czas trzeba będzie wymienić filtr w naszym oczyszczaczu. Co wtedy zrobić? Najlepszym rozwiązaniem będzie skontaktować się z dostawcą naszego urządzenia. W przypadku w którym zdecydują się państwo z zakup w naszym sklepie, jesteśmy zawsze do dyspozycji.

Warszawska Ciekawostka …

Unikalne, piękne i perfekcyjnie zaprojektowane – działające od ponad 130 lat Filtry Warszawskie zachwycają kunsztem architektonicznym i precyzją wykonania. Zabytkowy kompleks budynków na terenie stacji uznawany jest za perłę architektury przemysłowej XIX wieku, a filtry powolne to współcześnie jedyny działający na świecie obiekt tego typu, zaprojektowany przez Williama Lindleya. Dzięki powstaniu zakładu i rozbudowie sieci przewodów, Warszawa awansowała do elitarnego grona zaledwie sześciu europejskich miast posiadających wówczas nowoczesny system filtrowania wody bieżącej.