Oczyszczacze powietrza do samochodu

Długotrwałe przebywanie w pojazdach mechanicznych wiąże się z ryzykiem wdychania różnego rodzaju zanieczyszczeń. Nadmiar dwutlenku węgla, zwłaszcza przy zamkniętym obiegu powietrza, może prowadzić do pogorszenia samopoczucia u kierowcy lub pasażerów, a nawet zasłabnięcia. Rozwiązaniem tego problemu są nowoczesne urządzenia filtrujące. Oferujemy szeroki wybór samochodowych oczyszczaczy powietrza wyposażonych w innowacyjne technologie, które wpływają na poprawę komfortu podróżowania.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 2

 • Sharp UJ-GC20E-B Oczyszczacz powietrza i jonizator do samochodów
  (3 opinie klienta)
  5/5
  na podstawie 3 opinii

  599,00 

  Oczyszczacz powietrza Sharp IGGC2EUB to urządzenie przenośne o niewielkich rozmiarach, głównie dedykowane do pracy w samochodach osobowych korzystających z 12-woltowego akumulatora. Filtr wstępny PM10 i generator jonów High-Desity 25000 pozwolą na pełną ochronę przed najgroźniejszymi zanieczyszczeniami w powietrzu.
  do 3,6 m2
  19-36 dB
  2 lata D2D
  0.5W-1.8W
  Dostępność:
  Brak w magazynie
  Zobacz więcej

    Porównaj

 • LIFAair LAC52 Samochodowy oczyszczacz powietrza
  (6 opinii klienta)
  4.8/5
  na podstawie 4 opinii

  1599,00 

  Samochodowy oczyszczacz powietrza LIFAair LAC52 wynosi na zupełnie nowy poziom tematykę filtracji powietrza. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych filtrów HEPA E11 i węgla aktywnego uchronisz się od smogu i dwutlenku węgla. Odczytasz dane o stężeniu pyłu PM2.5 i CO2 na wyświetlaczu LED umieszczonego na wtyczce.
  do 6 m2
  25-42 dB
  4 lata D2D
  7W
  Dostępność:
  Brak w magazynie
  Zobacz więcej

    Porównaj

Dlaczego warto zadbać o czyste powietrze w aucie?

Wdychanie zanieczyszczonego powietrza skutkuje nawracającymi bólami gardła, uporczywym kaszlem, łzawieniem i pieczeniem oczu, bólami głowy, a nawet trudnościami z oddychaniem. Wzrost karboksyhemoglobiny we krwi może powodować także problemy ze skupieniem uwagi, zawroty głowy, a nawet utratę przytomności. Spadek koncentracji u osoby prowadzącej pojazd mechaniczny może mieć tragiczne konsekwencje.
Długotrwałe wdychanie zanieczyszczonego powietrza może prowadzić również do rozwoju wielu groźnych chorób układu oddechowego i krążeniowego, a także nowotworów. Jak zminimalizować wpływ smogu na organizm podczas podróży autem? Domowy oczyszczacz powietrza, nawet jeśli posiada niewielkie rozmiary, nie sprawdzi się w samochodzie m.in. ze względu na brak odpowiedniego przewodu zasilającego. Z kolei maseczka antysmogowa może ograniczyć pole widzenia i powodować dyskomfort u osoby prowadzącej pojazd. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na zakup profesjonalnych oczyszczaczy powietrza do samochodu.

Jak działają samochodowe oczyszczacze powietrza?

Większość samochodowych oczyszczaczy powietrza posiada wbudowane czujniki CO2, które sygnalizują alarmem, kiedy poziom dwutlenku węgla w pojeździe zostanie przekroczony. Znajdziemy w nich również filtr HEPA oraz węgiel aktywny, czyli główne filtry odpowiadające za oczyszczanie powietrza w urządzeniach stacjonarnych. Jonizatory powietrza do samochodu, które znajdziesz w naszej ofercie, są wielofunkcyjne. Pozwalają nie tylko wyeliminować niewidoczne gołym okiem pyły i drobnoustroje, ale także pozbyć się nieprzyjemnych zapachów z pojazdu (np. potu, jedzenia czy dymu papierosowego). Aby oczyszczacz powietrza do samochodu spełnił swoje zadanie, powinien być dopasowany do wielkości pojazdu, w którym zostanie umieszczony. Ważną informacją dla użytkownika jest także głośność pracy oraz pobór prądu.

Nowoczesny design

Samochodowe oczyszczacze powietrza, które znajdziesz w naszym sklepie, mają niewielkie rozmiary, co ułatwia ich przenoszenie z jednego pojazdu do drugiego (to bardzo wygodne rozwiązanie, jeśli na co dzień korzystamy z dwóch aut). Urządzenia takich producentów jak Sharp czy LIFAair wyróżniają się także nowoczesnym designem. Dzięki temu będą pasować do pozostałych elementów wyposażenia samochodu. Modele budową przypominające kubek termiczny możesz umieścić w uchwycie na napoje, co pozwoli zapobiec nieplanowanemu przemieszczeniu się urządzenia w trakcie jazdy. W naszej ofercie znajdziesz także produkty montowane na zagłówku za plecami kierowcy lub pasażera siedzącego na przednim siedzeniu.

Samochodowy jonizator powietrza dla całej rodziny

W czasach gdy wiele dzieci zmaga się z różnego rodzaju alergiami i coraz więcej czasu spędzamy w samochodach, oczyszczacz powietrza jest niezbędnym elementem wyposażenia nie tylko domu, ale także pojazdu. Samochodowe oczyszczacze powietrza i jonizatory eliminują nie tylko niektóre pyły zawieszone, ale także alergeny takie jak kurz, pyłki roślin czy zwierzęcą sierść. Dzięki temu powodują zmniejszenie takich dolegliwości jak łzawienie oczu, chrypka czy ból głowy. Urządzenie filtrujące to także dobre rozwiązanie dla osób, które często podróżują z czworonogami i chcą zneutralizować nieprzyjemne zapachy w pojeździe.

Samochodowe oczyszczacze powietrza dla kierowców zawodowych

Zawodowi kierowcy są grupą szczególnie narażoną na negatywne działanie smogu. Wdychanie zanieczyszczonego powietrza może prowadzić do spadku koncentracji i innych dolegliwości, a w dalszej perspektywie do rozwoju wielu groźnych chorób. Dlatego o przenośnych urządzeniach filtrujących powinny pomyśleć osoby, które każdego dnia spędzają wiele godzin w trasie.
Samochodowy oczyszczacz powietrza sprawdzi się także w pojazdach wykorzystywanych do celów komercyjnych np. w taksówkach. Oddychanie czystszym powietrzem w pozytywny sposób wpłynie nie tylko na osobę kierującą pojazdem, ale także jej pasażerów, którymi często są osoby starsze i cierpiące na choroby przewlekłe.

Przenośny oczyszczacz powietrza do pracy

Choć samochodowe urządzenie o niewielkich rozmiarach nie jest w stanie skutecznie oczyścić powietrza w dużym pomieszczeniu, może przynieść chwilową ulgę osobom zmagającym się z alergiami wziewnymi w okresie intensywnego pylenia roślin. Przenośny jonizator powietrza możemy postawić np. na biurku, kierując wywiew w stronę twarzy.